Šta je novo?

Valja li Yamaha YMF724

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,223
Poena
905
Kao sto rekoh, kakva je doticna Yamaha u odnosu na aktuelne low-budget kartice poput baziranih na CMI 8738, FM801 ili Creative 128?

Negde u nekoj rezenziji iz 2000. nadjoh da je to high-end(?) kartica, za to vreme, pa me interesuje kakva je subjektivno pri slusanju, a nisam u mogucnosti da je kacim na stub.
:wave;
 
jaksa je napisao(la):
Kao sto rekoh, kakva je doticna Yamaha u odnosu na aktuelne low-budget kartice poput baziranih na CMI 8738, FM801 ili Creative 128?

Negde u nekoj rezenziji iz 2000. nadjoh da je to high-end(?) kartica, za to vreme, pa me interesuje kakva je subjektivno pri slusanju, a nisam u mogucnosti da je kacim na stub.
:wave;

High-end kada bi se zezali. Creative PCI128 je bolja 2X.
Polovne su oko 10 E, tako da ne znam sta se tu treba razmisljati.
 
Kartica je skorz OK, po mom misljenju bolja je od Creative 128, probao sam obe i zadrzao Yamahu. Notax ovo pricas iz licnog iskustva ili iz iskustva nekog Digital-a, PcPrees-a.....
 
brat mi ima asus a7v133 sa via kt133 chipsetom i odgovarajucim "cuvenim" southbridge-om, i uopste mi se ne stavlja creative na tu plocu
a cmi vs ymf724?
 
jaksa je napisao(la):
a cmi vs ymf724?

Sto ti se ne stavlja creative?

Dodje neki lik od mene, da mu nesto prodam, inace lik ima studio i bavi se muziko, e sad sta to ne znam, poenta price, kad je video Yamahu, rece:

Lik: ''Jel bi ti meni ovo prodao?''
Ja: ''Ne''(posto nemam drugu)
Lik: ''Pametno, strava kartica''
Ja: kez :D

Zakljucak izvedite sami.
 
Misko je napisao(la):
Sto ti se ne stavlja creative?

ovde fali ovo::D

inace cu da mislim da me zavitlavas

ajd:wave;

e, setih se neceg pa da editujem:
treba li koristiti kx drivere za creative liveta za kucnu upotrebu, znaci ne interesuje me directx i sl, samo obican stereo zvuk?
 
zavisi sta podrazumevas pod kucnu upotrebu :)

kX driveri odlicno rade i normalne poslove, jedino su na prvi pogled malko konfuznije organizovani mixeri nego kod standardnih win drajvera.
Ja bi cak i da se ne bakcem sa muzikom toliko stavio KX, ako nista drugo, ima zabavnih fora sa efektima u real-timeu, pa mozes prijatelje da zafrkavas i pravis se vazan ;)
 
Nazad
Vrh Dno