Šta je novo?

Koji 22" TFT?

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
ima li kod nas Acer AL2216W? To je 22" monitor za 400e (na zapadu).
 
Da li je pametnije kupiti Asus VX229H (21.5") sa AH-IPS i sa 5 godina garancije ili Asus VS239HV (23") IPS panel i 3 godine garancije? Ne znam da li da idem na ovaj nesto veci sa manjom garancijom? Do sada sam koristio Asus od 19 inca ali se po drugi put pokvario tako da moram da kupim nov.
 
Ovaj 21.5" BenQ VW2245Z VA LED nov, ili polovan DELL iste dijagonale? Dakle buzet je do 100 evra. Vidjam po oglasima da ima i Dell da se kupi za te pare. Koristice se za obradu fotografija u fotosopu. Sada koristim Asus VW193 star 5 godina. Dakle sta uzeti?
 
vw2245 je super imam ga 5 meseci, ne znam samo zasto mu je cena skocila
 
Odlican za igrice i za bilo koji rad na racunaru. Moguca su podesavanja na monitoru u nekoliko rezima rada , standarad , gejming i jos nekoliko.
 
Sta bi sada vredelo uzeti od 22" monitora? Pretezno za gaming i internet. Do nekih 15000 dinara.
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Kome treba 21.5" monitor jedna velika preporuka za Samsung LS22F350FHUXEN,probao licno i ima bas dobru sliku sa visokim kontrastom (filmovi izgledaju veoma dobro za tn panel),odziv je takodje dobar.
 
U planu mi je da uzmem polovan monitor oko 22 inch-a, pretezno za filmove surf i pomalo za posao...Budzet mi je oko 6000 din pa mi treba par modela koje bi mogao pazariti za te pare da pregledam po oglasima.
 
Poslednja izmena:
E ovako... dugo vremena sam mučio muku sa zamorom u očima, pa sam odlučio da umesto monitora sa TN panelom nabavim neki sa VA ili IPS. I izbor je pao na BENQ GW2270 monitor sa VA panelom koji sam kupio pre oko godinu dana. I u odnosu na prethodni monitor sam stvarno osetio veliko olakšanje ali opet to nije to, problem je i dalje tu, doduše ne toliko izražen. Nosim naočare ali imam trajnu dioptriju i imam sve zaštite od blještanja ili plave svetlosti (antirefleks, blue cut), bio sam na kontroli skoro i tu je sve u redu.

Jako sam blizu odluke da prodam ovaj monitor (ostalo mu malo manje od dve godine garancije) i da okušam sreću sa nekim drugim proizvođačem jer izgleda da u mom slučaju nije dovoljno samo da obratim pažnju na vrstu panela. Tako da me zanima na kakve još parametre treba da obratim pažnju pri kupovini monitora i da li imate neke preporuke? Da mu je cena oko 15.000 din ne veći od 21.5-22 inča. Najviše gledam u monitor zbog nekog quality testiranja što radim online i zbog interneta. Igrice ne igram i ne bavim se nikakvim grafičkim dizajnom.
 
Poslednja izmena:
I ja se dvoumim između ova dva, jer imam još jednu opciju a to je ovaj (24 je ali skuplji 5 Eura i ima zvučnike)

http://imtec.ba/monitori/31317-aoc-m2470swh-23-6-led-monitor-4038986144995.html

A druže, negdje sam pročitao da ti Samsungovi nisu kvalitetni, a gledao sam review ovog AOCovog i mislim da je uredu.

Ja ću odabrati ili ovaj AOC 24' sa zvučnicima, ili ovaj 22' sa IPS panelom u zavisnosti od ljudi koji preporuče ovdje
 
treba mi monitor 21-22" za posao tj. trebaju mi dva, nista posebno, multimedia me ne interesuje generalno, treba mi nesto sto ima ostar tekst, dobre uglove gledanja i da je maksimalno flicker free, digitalni ulazi se valjda podrazumevaju u 2018.

veliki bonus je mali bezel

naravno sto manja cena... entry level ips paneli otp zadovoljavaju sve ovo, samo me interesuje koji uzeti ;)
 
Nazad
Vrh Dno