Šta je novo?

Traffic sharpening za wireless (uTorrent udavi Operu)

morbius

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
08.03.2003
Poruke
6,398
Poena
985
Na ADSL sam povezan preko kućnog wireless rutera i imam problem da mi uTorrent 1.6.1 potpuno zaguši vezu, prisvajajući previše resursa za sebe. Ponekad se uTorent zaglupi i ostvaruje minimalan download uz veliki upload (što sam primetio da se puno ljudi žale), ali ostatak DL protoka mi je potpuno nedostupan za druge aplikacije (čitaj: Operu).

Video sam neke QOS traffic sharpening programe za DSL, ali mi to ne pomaže pošto sam prikačen preko wi-fi. Postoji li neko slično rešenje za wireless koje nije vezano za tačno određene rutere i ne zahteva flešovanje hakovanih firmware-a u ruter?

Ili umesto toga, koji torrent klijent ima mogućnost da ne davi portove za druge aplikacije ili kako se uTorrent može naterati na to?
 
Pretpostavljam da mislis na traffic shape, a ne na traffic sharp. Jednostavno ogranici upload u samoj aplikaciji. Bice ti manji i dl, ali bar ces ostatak bw imati na raspolaganju. Ako te nervira utorrent, pokusaj sa Azureusom, on je takodje ok.
 
Ogranici i DL u UL na 80% kapaciteta tvoje veze i neces imati problema o kojima pricas.

I ne kaze se sharpening nego shaping ;)
 
Ogranici i DL u UL na 80% kapaciteta tvoje veze i neces imati problema o kojima pricas.
To sam naravno prvo probao, ali mi nije pomoglo. Sa uTorrentom se sve vuče iako ima raspoloživog bandwitha kolko hoćeš (768 kbps). Kad ga isključim, sve poleti.
I ne kaze se sharpening nego shaping ;)
Čitao sam juče Ferengi rules of aquisition i ostalo mi u sećanju pravilo:
"The bigger the smile, the sharper the knife":D
Podsvest ti je čudo. :bottle:
 
Poslednja izmena:
Na koliko si ogranicio upload?
 
E nece njemu sa tom brzinom pomoci samo upload/dl ogranicenje. Moras ograniciti i ukupan i po torentu broj konekcija. Posebno poluotvorenih, koje koristi i opera. Poluotvorenih stavi 5 a punih nemoj preci 30...
Naravno upload /dl ogranici na 80% takodje, kako kazu dobri ljudi....
 
Na koliko si ogranicio upload?

20 KB/s, ali vuče uTorrent i više od toga, ne obazire se na ono što mu kažem.
Takođe sam mu rekao da ne započinje DL čim se startuje, ali boli njega uvo. Moguće da je problem u tome što je program apdejtovan sa starije verzije.
 
E nece njemu sa tom brzinom pomoci samo upload/dl ogranicenje. Moras ograniciti i ukupan i po torentu broj konekcija. Posebno poluotvorenih, koje koristi i opera. Poluotvorenih stavi 5 a punih nemoj preci 30...
Naravno upload /dl ogranici na 80% takodje, kako kazu dobri ljudi....

Ne znam da li ovo to što misliš:
Global maximum number of connections .... ............. trenutno je 80
Maximum number of connected peers per torrent ...... trenutno je 50
 
Nazad
Vrh Dno