Šta je novo?

Koji distro za LAMP server?

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Vec neko vreme lomim glavu koju distribuciju da iskoristim za to?
Trenutno su u igri uBuntu Server, CentOS ili Fedora ali nisam bas 100% siguran sta da izaberem.
Masina bi sluzila iskljucivo za Web hosting.
 
Meni se licno vise svidja ubuntu kao izbor (zbog toga sto vise volim debian i apt-get), mada mislim da je i centos dobar izbor. U slucaju da izaberes ubuntu server brze ces instalirati lamp, jer u toku instalacije imas opciju da stikliras lamp i bice automatski instalirano. Posle samo jos dodas phpmyadmin i tako to... CentOS je takodje jako dobar izbor, ali nesto vise vremena ce ti trebati da instaliras (ne bas preterano vise). Uz CentOS ide mysql4, tako da ako hoces mysql5 moraces da upgrade-ujes isti. Drugar koji je wireless provajder drzi upravo CentOS kao web server, dok se meni eto vise svidja Ubuntu.

Pozdrav.
 
I ja vise naginjem ka Ubuntuu i apt-getu ali mi se cini da je CentOS takodje dobra solucija.
 
Instaliraj onaj distro sa kojim se najbolje snalazis. Hosting nije mnogo zahtevan po pitanju OS-a. Svi ce ti raditi savrseno. Npr ja bi stavio Gentoo jer se sa njim najbolje snalazim neko drugi bi stavio CentOS je se super snalazi sa yum-om itd. Dakle ako si pohvatao sve "magije" apt-a idi sa ubuntom. Dakle jedina razlika izmedju danasnjih distribucija je paket menadzer pa se ravnaj po tome.
 
Onda ce izbor da padne na uBuntu server :)
 
Slackware.
 
Nazad
Vrh Dno