Šta je novo?

Adsl sa komsijom razdaljina 150m

Georgius

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2007
Poruke
2
Poena
301
Naime, znam da je ova tema pokretana vise puta ali niko nije dao konacan odgovor pa bih vas molio da ga date.Naravno do sada niko nije ni pitao da li je moguce da se povezu dva komjutera na razdaljini od 150m i da oba koriste internet nezavisno jedan od drugog. Tj. da kada je meni racunar iskljucen moj komsija moze da koristi internet, sto znaci da samo Adsl modem bude ukljucen. Koliko sam ja shvatio,a zeleo bih potvrdu toga, dovoljno je da imam adsl modem koji je kablom povezan na switch, a da iz switch-a izlaze dva kabla koji ce biti povezani za svaki kompjuter posebno. Sada nije mi jasno da li je potreban ruter i gde se on bocka?? Kada sam pozvao Telekom rekli su mi da je moguce povezati dva racunara,naravno nisam pitao da to radim na udaljenosti od 150m sa komsijom i da neki adsl modemi poseduju ruter u sebi Sagemovi, a da neki kineski nemaju u sebi taj ruter. Zanima me i za sta sluzi jos taj ruter i kakvi su to kablovi koji idu iz adsl-a u switch i iz switch-a u komp, da li idu u USB ili negde drugde. Zamolio bih vas ako mogu da dobijem detaljnija objasnjenja sobzirom da sam totalni laik za mreze i umrezavanje.
 
po meni jedino resenje je bezicni ruter (potrebna opticka vidljivost) jer pomocu mreznog kabla razdaljina ne bi trebala da bude veca od 100 metara.
adsl ruter je uredjaj koji u sebi ima adsl modem i nekoliko mreznih prikljucaka tako da uz pomoc kabla (utp) spajas racunar (jedan ili vise, kabal ide u mreznu kartu) i ruter. ruter mora da bude stalno upaljen da bi racunari imali vezu za internetom.
ako zelite mozete i da umrezite racunare preko istog rutera a i ne morate internet ce raditi nezavisno oa toga
ja sam od sezama dobio conexant adsl ruter sa cetiri Ethernet porta+ jedan usb (sad ga naplacuju par stotina din)
kod bezicnog rutera ti je potrebna i dodatna kartica za komp (Wireless)princip je skoro isti samo je prenos bezican

e to je to od mene ako neko moze jednostavnije nek objasni
p.s. imas na http://www.elitesecurity.org/kategorija/25 bas opsirnu kategoriju mreze

detaljnije ovde http://www.elitesecurity.org/t81455
 
Poslednja izmena:
150m "cistog vazduha" ili ima na toj liniji nekih objekata ?
tj. postoji li negde izmedju 50-og i 100-tog metra neka struja, koju bi mog'o da koristis ?
 
Nazad
Vrh Dno