Šta je novo?

Problem sa pustanjem DIVX

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,925
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Dakle narezhem divx minimalnom brzinom...Pustim na externom dvd-u fremrejt pada svake 2 sekunde...bas ono gadno sjecka...Al neki divx rade savrseno a neki sjeckaju...u cemu je fora?Znaci 3 rade savrseno cetvrti sjecka....A taj sto sjecka kolko god puta da ga narezem sjeckace..dakle nije do medija ili greske u narezivanju...
 
Da,sony Sony DAV DZ100 kucni bioskop
 
Poslednja izmena:
Ok...procackacu malo...a u medjuvremenu pogledaj da li se mozda pojavio neki novi firmware.
 
Prošle nedelje sam pretraživano internet vezano za kupovinu kućnog bioskopa i video sam da uglavnom problemi nastaju kod DivX i XVid filmova kod kojih su prilikom kompresije korišćene napredna podešavanja, pre svega QPEL (QuarterPixEL) i GMC (Global Motion Compensation), kao i kada je prilikom kompresije korišćena neka druga matrica osim osnovnih (MPEG ili H.263).
Da li su filmovi sa kojima imaš problem kod reprodukcije kompresovani sa datim opcijama možeš videti pomoću programa MPEG4Modifier http://www.moitah.net/ u kojem kada učitaš DivX XVid fajl pritiskom na dugme Video info možeš da vidiš koje su opcije korištene prilikom kompresije učitanog fajla.
Ukoliko je to slučaj, nažalost, jedino rešenje je rekompresija tih filmova.
 
Nazad
Vrh Dno