Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
nego...ako je neko od vas imao na poredjenju benq, acer i belinea 22` tft (one od 250-260e), moze li reci, koji je najbolji? koji ima najcrnju crnu? :D
 
uh, ljudi, uzeo bih danas/sutra 22` wide, al` ne mogu da se odluchim izmedju acer, belinea i benq...acer mi nekako najprimamljivije deluje :)

Mogu li neke smernice, i zna li neko `de ih ima ispod 20K din? ;)
 
Koliko ima uopšte smisla kupovati 22'' wide za surfovanje, povremeno gledanje filmova, izradu dokumanata i sl? Igrice me ne zanimaju. Razmišljam da li da uzmem normalnu devetnaesticu, ili 22'' wide, jer je cena minimalna, a ja razmišljam po principu – što duži (ekran), to bolji :d . I mene zanimaju iskustva s ovim jeftinim krševima, tipa Acer, BenQ, Belinea...
 
@Marko_84 - ItSvet o cenama kaže:

Acer AL2216WS 248.65 u Gigatronu
BenQ FP222Wa 255.42 u Gigatronu
Belinea 2225 S1W 261.36 EurolinkTeam
MAG BP2219W (kakvo li je ovo tajvansko čudo?) 248.63 Flamingo
 
neodlucna, znam cene ;) 20300 din je acer, koji me nekako privlachi, ali bih voleo da chujem od nekog ko ih je uporedjivao, koja je najbolja kupovina...iste cene, iste dijagonale...

Neodlucna, shto se tiche tvog pitanja...pa ti si savrshen korisnik wide tft monitora :D

22` tft i jeste najbolje koristiti za te office/multimedia stvari, dok za igrice trazi mnogo jachu grafichku i ima ogranichenja rezolucija u igricama koje ne podrzavaju wide...u tvom sluchaju, 22` wide je po meni pun pogodak. Ako imash priliku, poseti nekog prijatelja koji ima barem 19` wide ili 20` wide, radi 10 minuta i odushevices se....

Ko jednom predje na wide, na klasichno se ne vraca ;)
 
Acer AL2216W licno posedujem i mogu reci da sam zadovoljan sa njim. Slika u startu je delovala bledo (isprane boje) i dosta losije u poredjenu sa prethodnim monitorom (LG 204WT sa DVI ulazom). Nakon podesavanje game u nvidijinim drajverima (display optimisation wizard) utisak se znatno popravio te ga sada svima preporucujem po toj ceni navedenoj gore (250-260 evra) kao best buy. Probijanja pozadinskog svetla ima, ali u svakom slucaju je manje primetno u odnosu na prethodni monitor. Duhove nisam primetio, a bogami nesto ih nisam ni jurio :) Sve u svemu za te pare ekstra monitor. Ako ima jos neka pitanja...
 
ima :) Mogu li na atiju isto tako da podesim gamu? :)

Trebalo bi da moze, proveri u opcijama od drajvera. Atija nemam vec nekoliko godina u nazad (poslednja atijeva karta u mojoj masini je bila 9800SE modovana u 9800PRO) iz perioda kada je izasao DOOM3 tako da sam i zaboravio kako izgleda njegov control panel :) U svakom slucaju ako ne vidis sam neko od vlasnika ati kartice ce ti potvrditi. Nasao sam na netu i neke programcice za stelovanje game nevezano od drajvera za graficku, ali nisam uspeo da se snadjem u njima (koristio sam ih za podesavanje game pod vistom jer nvidijini drajveri jos nemaju funkiconalnu "display optimisation wizard" opciju pod novim OS) tako da postoji i to resenje.

Pozdrav
 
Evo meni je danas stigao 223BW, out of the box boje su odlicne, probijanje pozadinske svetlosti se ne primecuje puno, tako da sam bas bas prezadovoljan. :)

Nego, jedno glupo pitanje. Kako da znam da li ovaj monitor ima tilt, a da ne polomim nesto? :d
 
Poslednja izmena:
@Marko_84 – pa, pitao si đe ima 22’’ za oko 20000, pa sam ti napisala cene i gde ima da se nađe :smoke: . Drug ima AL2216WS i baš je fensi ekrančić, on je zadovoljan (0 mrtvaka, al opet, možda mu se zalomio dobar komad), ja sam ga isprobala i leg’o mi je dosta brzo, posle ove normalne sedamnaestice. Sad, ne znam koliko bi meni odgovarao, treba izdržati buljenje u ekran od cca. pola metra na udaljenosti od sedamdesetak centimetara. Mada bi za filmove bilo strava. A 19’’ wide mi izgleda zdepasto :crash: .
 
neodluchna, pitao sam "ispod 20k" ali ti u svakom sluchaju hvala na trudu :)

Neodlucna, gledaj to sa praktichne strane...

19` ima rezoluciju 1440x900 ...
22` ima rezoluciju 1680x1050 ..

Znachi, imaces vecu radnu povrsinu (npr, u wordu ces umesto da ceo dokument vidish na 90%, sad ga gledati na 110%...sto veca radna povrshina, brzi/lakshi rad ;) a na tebi je da odlucis sta ti vise odgovara, ni 19` widie nije mali, a ima ih od 13000 pa navishe :)
 
@Air Jordan - Hajde malo detaljnije o monitoru (odziv, oštrina, filmovi, opšti lični utisak sad kada si ga malo koristio u domaćoj atmosferi...). Treba da kupujem monitor i on mi je prvi na spisku (zbog, čini mi se, najboljeg odnosa cene i veličine/performansi), ali ga nisam video uživo.

Koliko si ga platio?
 
Posto sam presao sa vrhunskog 22" CRT-a (Iiyama, R.I.P. :() moram da se naviknem na nesavrsenosti nove tehnologije. Kompresija videa je daleko upadljivija kod TN TFT panela nego kod CRT-a. Ostrina je odlicna, uglovi gledanja su OK, mada je ipak mali problem kad se gleda od dole. Velicina je za 1cm manja nego kod ostalih 22" modela, ali je ipak sasvim dovoljno veliki. Cena mu je skoro ista kao 225BW.
I dalje me muci tilt, neko mi kaze da ima, neko da nema, a nesto me strah da gurnem jace. Mada, koliko sam video na slikama kod recimo 226BW, tilt je mnogo veci unazad, sto mi uopste ne treba, nego unapred.
 
uzeh acer 2216 i na prvi pogled sam prilichno zadovoljan..tj tek sad vidim koliko je oshtra slika :)

Elem, na sliku nemam nikakve zamerke, crna je solidno crna, gore i dole ima malo probijanja svetlosti, koje se u realnom radu ama bash ne primecuje...odziv takodje dobar, vec 2 sata pikam cs i odusevljen sam koliko su boje u samoj igrici dobre :)

Trenutno mi jedino chudno shto, kad probam da prebacim na 75hz, dobijam poruku na ekranu : not supported...

Merio sam ekran, dijagonala je 56.5 cm...sve u svemu, za sada se ne kajem....nije neshto spec veliki, ali kad 1920*1080 tvi sidju medju nas... ;) ;) ;) ;) ;)
 
Moze jedno pitanje za vlasnike 22" kolika je sirina i visina monitora? Meni je sto namenski pravljen pa je i mesto za monitor pravljeno tako da 19" staje ali nisam siguran da li bi stala i wide 22, pa ako nije problem da neko napise dimenzije
 
Nazad
Vrh Dno