Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Ima li nesto od 22 inca sa dvi da je pala cena recimo da sam skupio 270 evrica i da pazarim,velike su muke sa tim ps3 ako nemas dvi ili hdmi.Ja nesto gledah ali ne nadjoh nista,a tamo gde ima prodano i j...a.
 
Pa sudeci po ovom poslednjem na behardware isplati se ako ti je brzina matrice kljucna stvar jer je u bojama jedan od losijih u klasi, takodje pozitivno je to sto je HDCP ready.
 
Ja bas zapeo za lg 226wtq a imam graficku fx 5200 128mb.. koliko to ide jedno sa drugim i hoce li normalno da radi uopste?? ne igram igrice nista narocito,uglavnom ce mi koristiti za osnovne potrebe,internet i prvenstveno zbog filmova.
 
Ja bas zapeo za lg 226wtq a imam graficku fx 5200 128mb.. koliko to ide jedno sa drugim i hoce li normalno da radi uopste?? ne igram igrice nista narocito,uglavnom ce mi koristiti za osnovne potrebe,internet i prvenstveno zbog filmova.

Ovu "zabrinutost" zbog 22" (sa BEDNIH 1.6 mpix) srecem vec nekoliko puta ... stvarno mi niste jasni. To je samo oko 25% vise pixela na ekranu nego na 17" TFT.
Pa moj drug je koristio 1600x1200 (2mpix) na CRT monitoru i VGA s3 virge (ako je neko od vas mladjih uopste cuo za tu grafiku). Taj tvoj fx 5200 ima brzi procesor nego kod tog mog drugara sto je bio main cpu pa ti vidi! Jos pitas da li ce normalno da radi !?
Samo se opusti i cepaj filmove ...
 
Poslednja izmena:
Ako dobro znam, s3 virge ne moze da izgura kvalitetno rezolucije vece od 1024*768, tj. na 1280*... je nemoguce postaviti ni 24bit-ni color, a da imas refresh 75Hz. Samim tim sve iznad je prosto za tu karticu nedokucivo.
Imao sam dve verzije te kartice, skinuo najsvezije drajvere (neki doradjeni za XP), slika je bila chemer na visim rezolucijama. (bese to 2005god na XP os)
 
Možda je bila S3 Virge DX sa 4MB rama :d
Ja trenutno korsitim jedan S3 Virge sa 1MB i 1024 je max rezolucija (16bit, 60Hz).
 
1. Preporucite neki 22" wide tft do 20.000 dinara. Bice koriscen pre svega za igre i filmove. Veliki + bi bio DVI...naravno ako je to moguce u ovom cenovnom rangu?

2. ili 20" (naravno za iste potrebe:)), ali obavezno sa DVI?
 
Poslednja izmena:
Imeni treba nesto od 22 sa dvi obavezno sa dvi da ne prelazi 21000 dindzi ima li gde kakav pad cena,upao mi je u oko 223 ali nema se vise para a i trenutno ima sad sta da se igra na compu pa ne zapinje.Zna li netko hoce li u skorije vreme da se nadje nesto od 22 inca sa dvi,da jos pricekam a mogu da cekam jer ne zapinje igranje na ps3 zato sto ne moze da se postigne ni na kompu.
Mislim hoce li postojati neki popust za novu godinu ili nesto slicno?
 
iam za te pare sa DVI, oko 1000 din skuplje

http://www.pcberza.co.yu/komponente/group.php?id=297

posto sam se lozio na jedno 45 razlicitih TFT monitora, sada se lozim na Asus MW221U koji je oko 21000 dinara.
ali nemam herca da ga kupim. za monitor sam jednino picajzla, ali sa malo para. tako da nista nisam pazario. a ka` ce, ne zna se.
 
Poslednja izmena:
Aj sad, dilema
Samsung 223BW ili Iiyama E2202WS-B1?
21,6" vs. 22"
5ms, 16x10 max.
270€ vs. 250€
3000 : 1, 300 cd/qm vs. 1000:1, 300 cd/qm

E, sad, sve ove oznake chemu sluzhe, ne znam ni ja sam :)
Koji od ova dva preporuchujete?
Samsung sam imao prilike videti uzhivo (odushevljen), ali za Iiyamu postoji jako dobar glas u celom svetu..
Josh jedan problem, trenutno imam FX5500, 128MB karticu, sa nadom da tju uskoro uzeti neshto mnogo jache & naravno novije, pa tako, da li tje ovi monitori OK shljakati na ovoj staroj, dok ne odleti?
 
@Avijon
Ma uzmes samsung i ne brines...Meni na grafi iz potpisa extra radi.E sad ja ne igram igrice, i komp mi sluzi za internet, muziku, poneki film itd...tako da pretpostavljam da ce i tebi raditi ok.
 
Poslednja izmena:
Mozhe, al' da li tje ti znachiti ishta? Austrija u pitanju..
A da li je bolji od Camcunga? :)
 
Nazad
Vrh Dno