Šta je novo?

Problem sa C64

skocko

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2006
Poruke
35
Poena
304
Da li neko zna kako (ili ko moze) da popravim C64.
Problm je u sledecem.
Kontroler za kasetofon ne radi tj. kad hocu da ucitam nesto sa kasete i pritisnem play na kasetofonu, c64 primi informaciju da je play pritisnut ali nece da pokere motore na kasetofonu. Prvo sam pomislio da je probelm sa kasetofonom ali i sa drugim kasetofonom koji sigurno radi problem ostaje.

P.S. naravno da se necu igrati ponovo na njemu ali bi hteo da ga osposobim i cuvam kao moj prvi komp. Nostalgija je cudna boljka :p
 
Najverovatnije CPU 6510, a mozda i CIA 6526. Ako imas neki ispravan primerak c64, probaj da otvoris racunar i zamenis cipove (imaju podnozja) da bi ustanovio tacno koji je neispravan.

...ili nabavi disk drajv :p
 
imam disk drajv ali mislim da i on odtad nesto zeza, hvala u svakom slucaju
P.S. ima li neko ko prodaje ispravan ili neispravan C64 sa tankom tastaturom (ne znam tacnu oznaku modela)
 
imam disk drajv ali mislim da i on odtad nesto zeza, hvala u svakom slucaju
P.S. ima li neko ko prodaje ispravan ili neispravan C64 sa tankom tastaturom (ne znam tacnu oznaku modela)

Ako te zeza i disk drajv, onda je mozda ipak 6526. Imas dva komada unutra. Probaj da im zamenis mesta. (to ce ti onda najverovatnije napraviti probleme sa necim drugim - npr. dzojstikom). Dobro se uzemlji pre nego sto to budes radio posto su ti cipovi vrlo osetljivi na staticki elektricitet.

A polovnih c64 ces naci na buvljacima za sitne pare... njih onda mozes da "kanibalizujes" :d
 
Nazad
Vrh Dno