Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

dq6 plocha ti se i ne vidi:D///a tek uputstvo za SLI:D///bez njega nishta:D
 
Evo kako to izgleda kod mene.Slike su malo vece...
Moram priznati da mi sad izgleda jos bolje.Ove slike su juros snimljena ali do malo pre sam uredjivao.Svi kablovi su zavijeni u izolir traku a neonka skolnjena gore.Nema nijednog kabla da prolazi izpred maticne a takodje sam okrenuo i hard pa su sad kablovi prema prednjoj masci.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    389.5 KB · Pregleda: 1,656
  • 2.JPG
    2.JPG
    441 KB · Pregleda: 1,897
evo,sredih malko komp.Kucishte je Thermaltake Armor...plocha BAd axe intel 975.Imam tu termo sonde i regulatore RPM...ostalo je standardno...nisam se mnogo pomuchio ali je situacija chistija....
 

Prilozi

  • manja za bench.jpg
    manja za bench.jpg
    180.4 KB · Pregleda: 1,744
Najbolje si spakovao Sata kabl :D
:D...da...ali efikasno je...2 kabla a veza je kruta kao i kablovi...smotao sam ih i zavrshio posao...jeftini su pa me ne brine savijanje...imam ih barem 15-ak kuci...
Inache,uvek me je smaralo to trajno sklanjanje kablova i petljanje u tom smislu zato shto ploche menjam na 3 meseca pa stalno neshto vadim i petljam...
Ali,sada sam ovo uradio jer ovu shugavu 4-faznu bad axe plochu cu drzati u mashini do izlaska "Eaglelake" chipseta tj.dolaska takvih plocha u nashe markete.Kako je stanje stvari kod nas..bice to josh godinu ipo dana...sve do tada je bacanje novca u procesore i ploche u odnosu na ovo shto imam....jer uskoro stize jedan Enduro dvotockash...to je lepshe od ovih gluposti..:D
 
ja imam DFI sata kablove koji su extra savitljivi tako da ih nije problem zbuciti bilo gde, plus su uv reaktivni. :D

skoro sam nabavio neke secure sata kablove, ali su oni jako kruti...
 
e ****m ti,... zasto sam kupovao te uv kablove kada cu ih sada sakriti da se ne vide he he
 
mora da je to ono kao fora radioaktivno he he
 
ja nemam ideju josh uvek kako u novom kucishtu (armoru) da sredim sve...Znaci sve je rashtrkano najstrashnije,ali ovih dana cu sve da zavijam u izolirku pa ce se valjda srediti...
Muci me shto moram da vucem za grafiku molexe i shto nemam sata rezac,pa mi shtrci ovaj ruzni kabl za DVD...smorrrr
 
El zna neko gde ima onaj kljuc za skidanje molexa.Vidim svi na stranim forumima ga imaju pa lepo skinu onu plastiku a kablove provuku kroz buzur ili crevo.Taj kljuc postoji za sve i za 3pinske i za 4pinske ali ne postoji za SATA.
 
El zna neko gde ima onaj kljuc za skidanje molexa.Vidim svi na stranim forumima ga imaju pa lepo skinu onu plastiku a kablove provuku kroz buzur ili crevo.Taj kljuc postoji za sve i za 3pinske i za 4pinske ali ne postoji za SATA.

To je extractor tool. Za sata ne moze jer on je na fazon patch down-a.(self-crimping) tako da ako moze da se skine poklopac moze lako i kabal. Postoje takvi i molex konektori i imam neke iz starog napajanja.

http://www.pccasegear.com/category118_1.htm

A evo kako ljudi dolaze do tog alata. Dobiju uz kit.
http://reviews.pimprig.com/modding/vantec_ez_grip_molex_connecter_kit.php

Moracu da pogledam, mozda i imam neshto od ovog alata a ne znam.
Cale mi ima neki alat za auto kabliranje, pa mozda je slichno.

Inache, molex se vrlo lako skida sa malim shrafcigerom ako znash shta ga drzi, a drze ga oni mali bochni "listici". Samo njih iskrivi na unutra i ispadaju. Kad ga izvadish opet ih otvorish i bocnesh u molex. Ovo moze za prvu pomoc jer znaju ti bochni listici da popucaju a onda konektor ispada.

Teshko se skidaju oni 20-pinski ili P4 konektor koji imaju zenske konektore. Njih je izgleda moguce skinuti samo alatom kod nekih napajanja.
 
Poslednja izmena:
Jeli jel to neki filter u PSu "hide cables"??
Svak cas'+fotka mi se mnogo svidja, bas lep kadar!
 
To je extractor tool. Za sata ne moze jer on je na fazon patch down-a.(self-crimping) tako da ako moze da se skine poklopac moze lako i kabal. Postoje takvi i molex konektori i imam neke iz starog napajanja.

http://www.pccasegear.com/category118_1.htm

A evo kako ljudi dolaze do tog alata. Dobiju uz kit.
http://reviews.pimprig.com/modding/vantec_ez_grip_molex_connecter_kit.php

Moracu da pogledam, mozda i imam neshto od ovog alata a ne znam.
Cale mi ima neki alat za auto kabliranje, pa mozda je slichno.

Inache, molex se vrlo lako skida sa malim shrafcigerom ako znash shta ga drzi, a drze ga oni mali bochni "listici". Samo njih iskrivi na unutra i ispadaju. Kad ga izvadish opet ih otvorish i bocnesh u molex. Ovo moze za prvu pomoc jer znaju ti bochni listici da popucaju a onda konektor ispada.

Teshko se skidaju oni 20-pinski ili P4 konektor koji imaju zenske konektore. Njih je izgleda moguce skinuti samo alatom kod nekih napajanja.

sto bi bilo cool da mogu da nabavim ovaj UV molex cit
 
Ivica je napisao(la):
Teshko se skidaju oni 20-pinski ili P4 konektor koji imaju zenske konektore. Njih je izgleda moguce skinuti samo alatom kod nekih napajanja.
tu si potpuno u pravu. meni je trebalo pola sata i tri kile zivaca kad sam pre neki dan rasturao jedan 24pin adapter.
uz put sam jedan pin upropastio, pa sam morao dodatno da lemim nastavak...
 
@DTK
Svaka cast.
Moram i ja nesto da preduzmem povodom toga jer kod mene je haos.
 
El zna neko gde ima onaj kljuc za skidanje molexa.Vidim svi na stranim forumima ga imaju pa lepo skinu onu plastiku a kablove provuku kroz buzur ili crevo.Taj kljuc postoji za sve i za 3pinske i za 4pinske ali ne postoji za SATA.

Stari ulozak za hemijsku olovku (oni metalni), zadnji tj otvoreni kraj od istog gurnes odgore na pin molexa da ga skupi i onda samo povuces kablic da izadje. Efikasan alat a ne kosta mnogo ;) .
 
Hvala Ivica na odgovoru.
Stari ulozak za hemijsku olovku (oni metalni), zadnji tj otvoreni kraj od istog gurnes odgore na pin molexa da ga skupi i onda samo povuces kablic da izadje. Efikasan alat a ne kosta mnogo ;) .

Ne kapiram.Koji ulozak:trust: ??

Ove sa 20 pina nisam ni razmisljao da skidam.video sam po netu da je za*ebano do zla boga.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo moje (ne)skrivanje kablova :d :
 

Prilozi

  • basbasbas.jpg
    basbasbas.jpg
    127.5 KB · Pregleda: 1,435
@ DTK ali zato je sa ove strane (sa koje i treba) stvarno extra. Moje čestitke.
 
Ne kapiram.Koji ulozak:trust: ??

jedna slika (makar i muljava sa telefona) > 1000 reci

image008ka7.jpg


Otvoren kraj uloska navuces preko pina muskog molexa tako da stisne ona dva perca koja ga drze i onda izvuces lagano vukuci kablic sa druge strane.
 
da stvarno bi to moglo da posluzi, ja sam uzeo Vante plave UV reaktivne molex-e i uz njih se dobija vec alat kojim skidas, s tim sto ima kao hemijska da se pritisne i zica ispadne. Ja sam menjao zicu po zicu kako slucajno ne bih promasio raspored, ali uopste nije tesko kao sto mi je u prvi mah izgledalo
 
Gde si kupio te molexe i pošto su?
 
Sigurno negde preko, ovde se ne moze naci (normalno)... a extra je stvar.
 
Nazad
Vrh Dno