Šta je novo?

PCTV: Hardware Initialization Failed

JoeKuboj

Čuven
Učlanjen(a)
31.05.2002
Poruke
459
Poena
620
Ploca je GA-DS4, sa dva PCI slota, u prvi je zaboden Live 5.1, a u drugi PCTV (onaj obican sa daljincem, nije stereo).

I nece da radi PCTV :( Instaliralo se sve lepo (v5.50) ali kad ocu da pokrenem kaze Hardware Initialization Failed.

U Device Settings nema nikakvih konflikata pa mi nije bas najjasnije :)

Probao nekoliko restarta ali jock.

Od hardwarea imam jos Canon LiDE 25 (kaze tamo nesto za twain, pa sam probo da ga iscupam ali jok). PCTV je plagovan, zvucna je tu, ni jedan drugi proces ga ne koristi...
 

Prilozi

  • pctv1.jpg
    pctv1.jpg
    59.4 KB · Pregleda: 110
  • pctv2.jpg
    pctv2.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 109
  • pctv3.jpg
    pctv3.jpg
    39.4 KB · Pregleda: 126
Ako imas graficku karticu sa video ulazom probaj da ga disejblujes u device manageru pa onda pokreni tuner.
 
Imam tu TV kartu vec 6 godina i desavalo mi se da imam isti problem. Uglavnom se to desavalo kada sam odjednom pokretao vise programa koji zauzimaju resurse TV karte. Taj je problem resavao restart a u tezim slucajevima reinstall driver-a.
Posto bih rekao da to verovatno nije problem te vrste kod tebe mogao bi da pokusas nesto slicno. Prvo iskljuci mogucnost da je kartica neispravna odnosno ostecena tokom instalacije u kuciste, mada iskreno sumnjam da je to slucaj. Pokusaj reinstall drivera i/ili pre toga izvadi zvucnu karticu iz drugog PCI slota. Moguce je da imas IRQ konflikt koji ces morati da resis zamenom PCI slota ili iz BIOS-a manuelnim podesavanjem IRQ-a, ako takva opcija postoji. Trebace tu dosta gimnastike i zivaca i ponovne instalacije drajvera pri novoj probi.
Imam nazalost utisak da mozda neces uspeti da nateras tu TV kartu da proradi na toj maticnoj ploci. U pitanju je jako star periferijski uredjaj na novoj maticnoj ploci i to moze da bude neresiv problem, dakle kada se govori o kompatibilnosti. Jos sa pojavom NFORCE 2 cipseta Pinnacle je najavio nekompatibilnost PCTV serije tv karti sa ovim cipsetom. Mozda bi bilo dobro i da proceprkas po njihovom support forumu. Pitanja ima dosta i forum je pozamasan po sadrzajima ali ce se mozda nadje nesto sto ce ti resiti problem. Naravno, ovo poslednje u slucaju ako nista navedeno iznad ne upali.
Srecno! ;)

EDIT: Onim prikazom iz Device managera koji si stavio u attachment neces videti ono sto ti treba. Idi na "VIEW/Resources by connection" pa u odeljku "Interrupt request" potrazi sa cim to tvoja tv karta deli resurse pa ces mozda dobiti ideju sta je problem i kako da ga resis.
 
Poslednja izmena:
Tako je!
Ni ja nisam primetio odmah ali u pravu si. I kod mene je isto/slicno.
 

Prilozi

  • device manager.jpg
    device manager.jpg
    91 KB · Pregleda: 102
Hvala na odgovorima :wave:

Primetih i ja da fali nesto u device manageru, setjam se da je pre bilo 2 stavke za PCTV, a sada jedna koja pre nije bila :trust:

Imao sam slican problem na Chaintecu 7VJL (dok nisam promenio PCI slot), nakon svakog restarta sam morao da prolazim onaj test inace bi rekao kao i sada, hardware initilization failed... doduse ovde sada to ne pomaze :)

Evo opet shot-a iz device managera, nekako mi postaje jasno da cu morati da menjam tjuner :whip:

Probao sam uninstall drivera, reko Scan for hardware changes i nista nije nashao.

El bi neki od ovih dole sigurno radio ?
Kod:
TV/FM tuner Leadtek WinFast TV2000 XP Expert, remote control, Conexant CX23881 chip, 10bit, stereo, PiP, MPEG4 capture, PCI
TV/FM tuner Leadtek WinFast TV2000 XP Global FM, radio, remote control, Conexant chipset, PCI
TV tuner Leadtek WinFast TV2000 XP Global, remote control, Conexant chipset, PCI
 

Prilozi

  • pctv.jpg
    pctv.jpg
    69.5 KB · Pregleda: 90
Meni se takav problem javljao ranije ili je zakucavao sistem kada je prijem bio los preko antene pa sam instalirao samo drajvere sa dobijenog diska bez softvera , nisam ga cak ni testirao sa PCTV Assistant , pa instalirao Dscaler (besplatan ruski program) i od tada nema vise problema. Dscaler je stvarno cudo od software-a sa gomilom filtera i ostalih zebancija (nesto kao KMPlayer za TV karte)
Od tada sam promenio VIAKT266,Nforce2,Nforce4 i jos uvek vucem istu karticu iz '99. i nem nikakvih problema (resenje sam naso tek kod nforce2). Dscaler ima svoje drivere pa ako nece sa tvojima da radi ti probaj njegove.
Probaj pa javi
 
Bio u biosu, kaze

PCI1 IRQ - Auto - Multimedia device (live)
PCI2 IRQ - Auto - IDE ctrl, USB host

a meni je pctv zaboden u pci2 :smash:
 
Probao drajvere sa diska (5.11), isto nece da radi, ali je usput stvorio i konflikte na dvd-romu, pa sam ga uninstalirao iz windowsa, a i iz kucista :p


Da li ici na neku PCI varijantu (leadtek?) ili je sigurnije uzeti neki PCTV USB ?
 
Opet cu da napisem mozda vise nego sto treba ali,..

Prema onome sto si naveo i onome sto ti pise u attachmentima ja bih mogao da zakljucim da ti maticna ploca ne prepoznaje TV kartu u PCI slotu a to se desava sa mnogim uredjajima koji su u IRQ konfliktu. Vec sam ti naveo da su mogucnosti za dijagnostiku razne. Najprostija bi bila kako rekoh gore da izvadis taj Sound blaster i PCTV kartu "prosetas" prvo u jedan pa u drugi PCI slot i vidis da li ce je racunar odmah videti posle POST-a. Ne zaboravi da posle svake promene podesis u BIOS-u automatsku dodelu IRQ-a ("UPDATE ESCD" ili tako nesto). Druga fora je da se igras rucno sa IRQ-ovima isto iz BIOS-a.
Opet, banalna stvar:mozda su kontakti na TV karti oksidirali, prebrisi pazljivo gumicom, produvaj prasinu...
Cim ukljucis racunar i dok krene onaj deo prepoznavanja uredjaja pritisnes BREAK na tastaturi i prepisi na parce papira kom uredjaju je dodeljen koji IRQ, da bi znao da vratis kasnije. Pinnacle PCTV karta ce ti biti navedena kao "Multimedia device" (mada ce ti tako biti oznacena i zvucna karta, zato i savetujem da je izvadis pre probe). Znaci ne moras da ucitavas Windows, samo probaj odmah pri boot-u i proveri kada ce ti se u tabeli pojaviti TV karta a ako uspes posle ces lako sa ostalim. I naravno, iskljuci nepotrebne stvari koje ne koristis iz bios-a da bi oslobodio resurse: mreznu kartu, SATA kontroler (ako nemas SATA disk), Firewire i tako dalje.
U device manager-u bi trebalo posle uspesne instalacije da imas 3 stavke vezano za TV kartu: jedna za video, druga za audio i treca za Teletekst servis (koja ce se pojaviti i kad uredjaj nije prisutan kao kod tebe, a nekad se nece ni instalirati ako ti region settings nije podesen na Yugoslavia ili Serbia.)
Sto se tice izbora druge TV karte mozes da pokusas ali nema garancije,znaci: "moz' da bidne, al' ne mora" da ce da radi. Nesto mi mirise da je to nov racunar kod tebe sa verovatno Ghost-ovanim operativnim sistemom a ne cistom instalacijom pa tu svasta moze da ima. Proveri tu TV karticu pa odluci da li ima svrhe menjati je ako je ispravna. A sto se tice izbora imas sad i pametniju kupovinu od tog Leadtek-a.
Probaj pa javi sta si uradio.
 
Poslednja izmena:
Nisam gledo to na post-u, ali u biosu pise ono sto napisah par postova iznad, iz cega sam ja zakljucio da ploca ne vidi PCTV uopste usled nekog IRQ konflikta :trust: Tv tuner mi nije vredan cimanja da sad menjam slotove, nabadam IRQ-ove da bi on mozda nekako proradio :)

E sad, iscupao ja njega, deluje sve ok, nema prasine, nije oxidiralo, pa cu da probam u drugoj masini cisto da vidim da li pctv uopste radi mada ne sumnjam u to :)

Windows je instaliran na ovu masinu, nikad u zivotu nisam ghostovao niti planiram :) Od integrisanih stvari na ploci disableovana mi je integrisana zvucna, ostalo mi je manje-vise potrebnije od tv tunera.

Tv tuner mi nije neka extra potrebna komponenta, pa se zato razmishljam da uzmem neku USB varijantu koja ce sigurno da radi, posto ga ne koristim nesto cesto (0-2x nedeljno max.) samo za gledanje, retko kad sam nesto snimio.
 
Nazad
Vrh Dno