Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Što se hlađenja tiče, imam čoveka koji ide 1x u 1-2 nedelje u HU.
Može da donese ovo i tako to... :d
Tako da ne cimate DTK za coolere...
Za detalje kontakt na PM!
 
Poslednja izmena:
evo i mog sredjivanja...kablove sam ushushkao lepo po prostorima, ispod kaveza za HDD-ove, uvukao iznad praznog slota gde je dvd-re, u prostore koji su iza ovog lima, taman da vazduh lepo struji..cooler masteri 12 i 8 uvlache i izvlache i prave lep tunel za hyper-a, a zalman dole hladi hardove mada i on uvlachi hladan vazduh...za sada lepo funkcionishe..:)
edit: i slika
IMG_0213.jpg
 
Cable Menagement u malom case-u.

Malo los kvalitet slike(nije daylight).
 

Prilozi

  • DSC00012.JPG
    DSC00012.JPG
    347.4 KB · Pregleda: 665
  • DSC00011.JPG
    DSC00011.JPG
    318.5 KB · Pregleda: 603
imas istu graficku kao i ja. moj ti je savet da zamenis one prcice od hladnjaka na memorijama.
 
jedna moja krntija,... moze to jos mnogo bolje, ali me mrzelo :D
 

Prilozi

  • Slika001.jpg
    Slika001.jpg
    314.6 KB · Pregleda: 692
imas istu graficku kao i ja. moj ti je savet da zamenis one prcice od hladnjaka na memorijama.

Da, bas sam to razmisljao, pogotovu sto memorija nece ni da mrdne preko 830 MHz.
Cime si ih ti zamenio, sta si stavio? Jel bi mogao da mi posaljes neku slicicu?
Nabudzio sam ovaj cooler sa Asus Commando-a, tj samo sam ga "navukao" i stoji savrseno stabilno, bez vibracija. Kada radi, u full loadu ne prelazi 48 celzijusa. Obazavam ovu grafu.
 
moze moze bolje :D
ni jedan kabl ne ide direktno ispod ploce,...
 

Hvala na linku, extra je ali nemam ja mu*a za to, pogotovu zbog garancije. Ko ce ga znati sta moze da se desi. Ovako na 600/800 imam 6600 u 3dmarku 2005 tako da ne znam da li se isplati gubitak garancije za (realno) po mom misljenju malo performansi.
Nikada nisam radio tako nesto, nisam ni strucan sa lemilicom(kabal za tv-out sam lemio 20 minuta :D). Posto u firmi u kojoj radim ima odeljenje za elektroniku i automatiku... ako se odlucim za tako nesto, macani ce to uraditi. Da li sve potrebene podatke imam na ovom linku koji si mi poslao???
Najiskrenije i gubitak garancije nije problem, vise se plasim ako mi crkne odma, ko ce opet u kredit za 8800 gts-a... Bacio si me u dilemu.

Aj se menjamo, pa ti lemi ovu moju ponovo :D:D:D:D:D
 
Poslednja izmena:
moze, al' da mi doplatis jos 30E :smoke: , za trud i vreme...:p
mozes i da uradis sledece : skines pazljivo taj fabricki hladnjak i stavis neki cooler ili sl., zalman-ovu 700-tku, na primer.
kasnije mozes, uz malo truda, da poskidas njegove hladnjacice s memorija i da vratis fabricki, zbog ostvarivanja garancije, ne daj boze (ili daj boze da crkne, da imas razlog da pazaris 8800 :-devil-: )

ps. odosmo u OFF...
 
Poslednja izmena:
moj novi projekt

Pokusat cu u ovo staviti neku plocu od nekog notebooka..
 

Prilozi

  • Picture 058.jpg
    Picture 058.jpg
    398.5 KB · Pregleda: 477
iz koje je ovooo godine, brate.............?
hmm, pazi samo da se sve ne zavrsi na neostvarenoj zelji. cenim da ce poduhvat biti jako tezak. limarski deo.
 
ha ha ,izgleda da je jako staro.Da i ja mislim da ce biti tezak,ali mi je zao da propustim ovakvu priliku.
 
kolike su visina i sirina u cm? ako se uklapa, imam izvodljiviju ideju za tebe...
 
Ma to mi je ustvari najveci problem dimenzije su 27.5x18x10.5.Sve ideje su u svakome slucaju dobrodosle.
 
Pa, ideja je da napravis water-box i da taj panel iskoristis za 'kontrolnu tablu'. Umesto tog okruglog instrumenta stavi aqua ili rez slicnog oblika.
Preklopnike iskoristi za regulaciju ventilatora...
Tako nesto...ako imas WC. A ako nemas, onda opet nesto na tu foru; u rupu od instrumenta stavis intake vent...
 
@CAR:

vezano za unutrasnjost kucista u crnoj boji: izvadis sve napolje, kupis primer za metal (~200din), kupis mat crni sprej (~200din), obrises i osusis sve, udaris primer, ostavis pola sata da se malo prosusi, ofarbas crnim mat sprejem i eto ti. :)
 
O's ti to? Naravno, castim te picem :d:d
 
sebi ocu, a ocu i tebi, samo skokni do NS-a i ponesi komp, pa idemo kod drugara mog u radionicu :) nije problem. Pivo cemo kupiti ovde :p
 
Fine by me, samo jos da se osmislimo kada cemo...

Dogovoricemo se vec ;)
 
Ima jedna mana kod farbane unutrasnjosti, oni koji vise prckaju i cerupaju po istoj ucinice je izgrebanom.
Ovo je ono iz licnog iskustva:) Sto bi starci rekli: "Jedan prob'o pa se *sr'o" :D
 
:Klanjanje :Klanjanje
dscn1419wq1.jpg


wau, svaka chast choveku :Klanjanje
 
Poslednja izmena:
Ima jedna mana kod farbane unutrasnjosti, oni koji vise prckaju i cerupaju po istoj ucinice je izgrebanom.
Ovo je ono iz licnog iskustva:) Sto bi starci rekli: "Jedan prob'o pa se *sr'o" :D


Tacno slazem se ...to se takodje rashava sto se prefarba sve sa "Kenda Kolor" bezbojnim sprejom (dodushe od mat priche tada nema nista) i tada za "skrecheve" nema brige... :)

Ja uradio i ono kool ...dodushe na spoljashnjem delu kutije...:wave:
 

Može da (još bolje) posluži i najobičniji (najjeftiniji) bezbojni nitro-lak.
Moj ćale posle fatbanja i izlakira felne i nema šanse da se oljušte, jedino peskiranjem... :d
 
Sto se tiče farbanja kenda color bojama naravno da se grebe (loša farba)!

Mnoogo kvalitetnije su Montana HardCore boje koje mogu da se kupe u lokalnim skate šopovima jeste cena 380 dindži ali se isplati uz sprej uzmeš i kapice sa širinom mlaznice koji ti odgovara i udri po farbanjau.
 
ovo je info zlata vredan !
:cigar: :Klanjanje
 
jos samo da u mom gradu postoji makar i jedan skate shop bilo bi super, a i da postoji taj sprej bi u NS-u kostao 2000din, a ne ~400 :wall: Elem, ja prckam po kucistu ali to sto bi se grebalo nije na vidljivim mestima, plocu menjam dva puta godisnje maksimalno... nema problema sto se mene tice :) U svakom slucaju postoji i mat lak, proizvodi ga "san marko" i "oikos", oko 20e je kantica od 4 litre cini mi se, ali mislim da moze i na manje da se uzme (2 deci je dovoljno)
 
@gx-x evo adrese šopa u NS Blah, Blah, Blah... Svetozara Miletića 17 cena je ista na teritoriji cele Srbije!

p.s. Uvoznik za Srbiju je iz NS-a. Pošalji P.M. za detaljan info!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno