Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Napokon nadjoh vremena da zavrsim sa farbanjem i sakriivanjem,) Evo prepravljeno nokia case
kuciste.jpg
Ranije:
nokia.jpg
Posle:
kuciste2.jpgnokia3.jpg

Jedno pitanje. Da li ce smetati PATA kablu ako ga prefarbam auto lakom?
 
:Klanjanje :Klanjanje
dscn1419wq1.jpg


wau, svaka chast choveku :Klanjanje
U najmanju ruku ochekuj isto od mene.... samo ipak lepshe ;)
 
a neka mi neko objasni sta je na onoj fotki toliko spektakularno i neizvodljivo? ok, covek ima vodeno, sto je extra, sakrio kablove ispod ploce i to je to,... ne vidi se slika zajedno i sa napajanjem i hladnjakom i pumpom za hladjenje,... ali da ne budem neka crna ovca, svakako rad zasluzuje pohvalu za trud i odvojeno vreme!!!
 
jesi kojim slucajem gledao njegove modove pa znash ili ti je samo dunulo da napishesh neshto?

Covek je objasnio shto se tice modovanja tako da mislim da ce cak i bolje ispasti...:wave:

Da, gledao sam i da, znam i ne, nije mi dunulo. Znam da je pravi ludak i da ima XYZF ideja u svojoj glavi i da to sto naumi on i ostvari, zato ga i gotivim i to je ono sto se najvise ceni, tako da Shiki, ne treba sve shvatati ozbiljno, to je trebalo da bude samo mali push up, da se potrudi bolje!!!,)
 
Poslednja izmena:
kao sto sam obecao uzeo sam Antec Nine Hundred kuciste i ljudi pa ovo sad nema ni S od skrivanja kablova najvise zbog toga sto je napajanje sada dole pa to lete zice na sve strane, ali da hladi hladi i to muski. Kacim sutra slike da vidite na sta mi sad lici unutrasnjost kompa
 
kao sto sam obecao uzeo sam Antec Nine Hundred kuciste i ljudi pa ovo sad nema ni S od skrivanja kablova najvise zbog toga sto je napajanje sada dole pa to lete zice na sve strane, ali da hladi hladi i to muski. Kacim sutra slike da vidite na sta mi sad lici unutrasnjost kompa

mali "tip" da tako kazem...Poshto ti je napajanje "dole" onda i optiku,hard i sve ostalo takodje stavi dole a 12-ice u gornje slotove,tako cesh imati bash malo kablova koji ce se videti...

A 24-pinski kabl mozesh ispod ploce da provucesh i maltene se nishta nece videti...:wave:
 
nema sanse da provucem 24pin ispod ploce probao sam, a optiku ne mogu da spustim dole jer stalno rezem nesto i sad da se savijam skroz dole da ubacim i izbacim disk mi ne pada na pamet bolje neka vise zice :D. Skroz sam zaboravio da je trebalo da okacim slike, malo su mutne jer je osvetljenje bilo lose a i silna plava svetlost kulera bljesti na sve strane

ovde ima dobrih slika kucista
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=996&pageID=2741

edit, cim se vratim kuci (jos par dana sam u BG-u pa gotov studentski zivot) ima da ofarbam ovaj CD4 jer kvari izgled svojom sivom bojom, crna mat mu ne gine
 

Prilozi

  • Image093.jpg
    Image093.jpg
    261.7 KB · Pregleda: 423
  • Image094.jpg
    Image094.jpg
    285.4 KB · Pregleda: 394
  • Image095.jpg
    Image095.jpg
    440.7 KB · Pregleda: 376
  • Image096.jpg
    Image096.jpg
    451.5 KB · Pregleda: 439
Poslednja izmena:
imas ti ovde jos dosta posla, ali ce na kraju ispasti mnogo dobro!
 
imas ti ovde jos dosta posla, ali ce na kraju ispasti mnogo dobro!
naravno da hoce, treba da stavim i jos jednu 12-icu sa strane gde je "prozorce" pa onda lepo da ove sonde od cd4 sprovedem da se ne vide nigde i ostale zicke da sredim lepo, sve cu to na tenane kad dodjem kuci, sad sam samo napakovao na brzinu sve jer sam zurio trebao mi komp hitno pa zbog toga. Setio sam se necega sad :p imam kuci onu plastiku, zaboravih kako se zove, kroz koju se provuku kablovi i koja se skuplja kad se zagreje pa kablovi izgledaju kao da su fabricki "upakovani", sredicu to lepo sa tim i bice zice i lom svedeni na minimum.
 
to se zove termo-buzir i odlicna je stvar. a imas i pletenice (zmijska krljust) za kablove.
jos lepse izgleda. a krajeve stegnes vezicama pa preko toga termo-buzir.
naravno, skuplja je...
 
to se zove termo-buzir i odlicna je stvar. a imas i pletenice (zmijska krljust) za kablove.
jos lepse izgleda. a krajeve stegnes vezicama pa preko toga termo-buzir.
naravno, skuplja je...
krljust imam preko 24 pin kabla, i ne svidja mi se nesto jer ne stegne kablove kako treba, ipak cu da idem na varijantu sa buzirom, jer lepo stegne kablove i taman izgleda i tanje i lepse. Jedno pitanje vezano za farbanje cd4, posto je on ceo od aluminijuma jel nece tu da bude problema da lepo prodjem prajmer za metal preko toga pa farbu ili ima neki poseban prajmer za aluminijum?
 
mislim da nema poseban za al, samo je jako vazno da ga fino osmirglas i operes pre prajmera.
 
Ambiciozno nema sta :eyebrows:
Samo istraj u tome i obavezno postuj slike
Naravno ;). po tome sam i poznat...
Luckies je napisao(la):
Da, gledao sam i da, znam i ne, nije mi dunulo. Znam da je pravi ludak i da ima XYZF ideja u svojoj glavi i da to sto naumi on i ostvari, zato ga i gotivim i to je ono sto se najvise ceni, tako da Shiki, ne treba sve shvatati ozbiljno, to je trebalo da bude samo mali push up, da se potrudi bolje!!!
Hvala za push-up ;), ali nije potrebno...bar ne meni :D, uostalo i sam si sebi dao odgovor shto se tiche moje istrajnosti ;)
:wave:
emaniac je napisao(la):
'ajde BAS da vidimo i to... ;)
A ti me kao ne znash...:)
astan je napisao(la):
Skromno nema sta :D
isto vazi i za tebe :)
 
Poslednja izmena:
to se zove termo-buzir i odlicna je stvar. a imas i pletenice (zmijska krljust) za kablove.
jos lepse izgleda. a krajeve stegnes vezicama pa preko toga termo-buzir.
naravno, skuplja je...
moze i da se nabavi i spiralno secheni buzir...mnogo gotivna stvar
 
imas li neku sliku te spirale :p u akciji ?
 
evo... dobijeno sa napajanjem
imam jos jednu manjeg precnika za kablove sa molexima
 

Prilozi

  • 27062007473.jpg
    27062007473.jpg
    171.3 KB · Pregleda: 310
  • 27062007474.jpg
    27062007474.jpg
    210.9 KB · Pregleda: 326
evo... dobijeno sa napajanjem
imam jos jednu manjeg precnika za kablove sa molexima
ovo nije buzir ovo meni deluje samo kao neka plastika secena spiralno koja ide oko kablova, buzir steze kablove jer se skuplja na toploti a koliko vidim ovo samo obavija kablove. Ispravite me ako gresim ali mislim da ne gresim
 
evo morao sam da slikam da pokazem sta je buzir, lepo se vidi na slici (ovo crno na kablu) da steze kabal i prati njegove konture za razliku od one spirale koja bukvalno visi sa kablova, nemam trenutno nista drugo da slikam, ali obecao sam cim dodjem kuci sredicu sve moje kablove sa buzirom i postovacu slike posto ga sad nemam pri ruci. Pozz
 

Prilozi

  • Image117.jpg
    Image117.jpg
    474.5 KB · Pregleda: 225
Evo i mene ;), konfiguracija iz "My Computer":



Kod sljedećeg većeg preslagivanja pokušat ću sa invertiranim ATX-om, napajanje će ići na dno ... ovako nema puno mogućnosti sakrivanja kablova jer su uvijek malo na knap kad ih se pokuša provesti ispod MBO traya. Protok zraka je više nego dobar ;).
 
@ studiovpc
Kako se zovu ona dva coolera koje duvaju u memoriju i koliko si ih platio ? :)
 
Nazad
Vrh Dno