Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
22" wide i skaliranje prilikom igranja

Planiram da kupim 22" wide monitor, konkretno samsung26bw i da na postojecu konfiguraciju dodam 8800gts, mozda jos i nekih giga rama... Zanima me kako se ponasaju ovi monitori kada se ne igra u native rezoluciji, koja je poprilicno zahtevna (1060x1050) i da li je uopste igrivo? Znam da necu moci da sve buduce igre, cak i sa jacom konfiguraciji teram sa tom rezolucijom a monitor se ne menja bas toliko cesto kao ostale komponente pa ako neko ima iskustva sa ovim zeleo bi da cujem neke savete.
 
Planiram da kupim 22" wide monitor, konkretno samsung26bw i da na postojecu konfiguraciju dodam 8800gts, mozda jos i nekih giga rama... Zanima me kako se ponasaju ovi monitori kada se ne igra u native rezoluciji, koja je poprilicno zahtevna (1060x1050) i da li je uopste igrivo? Znam da necu moci da sve buduce igre, cak i sa jacom konfiguraciji teram sa tom rezolucijom a monitor se ne menja bas toliko cesto kao ostale komponente pa ako neko ima iskustva sa ovim zeleo bi da cujem neke savete.

Mora de se šališ ... vidi moju "grafičku". Doduše ne mogu najnovije...
 
budi spreman na ocajnu podrsku u drajverima za skaliranje uz 88xx seriju kartica :wall: tek sa novim beta drajverima (mislim 162.18) dobijas 2 opcije za skaliranje koje stvarno rade.inace do sada ni u jednoj igri nisam morao da smanjujem rez. ali sam probao cisto probe a i crysis-a radi :d
 
mozda sam malo naivan;) ali ipak nije u pitanju marketinski trik,uostalom nema veze sa temom.

To je dinamicki kontrast koji nema veze sa vezom... evo moj pravi je 700:1 a dinamicki 2000:1 al ja nisam video neku razliku kada je kontrast 500:1 na drugovom samsungu...
 
Planiram da kupim 22" wide monitor, konkretno samsung26bw i da na postojecu konfiguraciju dodam 8800gts, mozda jos i nekih giga rama... Zanima me kako se ponasaju ovi monitori kada se ne igra u native rezoluciji, koja je poprilicno zahtevna (1060x1050) i da li je uopste igrivo? Znam da necu moci da sve buduce igre, cak i sa jacom konfiguraciji teram sa tom rezolucijom a monitor se ne menja bas toliko cesto kao ostale komponente pa ako neko ima iskustva sa ovim zeleo bi da cujem neke savete.

Bice sve ok ne brini(226bw i 8800 su super kombinacija i sve ti je igrivo u 1680:1050) , samo ces morati promeniti i napajanje .
 
Hvala na odgovorima, znam za rezoluciju, greska u kucanju. Uzeo sam 226bw i evga 8800gts i sve lepo mradi na chieftecuu 420w. Monitorom sam extra zadovoljan, presao sam na njega sa NEC FE1250+ 22" i stvarno sam odusevljen. Stari ode na zasluzenu penziju!
 
Najiskrenije se nadam. Valjda je još uvek suviše nov pa ga zato još nema kod nas, ali vidim da se pojavio po negde u Evropi. Na nekim sajtovima čak kažu da ce se tek pojaviti krajem Jula. Znaćemo valjda uskoro, taman dok počnu da primenjuju umanjeni PDV. Eto razloga za veselje!
 
Cao svima,
vredi li uloziti ~110E vise i kupiti Dell e228WFP umesto Samsunga 225BW? Primarna funkcija - 3D Cad.

Hvala!

Ako mene pitas video sam oba i Dell je zverka neverovatna i mislim da jos uvek nema premca mada sam ipak za CAD sto vece to bolje...

moja preporuka:
http://monitor.samsung.de/article.asp?artid=EE44AB77-88E6-4C6C-B4F2-FC2303D1B006&show=specs
ili PVA varijanta
http://monitor.samsung.de/article.asp?artid=984B05C4-154C-4931-94B6-B07E9AE7D46A&show=specs
 
Hvala na odgovorima, znam za rezoluciju, greska u kucanju. Uzeo sam 226bw i evga 8800gts i sve lepo mradi na chieftecuu 420w. Monitorom sam extra zadovoljan, presao sam na njega sa NEC FE1250+ 22" i stvarno sam odusevljen. Stari ode na zasluzenu penziju!
Je l' si probao možda, samo budućnosti radi :D kako izgledaju igre u nižim rezolucijama, 1440x900 i 1280x800, mene privlači 22'' wide, al' me brine kakvo je skaliranje zbog dosta velikog piksela u odnosu npr. veličine piksela kod 20'' wide.
 
Pa mogu samo reci da sam se dugo dvoumio CRT ili je vreme za LCD, da li da predjem na wide itd. Uz ovaj monitor sam jednostavno prestao da razmisljam o svemu i sada uzivam u fantasticnoj slici (sa svim manama koje nosi lcd tehnologija)
 
Nazad
Vrh Dno