Šta je novo?

Silikonsko ulje?

mmilovan

Čuven
Učlanjen(a)
14.01.2004
Poruke
781
Poena
619
Više puta je na našem i sličnim forumima spominjano silikonsko ulje za podmazivanje osovine kulera recimo.
Mene zanima da li se negde može pronaći silikonsko ulje viskoznosti 5000cs? Ne trebaju mi neke veće količine, a pitam ako je već neko nešto slično nabavljao...
Hvala unapred na informacijama.
 
Upotrebi malo Google.( OKS 1000 )
Potrazi bocice sa silikonskim uljem ima ih par vrsta....
 
Ma odesh kod ovih shto poravljaju shivace masine. 50 dinara flashica.
 
Hvala svima na odgovorima, probaću na preporučenim mestima.
 
Koristi se i u servisima fotokopir aparata ;)
 
Koristi se i u servisima fotokopir aparata ;)

Tako je, za "vlazenje" filcanog valjka ;)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Nešto ne behu ljubazni ovi sa šivaćim mašinama ("oduvali me ladno" na Bulevaru), osim tipa u Višnjićevoj koji se polomio da provali šta i kako, ali on koristi samo parafinsko ulje za ležaje i to niske viskoznosti...
 
Poslednja izmena:
Mnogo lakse mozes da se dodje do silikonskog mleka, a mislim da su i efekti ist ili bar slicni.
Koriste ga plasticari i gumari (Vulkanizeri)
 
Postoji teflon u spreju, skoro sam ga video u Merkatoru, on je jos najbolji, sto se tice samo podmazivanja, mada, u ventilatorima to nije i "primarno", ostaje potreba da se smanje zazori.
Ulja isparavaju, pa je "posao" kratkotrajan, neka mast bi malo duze "radila", ali ko voli da se igra..
Mozda da se iskopa malo ferofluida iz visokotonca:)

Poz.
 
Evo ja sam sad stavio Tovatnu mast, ili je to bila grafitna, nemam pojma.Ventilatori su se u pocetku vrteli za 200-300 rpm sporije.Ali se posle pola sata sve vratilo u normalu.Mashina mi je tisa bar za 20%.Nadam se da sam pomogao!PoZz!
 
Imas silikonsko ulje na pancevackom buvljaku,uglavnom kod likova koji prodaju konac i pribore za sivace masine,ja sam kupio bocicu jos pre dve godine i sa istim podmazujem bicikl i kulere i slicne stvari( kevi mikser :D )

Pa skoknes do Panceva i resices problem...Ne secam se tracno cene,ali nije bilo nesto skupo.

edit; ja bih preskocio tovatnu mast,zbog visoke gustine,lose viskoznosti, i kod hladjenja se iznova zgrusava,a i retko se moze naci dobra tovatna koja ne sadrzi grudvice i kojekakve ukljucke koji samo mogu stetiti necemu finom kao sto je kuler.
 
Poslednja izmena:
Pa struktura "tovatne" masti je kao sace sa medom, znaci mikro sace sa uljem. Kada ulje izvetri, ostaju "kuglice i ostaci "saca".

Mast vise sluzi za prigusenje vibracija, a bronzani lezaj je ionako "samopodmazujuci". Zato bolji efekat prave pomade, nego sajdziska ili kostana ulja za sivace masine (koja ne skupljaju stroku), silikoni..
 
ma ljudi ja probo Pavlovicevu mast za bebe i sve radi OK evo vec 1 godinu kuleri mi se necuju uopste
 
Nazad
Vrh Dno