Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

Ljudi, na testu na mobile review-u pise da ovaj fon ima neki picture editor. Pa gde je to bre, ja ga nigde ne nadjoh?
 
verovatno u nekom od firmware-a
 
e u tome je problem,mpm nepokazuje nikakvu konekciju preko bluetooth-a,znaci da otpada prebacivanje igara na taj nacin.Ostaje onaj drugi preko kabla,kojeg nema sanse da nadjem nigde,ako neko zna gde ima da se uzme,neka javi
 
pomoc

E ljudi ako moze mala pomoc, nisam bas neki znalac za telefone, ja trenutno skidam onaj file od 80mb i kad ga flesujem, a flesovanje se radi posle intsalacje samo prikljucim telefon i pokrenem program, jel da? onda treba da bude kao da nije sa mreze, jel tako,) e i jos nesto kako da instaliram theme to jest gde da ih stavim, stavio sam ih u theme ne prepznaje ih takdje ni u aplication.
 
Teme se mogu instalirati na telefon samo putem Bluetooth-a. Znaci ako imate blut na kompu ili sa nekok drugog telefona koji ima blut. Ja sam uspesno instalirao teme prebacivajuci ih sa burazerovog NOKIA6630 telefona.
 
Jel neko probao da vrati stari firmware?Meni nece sa v58 na offical v48,a sa ovom verzijom mi ne radi internet :(
 
ljudi, ja sam probao sa nemackim firmware-om i crko mi je tel skroz. postoji li mogucnost da se ozivi u kucnoj radinosti ili mi ne gine servis?
 
Evo sta sam nasao za instaliranje tema preko kabla. E sad mozda radi ali meni BitPIM ne prepoznaje telefon.

Installing themes with data cable

Since it is not possible to install Themes for the SXG75/ EF81 on normal way by data cables so far, here is a guide which helps you sort it out.

Needed software
* BitPIM
* The theme you want to install (e.g. from themes.modopo.com)

Step-to-Step Guide

* Start BitPIM and make a connection to the mobile - Make hidden files visible
* Now go to the following directory: brew\mod\cmgr\pp
* Make a new file in the map structure. In addition you mark the file pp in the map tree. Now "right-click - Make subdirectory...". You call this file thm
* In the file thm you now make a file usr the same way as just described
* Now we are in this file: brew\mod\cmgr\pp\thm\usr
* Over "right-click - new file..." you now insert the *.sdt file into the file system
* Restart your mobile phone and your theme is installed


There is one tool that can have access to your EF81 locked memory.
This tool have the similar effect from OD, just to you understand for what it will be used.
Also becarefull, because if you delete any system file, your phone will die!
You can download it for free from www.bitpim.org

In order to access, must-following attitudes be used the file system (found out through pato):

* Phone: OTHER CDMA Phone
* COM haven: Siemens DIAGNOSTIC interface

Now one must click View file system "only on" View "--> to" and then in left navigation again on file system. Now appears in the center a window with /. Whereupon once doubleclicked and the file system one selects. This procedure lasts approx.. 1 minute. Afterwards you have access to all files. But you can make your equipment useless for caution, by the deletion of certain files.

[info by modopo]
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedne fore za dobijanje 60MB slobodnog prostora na internoj memoriji.

Gain up to 60Mb free on your EF81 internal memory

1-> Phone after download FW+customization: =~40MB memory free. Phone from shop.

2.0 -> Delete files in menu phone:
all themes:(~8MB)
all pictures: (~1,5MB)
all sounds: (~6MB)
some of applications: PDF Viewer, Doc Viewer, Photo Editor, Survival Dictonary, My Photo On-line (~1,5MB)
some of game: GPS Space, Super Stack Attack (~0,7MB)

2.1-> Delete files in brew protocol:
in root directory: whole directory FactoryTest (~1MB)
in brew/shared/ldb: foreign T9 (~0,8MB)
in brew/shared/MyStuff: whole directory "Picture" - pictures for Photo editor (~0,5MB)
in brew/shared: amr_**.bin - unused voices of internal navigation (~0,7MB)
in brew/mod/**/res/**: whole directories with foreign menu string (~1MB). After delete this directories don´t activate other laguage menu.
in brew/mod/cmgr/cs: whole directory "img"
in brew/mod/cmgr/cs/: whole directory "vid"
in brew/mod/cmgr/cs/snd: whole directory "usr"
in brew/mod/cmgr/cs/thm: whole directory "hdn" (~1,5MB). This directory delete after instalation and activate own economic "User Theme"!
in brew/mod/DeviceCheck/res/common: whole directory "sound" (~0,2MB)
in brew/mod: whole directory "messenger" (~0,2MB)
= - ~25MB

3-> Own files:
Theme: 50KB
Pictures (logo, wallpaper): 200KB
Aplications (Jimm, OperaMini, passAIDE, TB): 1,3MB
Games (Absolute Puzzle, Chess, MobileLight, OperaMiniMod, My Girl, Alcohol, Consumption, WeatherForecast, Zuma): 1MB
MP3 Ringtones and alarms: 2,5MB
Videos: only link for stream: 2KB
= + ~5MB
_______________________

= ~ 60MB free (and quickly and stable working with phone!)
4-> Yes, you do backups.
Everything it is possible back on-copy or return back by the help of Customization, or restoring with bitpim, SXG controller.
 
Jel neko probao da vrati stari firmware?Meni nece sa v58 na offical v48,a sa ovom verzijom mi ne radi internet :(

Koliko sam ja provalio, samo oni firmware-ovi koji u nazivu imaju "3GSwupFU" se mogu DOWNGRADE-ovati.

Evo i Manual-a za 3GSwupFU.

Za one koji su na SBB kablovskoj mrezi, i koriste DC++ preko ELITE HUB-a u mom share-u imaju sledece verzije FIRMWARE-A za EF81 kao i gomilu JAVA aplikacija.
  • EF81_IP15.0.1_at-VF-MobilkomGP_48_0113_3GSwupFU_SGLPK
  • EF81_IP15.0.1_xx-International-LG01_48_0113_Internet_SGLPK[1].exe
  • EF81_IP15.0.1_xx-International-LG04_48_0113_3GSwupFU_SGLPK
  • EF81_IP17.0.14_ru_RussianRetail_58_0147_3GSwupFU_SGLPK
  • EF81_IP17.0.16_de-BRDHandel-std_58_0147_3GSwupFU_SGLPK
  • EF81_IP17_2E0_2E14_ru_2DRussianRetail_58_0147_3GSwupFU_SGLPK.exe
  • EF81-BRDHandel-std_583GSwupFU_SGLPK

Ja jos nisam probao nijedan. Ali cu ovih dana sigurno, verovatno cu prvo OFFICIAL-ni FIRM (drugi po redu)
 

Prilozi

  • 3gswupfu-manual_973.pdf
    283.9 KB · Pregleda: 1,172
Poslednja izmena:
Jos jedna fora za uklanjanje zvuka pri fotografisanju, mislim da opet ide preko BitPIM-a.

Remove camera click sound

To disable the camera sound, you must create the directory "sound" under "brew\mod\camera\res\common" and copy two files to that directory, from the attach

ili jednostavno


just select the silent profile, and disable all sounds with * key
 
Zaboravih attach za prethodni post.

Evo ovde.
 

Prilozi

  • Remove camera click sound.rar
    352 bajta · Pregleda: 681
pao je u nabavci danas na 80eu.:D
Nema linkova za PDf i word readere jer oni idu u sklopu novog ROM fajla...

imas opcije za full screen kada gledash slike...klikni na opcije u okviru pregledanja fajla-slike idi sve do dole u opijama...imas full screen opciju tu..kako to nisi nashao?...
INACHE:
rom file:EF81_IP15.0.1_xx-International-LG04_48_0113_3GSwupFU_SGLPK.exe

Gde to ima po 80EUR ??
 
Ja danas bio u tri radnje da ga kupim i nisam uspeo, prva nije radila (ljudi otisli na odmor) a u druge dve (u kojima je 115e/95e, deset evra skuplji/jeftiniji nego u prvoj) je nestalo, stize im tek od ponedeljka. Sad moram cekati ponedeljeak, neeeee :)

Meni je drugo punjenje baterije trajalo 48h uz svakodnevno mp3 maltretiranje+slikanje kamerom.BTW,ubacio sam microSD 1GB za 1000 kinti ,)
Gde si nasao karticu od gb za 1000 din???
 
Poslednja izmena:
Btw, radi li vama sa novijim verzijama fw-a (>v48) flash sms?
Meni sa v31 softverom ne sljaka :mad: Ne mogu da proverim sa *121# stanje racuna na telenor prepaid varijanti. Posaljem poruku i....nista. Grrrr
 
Karticu od 1gb sam kupio u Pancevu,u pitanju je PQI i nije 1000 nego 1100,sad sam pogledao racun.
 
Ej ni meni ne radi taj odziv na o63 *121#, zna li neko kako to da namestim, a za theme ja imam blutut na mom kompu e sad znaci treba da kupujem nesto ili samo ukjlucim blutut na kompu i na fon i povezem ih, i kako onda da instaliram theme?
POZDRAV, unapred hvala
 
Ah ne ja imam infrared na kompu, ******eeeeee...znaci sad moram da kupujem blutut da bi instalirao theme...
 
Da, treba ti bluetooth, preko IC-a ne mozes posto ga nema na telefonu :D
A mozes i preko kabla, objasnjeno ti je ovde.
Citajte malo ljudi prethodne postove, ima samo cetiri strane i na vecinu vasih pitanja je vec odgovoreno ;)
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kako da se iskljuci SECURITY tj. dozvole za pristup fajl sistemu (write\read) za aplikacije koje su UNTRUSTED ili kako da se ubace te aplikacije u TRUSTED. Mnogo je dosadno da stalno potvrdjujes ALLOW, ALLOW....

@TMAS, pazi sa BLUETOOTH-om jer sam ja probao sa ortakovog kompa na kome je MSI blut da prebacim i nece. MSI ga nadje ali nemoze da mu salje jer navodno nemoze da ostvari file transfer protokol sa telefonom. Mozda je do telefona a mozda je do modela bluta. Pa ti nebi bilo lose da proveris od ovih ljudi ovde da li neko koristi koneciju sa kompom putem bluta i koji su modeli bluta. Opet kazem ja sam bez problema instalirao teme tako sto sam bacao fajlove na burazerov NOKIA6630 i sa njega slao blutom meni. Telefon primi fajl i onda je potreban restart posle koga se po paljenju instalira tema - isti je slucaj i sa JAVA aplikacijama.

Evo odlicne zamene za Media PLAYER i funkcionalno i dizajnom, ima cak i skinove i moze da se interfejs rotira horizontalno i vertikalno. Jedini problem je da ne moze da radi kad se telefon zatvori. Sra*je
 

Prilozi

  • LyricShow_EF81.zip
    106.3 KB · Pregleda: 501
  • lyricshow_skins.rar
    37.2 KB · Pregleda: 397
Poslednja izmena:
Uspeo sam da se konektujem na BitPIM.

BitPIM settings\Com Port => Browse pakad ocita portove odaberete Siemens iagnostics Interface (kod mene je COM7).

Imate pristup fajl sistemu telefona.

2000570495306771660_rs.jpg
 
Poslednja izmena:
Instaliracu theme preko ortakovog fon-a koji ima blutut:smash:
Nego jel zna neko, kako moze da se skine sve ono od vodafon-a znaci ono na meniju i neke vodafon aplikacije, znaci da bude kao da nije sa vodafone mreze:D
Pozdrav, hvala za theme...
 
@Tmas Moras da fleshujes telefon, da mu ubacis novi unbranded softver. Mozes da ubacis zvanicnu verziju v48, ili nezvanicnu rusku ili nemacku v58, i ponovo ti kazem pogledaj prethodne postove, sve ti je objasnjeno kako ovo da uradis :)
 
Uspeo sam da instaliram nemacku verziju preko ruske :banana:
Sad mi radi internet,nemojte instalirati rusku verziju.
 
Nazad
Vrh Dno