Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Znam da moze, ovako sam uradio kad sem sklapao PC, a zurilo mi se da ga sto pre oprobam:type:
Kad malo bolje sredim postavicu slike ponovo
 
Ljudi, koliko god puta da otvorim ovu temu, uvek pogledam prvi post i kako je to uradio DTK! Pa brate ja to prosto ne mogu da verujem.... BRAVO CARE!!!
 
@Spacemaster
U mraku izgleda lepo i efektno, ali da li može i neka "dnevna" slika, pa da jasno vidimo o čemu se tu radi? Još jedno pitanje: šta ti je ono SUPREMEFX što svetli?
 
Poslednja izmena:
Kad sam video sliku, rekao sam samo:"Uuuuuuuuuu uuuuuu...".

Kad ces nam ti pokazati nesto slicno?

ostalo mi da pofarbam neke sitne elemente (hdd cage i rad case) i posto mi je odgovarajuci lim stigao tek pre 4 dana, da napravim case za hladnjake. inace, chief-a sam ofarbao i iznutra, kao i prednju masku (konacno ;) ) i vise od pola kabliranja je uradjeno.
u medjuvremenu - prezivljavanje :S:

ps : evo vam mali sneak-peek ;)
 

Prilozi

  • pic01.jpg
    pic01.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 163
  • pic02.jpg
    pic02.jpg
    148.9 KB · Pregleda: 131
Poslednja izmena:
Extra svidja mi se za sad kad zavrshish izbaci da vidimo
 
Brate, ovo ce da bude fancy. Jako mi se dopada boja! A ova maskica je metalna?
 
zeleno je plastika farbana by me, a silver i crno je metal, nesto or'ginal a nesto add-on...
 
Evo mene opet, malo sam "sakrivao" kablove :)
 

Prilozi

  • DSC00020.JPG
    DSC00020.JPG
    370.6 KB · Pregleda: 307
  • DSC00024.JPG
    DSC00024.JPG
    382.2 KB · Pregleda: 273
Ide ona i uz Blitz Formulu Special Edition, samo da znas :smoke:... a to je upravo ono sto Space ima, verzija sa DDR2 memorijom, ignorisi to sto mu pise u profilu :D

Pih, za mizernih 5 minuta :p ... sto bre ne gledas kad postujes! :d
ma "new post" mi je stojao otvoren dok sam surfovao,poceh da pisem pre tebe,a zavrsih 5 min kasnije:D

@Luckies prilicno dobro sakrivanje;)
 
Poslednja izmena:
@Luckies
Pasivac na chipsetu ti greje sata kabl, postoji verovatnoca da se pvc oplata kabla vremenom isposti/ispuca pri savijanju.
off: uz koje modele MB se isporucuju ovi "zalomljeni" 90 stepeni sata kablovi?
 
@Luckies
Pasivac na chipsetu ti greje sata kabl, postoji verovatnoca da se pvc oplata kabla vremenom isposti/ispuca pri savijanju.
off: uz koje modele MB se isporucuju ovi "zalomljeni" 90 stepeni sata kablovi?

Taj SB jedva da je mlak. Ispred hdd-a i ispod optickog uredjaja imam po 12cu, tako da i one pirkaju po malo. "Zalomljeni" sata kablovi se dobijaju uz Asus ploce, neke modele, a ovaj sam stavio zato sto je najkraci koji imam, dugacak je svega 10tak cm. Zalomljeni kraj bi trebalo da ide na hdd, ali je "kontra" okrenut, tako da sam ga stavio ovako.
 
ostalo mi da pofarbam neke sitne elemente (hdd cage i rad case) i posto mi je odgovarajuci lim stigao tek pre 4 dana, da napravim case za hladnjake. inace, chief-a sam ofarbao i iznutra, kao i prednju masku (konacno ;) ) i vise od pola kabliranja je uradjeno.
u medjuvremenu - prezivljavanje :S:

ps : evo vam mali sneak-peek ;)

Gde da kupim tu crnu mrežicu? Jel metalnaili Alu?
 
mislim da je metal, ima je na onim CM-ovima sto uvaljuje Forum, verovali ili ne...
ja sam dobio par komada 5.25 & 3.5 in. od jednog drugara koji je tamo radio neko vreme.

ps. btw, odlicno se uklapa mehanicki u rupe na chief-ovoj maski, a bez ikakve intervencije klestima ili sl. a jos bolje cuci uz originalnu mrezicu (to je ona u aluminijumskoj ploci na slici)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Mod

Inspirisan ovom temom resih da se i ja malko pozabavim skrivanjem kablova.... Ako me nesto u kompu nervira to su kablovi koji vise na sve strane i pored toga sto izgledaju ruzno onemogucavaju pravilan protok vazduha kroz qciste... Prilazem dve slike, jednu sa blicem, a drugu bez....

Pozdrav!

 
Dobra ti ploca ;)

Sve je korektno osim ove zute trake kojom si pretpostavljam hteo da oblozish ivice da se kabl ne bi oshtetio,ali ima i bezbolnijih nacina da se tako neshto odradi :)

:wave:
 
Da... ta traka je bila nuzno zlo, posto nisam imao nikakav alat ovde gde sam, kad budem nabavio neki alat, makar i tupriju, popravicu to.... evo jos par slika onako usput:

 
Poslednja izmena:
ogledalce, ogledalce :)
btw, koji ti je foto-aparat?
 
@ed_hunter
Svidja mi se kako si to sredio ;)
Extra ti je naoajanje :wave:
 
Nazad
Vrh Dno