Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

Juce sam kupio EF 81 i odlican je, ali imam jedan veliki problem s njim. Nece da mi prihvati nijednu 064 karticu, radi samo sa Telenorom. Sta da radim?

Ubaci novi firmware. Stavi zvanicni sa Benq sajta, za svaki slucaj, pa onda vidi da li je sve OK. Ako i onda ne bude radio nosi na reklamaciju.
Ima li neko odgovore na moja pitanja odozgo?
 
Da li moze nekako da se pristupi mail account-ima nasih provajdera poput verata i drugih? Ja za verat nisam uspeo da namestim setovanja. Mada, kontam, mozda to nije moguce ni teoretski odraditi.
Ili za to mora preko pretrazivaca i webmaila?

Meni radi na Neobee.net, i IMAP i POP.
A Verat verovatno pederski ne dozvoljava da pristupas njihovom mail serveru ako nisi ulogovan preko njihovih ulaznih linija

Gedza je napisao(la):
Ako moze malo objasnjenje za dve stavke:
1. Kako se setuje biranje glasom (izgleda da sam ja corav)
2. Kaze tip u testu da se moze snimati razgovor, kako ??? (V.48)
Za voice dial:
Otvoris kontakt, i na general info tabu Options->Record voice tag. Radi odlicno.

Jel zna neko u kom fw postoji opcija prikazivanja apointmenta iz kalendara na home i spoljnom ekranu???
 
Hvala. Nasao sam posle citanja uputstva, bas su ga zavukli (mislim na glasovno biranje).
Za ovu drugu opciju nisam nasao nista (snimanje tel. razgovora). Ima neko ideju?
 
Juce sam kupio EF 81 i odlican je, ali imam jedan veliki problem s njim. Nece da mi prihvati nijednu 064 karticu, radi samo sa Telenorom. Sta da radim?

Ja ne bih flashovao,telefon MORA da radi sa svim karticama.Nek ti daju drugi,sta te boli uvo?Neka ga oni sami flashuju ako je do toga.Sta ako opet nece,a oni ti ne priznaju garanciju jer si sam flashovao?
 
@ brule85

Nikako sam da cackas!!!
Kada sam kupovao telefon odmah su mi skrenuli paznju da ukoliko hocu da ubacujem novi softver da se obratim njima i da ce oni to uraditi besplatno. U protivnom nema vise garancije.
 
Kome je email neophodan neka koristi Gmail klijent, koji radi bez greske. Imate ga za preuzimanje na pocetnim stranama.

Pa ja sam instalirao Gmail sa njihovog sajta i posle toga telefon vise nije prikazivao propustene i birane brojeve. Nosio sam u servis da ga flesuju i sredilo se. Sada imam 58 ali ne znam da li uopste da pokusavam sa Gmail-om da ga opet ne za****. Jel imao neko slican problem sa Gmail-om?
 
Instalacioni cd

dali bi neko od vas bio dobar da mi posalje link sa koga bi mogao da skinem instalacioni cd za ovaj fon (ukoliko je to moguce).
hvala u napred
 
Pa ja sam instalirao Gmail sa njihovog sajta i posle toga telefon vise nije prikazivao propustene i birane brojeve. Nosio sam u servis da ga flesuju i sredilo se. Sada imam 58 ali ne znam da li uopste da pokusavam sa Gmail-om da ga opet ne za****. Jel imao neko slican problem sa Gmail-om?

Ne, meni radi najnormalnije.
Imas Gmail na nekoj od strana ovde.
 
Odlučio sam se za kupovinu ovog telefona, pa bih zamolio da mi preporučite gde da ga uzmem. Koliko vidim, izgleda da je većina skidana sa Vodafona, tako da tu nema nekog izbora. Bitno mi je da telefon (stvarno) bude nov i da uz njega dobijem sve što treba, pa nek i košta 10-20 evra više.
 
Ja sam ga kupio u Balkanskoj, jednocifrenog broja, radnja je u nekom kao potkrovlju :D ... Telefon nije skidan sa mreze, dobih sve sto je trebalo (punjac, cd, usb kabl, slusalice), platih 109e, 6 meseci garancije na hardware i software (tako kazu, mada na papiru pise nesto drugacije, ali deluju kao ok momci, pa 'ajd da verujem na rec), nista fiskalni racun...
 
Evo resenja za sve kojima telefon nece da primi automatska podesavanja za internet:

1. Pobrisite sve profile u Settings->Conectivity->Connect profiles
2. Pobrisite sve profile u Settings->Conectivity->Internet profiles
e sad kljucna stvar:

3. Ukljucite interni browser na ono plavo dugme na telefonu (sto lici na ikonicu od IE) ili na vec neki drugi vama zgodni nacin. E tu izaberete Browser settings pa Browser profiles, pa onda resetujte sve te profile.

4. Trazite ponovo automatsku konfiguraciju porukom i radice.

Mislim da bi bilo dovoljno samo resetovati makar jedan profil u internom browser-u da napravite mesta za automatsku konfiguraciju, jer su braca Rusi i Nemci u firmware 58 popunili sve te profile svojim operaterima ali ja sam ipak sve ocistio....
 
Poslednja izmena:
Evo resenja za sve kojima telefon nece da primi automatska podesavanja za internet:

1. Pobrisite sve profile u Settings->Conectivity->Connect profiles
2. Pobrisite sve profile u Settings->Conectivity->Internet profiles
e sad kljucna stvar:

3. Ukljucite interni browser na ono plavo dugme na telefonu (sto lici na ikonicu od IE) ili na vec neki drugi vama zgodni nacin. E tu izaberete Browser settings pa Browser profiles, pa onda resetujte sve te profile.

4. Trazite ponovo automatsku konfiguraciju porukom i radice.

Mislim da bi bilo dovoljno samo resetovati makar jedan profil u internom browser-u da napravite mesta za automatsku konfiguraciju, jer su braca Rusi i Nemci u firmware 58 popunili sve te profile svojim operaterima ali ja sam ipak sve ocistio....
Meni ovo ne funkcionise.Kad mi stigne poruka i ja pritisnem accept,telefon sam udje u browser i to je to,setovanja nigde nisu snimljena.

Takodje,da napomenem samo,opera mi radi i kad u setovanjima namestim TYPE:WAP,ali mi onaj fabricki browser ne radi kad stavim HTTP.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo ne funkcionise.Kad mi stigne poruka i ja pritisnem accept,telefon sam udje u browser i to je to,setovanja nigde nisu snimljena.

Takodje,da napomenem samo,opera mi radi i kad u setovanjima namestim TYPE:WAP,ali mi onaj fabricki browser ne radi kad stavim HTTP.

Moj problem je bio sto telefon krene kao applying settings, stigne do kraja i onda samo kaze Error, internet settings not applied (ili tako nesto)

Evo ti post sa drugog foruma, mozda pomogne...

za zxc: Ako si na 064 da bi ti radila opera mini moras da kreiras novi gprs profil koji koristi apn "gprsinternet" umesto "gprswap". Onda u aplikacijama pod java settings izaberi taj profil. Ako si na 063 proveri da li je telenor wap izabran kao profil u java settings. □ g.
 
Poslednja izmena:
Ok,meni gprs radi,ali kad rucno namestim,automatski nikako.MMS nisam ni probao,to mi je bezveze,nikad ga nisam ni koristio.
 
Treba mi hitno neki link sa koga mogu da skinem Mobile Phone Manager za ovaj fon.

hvala!
 
Jel neko sa v58 nemackim firmware-om uspeo da zameni one google aplikacije sa igrama, pa da meni bude kao u prethodnim verzijama?
 
Poslednja izmena:
Za ovu drugu opciju nisam nasao nista (snimanje tel. razgovora). Ima neko ideju?

(ovo je za el71 valjda radi i za ef 81)
Mozes da odes na options pa na menu u toku razgovora itd. itd. sve dok ne dodjes do sound recordera i prodje pola razgovora i onoga sto si hteo da snimis.:wall:

E, sada, ja sam napravio "shortcut" i (na pr.) na broj 7 mi se aktivira sound recorder, pa kad pricam, pritisnem 7 pa options ( sa drzanjem 7-ice ne radi u toku razgovora, bar meni) i izaberem sound recorder i radi lepo i mnogo je brze (moze vec i dok zvoni, pri pozivu).

Ako neko drugi ima jednostavniji nacin neka prica:wave:
 
Uzecu fon verovatno za koji dan, samo me zanima jos nesto: nisam uspeo da instaliram onaj mobile phone manager pod vistom i koliko sam shvatio sa nekih nemackih foruma to nije ni moguce... E sad, jel neko to mozda uspeo?
Takodje, postoji neki Mobile Master koji valjda radi pod Vistom sa svim zivim telefonima, ali EF81 nije na listi supported modela (ima gomila ostalih EL/EF modela) pa da priupitam da li neko od vas mozda koristi ovaj ili neki drugi program za sinhroizaciju. Meni inace treba samo, jedino i iskljucivo sinhronizacija as Outlookom. Nista vise.
Poz.
 
(ovo je za el71 valjda radi i za ef 81)
Mozes da odes na options pa na menu u toku razgovora itd. itd. sve dok ne dodjes do sound recordera i prodje pola razgovora i onoga sto si hteo da snimis.:wall:

E, sada, ja sam napravio "shortcut" i (na pr.) na broj 7 mi se aktivira sound recorder, pa kad pricam, pritisnem 7 pa options ( sa drzanjem 7-ice ne radi u toku razgovora, bar meni) i izaberem sound recorder i radi lepo i mnogo je brze (moze vec i dok zvoni, pri pozivu).

Ako neko drugi ima jednostavniji nacin neka prica:wave:

Kod mene tokom razgovora nema te opcije i tada ne rade shortcatovi. Ima li neko resenje za EL81 za ovu opciju ili mozda ovo radi pod nekim drugim FW? Kod mene je V.48.
 
Da li postoji neka aplikacija u kojoj mogu pod sifrom da cuvam slike koje slikam telefonom i kontakte?
 
Jel neko ubacivao teme u telefon?Nikako ne mogu da skapiram sa allsiemens kako se to radi.Koliko vidim,ono je uputstvo za pravljenje tema.Jel moze neko kratko objasnjenje/FAQ?
 
Imas ovde, ali moras da se registrujes, sto nije neki problem.


e hvala ti!
nego imam jos nekih problema tj pitanja:
1. na koji nacin se regulise zvuk u slusalici (stišava-pojacava)? ne mogu nikako da provalim
2. jel postoji opcija za brisanje svih poruka a ne svake pojedinacno?
3. kako da prebacim kontakte sa SIM kartice na telefon?

Thanks!
 
@gigins
1. u toku razgovora stisni na gore i tako ces pojacati zvuk
2. udji u poruke, pa idi na options, pa mark, pa opet options pa mark all i onda opet options pa delete marked, tako ce ti obrisati sve poruke
3. krece slicno kao prethodni slucaj, udji u imenik, pa idi na options, pa mark, pa opet options pa mark all i onda opet options pa save options pa move to phone
 
e MARKULJA hvala ti , bas si brz!

sigurno cu imati jos neko pitanje pa budi spreman :)
 
ne vredi. kada sam markirao sve kontakte tada mi se gubi opcija "save options" i ne mogu nista da uradim. radi samo u slucaju kada se markira jedan kontakt.

kako da provalim koju verziju firmware-a imam? mozda je tu problem...
 
Nazad
Vrh Dno