Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

@Shiki ako mozes da objasnis sta je ustvari ono (kao 2 stapica) sto ti drzi Vent koji ide preko memorije ?

Kupio "shipku" ,"cetvorku" sa navojem,a poshto su rupe u kucishtu manje onda sam napravio novi navoj,ushrafio ih u kucishte,isekao duzinu koja mi odgovara i "navuko" 12-ice na njih,razmishljam se da li da stavljam neke matice i slicno,ali nema potrebe jer ne mrda nigde i ne pravi nikakve vibracije...

Bice to sve detaljno opisano iu mojoj staroj temi gde sam opisao celo vodeno,samo da nabavim neki digitalac da mogu sve lepo da uslikam...:wave:
 
Evo "malo" sam sredjivao kablove,za sad samo slicica napravljena telefonom,nemam trenutno aparat a i bice sve oko moda detaljno napisano u drugoj temi za koji dan..

Ide kabl nisam sakrio,jer ce se za neki dan ubaciti sata rezac...

Pozeljni komentari:D

Pa, Shiki ti u kucistu imas samo eVGU 8800 GTS,ostale komponente nepotrebne :D:D:D

:p

:wave:
 
@Shiki Mozak

uuff,jos jedna eVGA,to su vec investicije,morace i ploca.

Ako se zaustavis na tome,hehe :p

cheers

I ploca nego shta,za to bi se i skrpio,ali me ubi shto bi ja odma megalomanski stavio i WB na obe,a to bi me totalno pokopalo u svakom mogucem smislu,jer 2*blok(90 e)= 180e+ jedno 80 doplate za plocu( imam neku varijantu,ako ode moja ) + oko 200 za evgu i biti cu unishten totalno:S:
Imash 200 evra na zajam:p

:wave:

eh da zaboravio sam i dosta jacu pumpu u tom slucaju,znaci josh minimum i za to jedno 80 jevrica...:D
 
Poslednja izmena:
ufff,samo neke doplate i zajmovi.:)

(180e+ jedno 80 doplate za plocu+?+?+?+?+bogato :eyebrows:)

Ma planiram i ja plocu,zardjo sam,tj. odavno nisam nesto menjao.

Nego gde ima eVGA za 200eu,da i ja stanem u red, to je stvarno lepa cena;)

Ono imam 2x eVGA 8800GTS,al moze za trecu masinu,nece se baci,hehe

;)
 
I ploca nego shta,za to bi se i skrpio,ali me ubi shto bi ja odma megalomanski stavio i WB na obe,a to bi me totalno pokopalo u svakom mogucem smislu,jer 2*blok(90 e)= 180e+ jedno 80 doplate za plocu( imam neku varijantu,ako ode moja ) + oko 200 za evgu i biti cu unishten totalno:S:
Imash 200 evra na zajam:p

:wave:

eh da zaboravio sam i dosta jacu pumpu u tom slucaju,znaci josh minimum i za to jedno 80 jevrica...:D

Izadji iz tima dok jos nije kasno tj. dok te barabe(a) ne zavedu tamnoj strani :D
I animaN je bio cool lik dok nije usao u tim :D...eto CAR ga je iskvario, kupio je abita :d
A imam neki osecaj da ces i ti uskoro neku abitovku da uzmes:)
 
Poslednja izmena:
Izadji iz tima dok jos nije kasno tj. dok te barabe(a) ne zavedu tamnoj strani :D
I animaN je bio cool lik dok nije usao u tim :D...eto CAR ga je iskvario, kupio je abita :d
A imam neki osecaj da ces i ti uskoro neku abitovku da uzmes:)

Ma jok cini ti se,zaraza se shiri...:p
 
... "we have cookies!" :d
 
evo, opet ja sa mojom mashinom.... :d

mali update..... prelazak sa athlona na c2d.... imao sam mali problem sa kulerom za proc, nije hteo da stane od silnih heatpipe-ova... :D radile makazice.....
 

Prilozi

  • makina.JPG
    makina.JPG
    142.6 KB · Pregleda: 353
  • mali mod.JPG
    mali mod.JPG
    161.1 KB · Pregleda: 266
evo, opet ja sa mojom mashinom.... :d

mali update..... prelazak sa athlona na c2d.... imao sam mali problem sa kulerom za proc, nije hteo da stane od silnih heatpipe-ova... :D radile makazice.....

koju boju si nanosio ispod flouroscentnog spreja?

p.s da li imao problem sa rupicama za postavljanje ploce u kuciste? kako si ih zastitio?
 
Poslednja izmena:
koju boju si nanosio ispod flouroscentnog spreja?

p.s da li imao problem sa rupicama za postavljanje ploce u kuciste? kako si ih zastitio?

Samo farbaj, neces zapusiti rupice :wace: Eventualno ces prvi put kad stavis one odstojnike za plocu malo teze zavijati, ali posle prvog puta ima da bude k'o novo :)
 
Pripremam se za farbanje unutrasnjosti Chieftec-a.

Hteo sam to da odradim ovih dana, ali vrucina me je sprecila...

Plan mi je da prvo ofarbam sve belim mat sprejom, pa onda dva puta sa plavim fluoroscentnim i da zavrsim sa jednim slojem bezbojnog laka.

E sada vise mi se svidja kada je unutrasnjost crne boje, ne znam kako bi sve izgledalo u toj varijanti?
 
hmm ja isto planiram da farbam chifteca kad se vrnem

oces koristiti lak sprej?
 
vec me ilidijan to pitao.... :p

prvo dobro osmirglash sve... onda nanesesh prajmer za metal... posle doga samo prskash... inace koristio sam klasichni auto lak u spreju, rupice nisam zapushavao...:d

mali savet: kada prskash lakom, odalji se minimum 20 cm sa sprejom od povrshine koju prskash, tako cesh dobiti savrshen sloj farbe...:wave:
 
Taj sivkasti nanos na limu kucista ne mora da se osirgla. To je neka vrsta podloge, tako da mislim da moze da se farba direktno preko toga :wave:
 
Taj sivkasti nanos na limu kucista ne mora da se osirgla. To je neka vrsta podloge, tako da mislim da moze da se farba direktno preko toga :wave:

to sam ja uradio prvi put, pa se farba skupljala u grudvice, morao sam da skidam farbu, ipak bi savetovao da se prodje shmirglom....
 
Uvek mora malo da se ismirgla, nego da li ce mat bela biti dobra kao osnova ili bas moram da kupim prajmer?

kako bi izgledalo da sve obojim u crno, pa preko toga fluo sprej? da li bi imalo efekta?
 
Uvek mora malo da se ismirgla, nego da li ce mat bela biti dobra kao osnova ili bas moram da kupim prajmer?

kako bi izgledalo da sve obojim u crno, pa preko toga fluo sprej? da li bi imalo efekta?

Ja sam pre 7 dana farbao rezervoar(plastika),lik u farbari mi je rekao je da obavezno mora da se oshmirgla,da se stavi prajmer pa da se shprica sprejem...

Ja sam lepo kupio samo sprej i razredjivac,ocistio rezervoar,bio je kao nov,i ofarbao,nigde se ne ljushti,nigde se nisu pojavile grudvice,niti zadebljanja...Izgleda fenomenalno,tako da batali te price...

Lepo je rekao Big Joe da ta siva farba u unutrashnjosti sluzi kao neka vrsta "zashtitne" farbe...
 
Ok.

Meni extra izgleda kada je kuciste crno iznutra...

E sada (a niko da mi odgovori) kakav ce biti uticaj doticne crne kao podloge , na fluo sprej.

Da li da ostavim sivu kakva jeste(nije mi cool :d) ili beli (jos manje cool) ili da odradim sve u crno pa da rokam fluo spraj + lak?
 
ovako cu ja da uradim

na onu sivu iznutra cu da nabacim temeljnu belu pa belu mat pa 2 sloja uv i onda 1 sloj laka
e sad ne znam da li da smirglam ono iznutra ?
i cime da smirglam grubom ili finom?
 
shmirglaj srednje finom, nemorash mnogo....;)

a fluo bi trebalo da ide dobro preko crne... par slojeva sa sushenjem izmedju, netje se ni primetiti da je bilo crno...

P.S. pazite na mesta za hardove...
 
Cool onda cu da probam sa crnom.

Na sta misli kada kazes da pazimo mesta za HDD?

Ima li jos nekih smernica?
 
shiki aj nabaci neku sliku

Cekam digitalac da mi stigne,svi se ushtekali:p

Inace ja sam planirao unutrashnjosh da farbam u crno,i da postavim ogledalo na dno i vrh kucishta,da daje utisak "prostranosti" da tako kazem,i mislim da bi full izgledalo,ali me teshko mrzi sad opet sve da vadim naposlje,tako da ce to sacekati neko (neodredjeno) vreme...:wave:
 
Cool onda cu da probam sa crnom.

Na sta misli kada kazes da pazimo mesta za HDD?

Ima li jos nekih smernica?


pa hardove kachite na plastichne klizache, a oni znaju da se zalepe za limariju posle nekog vremena.... :wall: onda morate pazljivo da ih skidate, licno, polomio sam vec 3 klizaca...
 
Nazad
Vrh Dno