Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,606
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
To niko ne moze da ti garantuje jer je panel lutrija nazalost prisutna u svim cenovnim klasama. Znam mnogo ljudi koji su narucili preko neta pa reklamirali, vracali.. imas dosta takvih iskustava i ovde na forumu.
A i ja sam imao tu ''cast'' :d

Vec skoro 2 godine koristim ovaj model i veoma sam zadovoljan, i inace AOC monitori cesto imaju bas dobar odnos cena-opsti kvalitet (sto vazi i za benq, philips, lg).
Proveri samo za duzinu garancije (trebala bi da bude 36 meseci), mozda mozes i uzivo da testiras panel. Ako ta mogucnost otpada onda naruci preko neta i srecno.
 
Ljudi moze li mala pomoc? Koji monitor uzeti do 15000 rsd, bitna mi je dimenzija od 21.5 inca. Namena ponekad gaming, pisanje po nekog koda, ali uglavnom klinac bi ga koristio za surf, youtube, etc... U napred zahvalan!
 
Interesuje me da li je onaj backlight bleeding karakteristican samo za IPS monitore ili se javlja i kod VA monitora?
 
Kontam uzeti nesto do 100€. Bitno da ima DVI i HDMI i da je slika zadovoljavajuca i FHD, pozeljno sto vece dijagonale.

Nesto sam gledao ACER LED 21.5" KA220HQbid FullHD - UM.WX0EE.001 21.5", TN, 1920 x 1080 Full HD, 5ms

Kontam da je to to za te pare (90€) ili ima nesto povoljnije.

Nije da se nesto lozim na top karakteristike, bitno da zavrsava posao nisam nesto zahtjevan. Sad imam Asus VS228DE ako je slika tog kvaliteta onda vrh.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemoj Acer i nemoj TN panel. Bitno je da je flicker-free, IPS ili VA (informisi se o prednostima i manama obe tehnologije panela) a koji je proizvodjac to nije toliko bitno (samo da nije neki najjeftiniji Acer).
Ne znam kakve su cene kod vas u RS ali imas vec na desetine preporuka u ovom delu foruma kao i u IPS i VA temama. Ako nadjes neki model koji vazi za veoma dobar, a prelazi budzet za npr. 20-30 evra (maraka), onda dodaj toliko novca jer je monitor nesto u sta ces gledati svaki dan a ne menja se cesto. Pogledaj ponudu AOC i LG IPS modela, najcesce su jedna od najboljih kupovina, posebno u klasama do 100, 150 i 200 evra. To vazi i za (AM)VA Benq.
 
Poslednja izmena:
Nemoj Acer i nemoj TN panel. Bitno je da je flicker-free, IPS ili VA (informisi se o prednostima i manama obe tehnologije panela) a koji je proizvodjac to nije toliko bitno (samo da nije neki najjeftiniji Acer).
Ne znam kakve su cene kod vas u RS ali imas vec na desetine preporuka u ovom delu foruma kao i u IPS i VA temama. Ako nadjes neki model koji vazi za veoma dobar, a prelazi budzet za npr. 20-30 evra (maraka), onda dodaj toliko novca jer je monitor nesto u sta ces gledati svaki dan a ne menja se cesto. Pogledaj ponudu AOC i LG IPS modela, najcesce su jedna od najboljih kupovina, posebno u klasama do 100, 150 i 200 evra. To vazi i za (AM)VA Benq.

LG Monitor 22MK430H-B IPS 235KM
AOC Monitor LED M2470SWH 23.6" Full HD MVA 209 KM
Monitor 23,6" Aoc M2470SWDA2 MVA 219KM
HP 22" LED 22W HDMI IPS 228KM

Ovako nesto ili...?

Ovaj zadnji HP mi nesto najprimamljiviji.

@ivanbass1 :d
 
Poslednja izmena:
Narucio HP 22" LED 22W HDMI IPS 228KM (115€) :smoke: Nadam se da je dobar izbor, sta imam mozgati vise koji..! :d

Друже, како се показао тај монитор што си узео, пошто сам и ја бацио око на њега? Јел вриједи тих пара?
Или да узмем Acer K242HLbid....
ја тренутно имам "Samsung SyncMaster 2033" са "TN" матрицом, и 20", па се надам примјетној разлици...
Може ли се подешавати по висини?
 
Poslednja izmena:
Друже, како се показао тај монитор што си узео, пошто сам и ја бацио око на њега? Јел вриједи тих пара?
Или да узмем Acer K242HLbid....
ја тренутно имам "Samsung SyncMaster 2033" са "TN" матрицом, и 20", па се надам примјетној разлици...
Може ли се подешавати по висини?

Odlican je za ove pare, lijep je i dizajn, male ivice. Sve je to slican kvalitet za isti cijenovni rang. Solidan IPS panel. Ja bih isao na HP radije nego Acer.

Ne moze se podesavati po visini. I naravno velika je razlika izmedju TN i IPS.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odlican je za ove pare, lijep je i dizajn, male ivice. Sve je to slican kvalitet za isti cijenovni rang. Solidan IPS panel. Ja bih isao na HP radije nego Acer.

Ne moze se podesavati po visini. I naravno velika je razlika izmedju TN i IPS.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Acer je 24", па ме то једино привлачи код њега... Мораћу још размислити.... Хвала на одговору....
 
Sta uzeti od ovoga

DELL SE2219H
HP 3WL44AA
HP 1CA86AA 23,8
Philips 226E9QHAB/00 WLED
LG 22MK430H-B

Cenovni rang je tu negde. Eventualno sta bi dodali umesto? Max 14k. Nije mi bitna veca dijagonala.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, treba mi 21.5" monitor prioritet je da ima što bolju Eye Care tehnologiju (Flicker Free, Low Blue Light..), i da ima HDMi, budžet je do jedno 13.000 din?

Šta je najbolje uzeti tako nešto za taj novac?
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da sam uzeo ovaj Asus iznad, koristim ga tek 2 dana i moram da kažem da osećam ogromnu razliku što se tiče operećenja očiju,
što se tiče kvaliteta same slike, meni je OK ali nisam toliko napredan korisnik.
 
Potreban mi je monitor sa DP ulazom koji cu povezati sa laptopom.

Za oko mi je zapao ovaj model: https://www.bcgroup-online.com/monitori/aoc-22e1q-56099

Nece se igrati igrice, nista zahtevno, samo kucanje nekih tekstova i gledanje snimaka posto je na laptopu bas mali ekran.
Vec 7 godina imam Benq GW2255 i mislim da je ovo slican monitor, sto mi sasvim odgovara, ali bih opet da proverim da li neko ima ovaj AOC monitor, i da li mozda ima nesto bolje za ~12 000 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno