Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

evo i druge strane posle malo druzenja sa Mixerom :)

inace je momak za svaku pohvalu pa mu se i ovde zahvaljujem...

UCCg81Z.jpg

A sto ne iskoristi taj kanal za kablove? Nisu dovoljno savitljivi?
 
krut je PET i sirok je sam kabl pa ne izgleda lepo niti moze lepo da se fiksira u kanalici pa gura bocnu stranicu kad se zatvara... imao sam par resenja ali ovo je najbolje sto moze.
ne ide kod itx-a bas sve onako kako planiras :)
 
lepo i uredno, jos da stavis hard tubes pa da bude jos lepse :p
 
IMG_20181114_161934 (1).jpg

Nisam mogao lepse da smestim ovaj usb 3.0 prikljucak jer ploca nema kao sve redovne i bolje ploce sa strane taj port :(
 
Snake1989, kakva ti je ona flekica u donjem desnom uglu kod ploce? Odsjaj neki ili ogrebotina? :D
 
svaka cast, masina se u ovom kucistu sama pakuje i kablovi sami skrivaju :)

neka te lepo sluzi ;)
 
svaka cast, masina se u ovom kucistu sama pakuje i kablovi sami skrivaju :)

neka te lepo sluzi ;)

Odlicno je, kolega Serveto i ja smo ga spakovali zajedno, trebalo nam je nekih sat vremena ali stvarno kao sto kazes, pakuje se samo od sebe :)
Extra je kvalitetno, robusno, tesko.. kvalitet izrade top stvarno
 
@Snake1989

Gde si našao skroz crno H700?
 
@KOLOS

Iz Madjarske je doneseno. Pisi mi na pm ako ti treba broj od coveka
 
evo jos jedan mali apdejtic. dodat novi 970 evo umesto dva sata ssd-a pa su time sklonjena 4 kabla iz masine, skinut stiker sa napajanja i nekako sam uglavio ovaj 24pinski kabl... ne moze idealno ali neka bude za sada ovako...

DSC_0759.jpg
 
Svaka cast ! Perfektna masina u svakom pogledu.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
ok je, ne primecujem nikakvu razliku u bilo cemu u odnosu na prethodni 850 evo 500gb. instalirao sam nov sistem i nvme drajver i u speed testovima dostize deklarisane brzine, tj. radi bez ikakvih problema.
posto se nalazi iza maticne ploce, trenutna radna temperatura u idle-u mu je oko 50C dok u sintetickim benchmark testovima dodje u piku do 66C ali samo na kratko... takvo je stanje sa ovim ekwb hladnjakom, ne znam kako bi bilo bez njega. malko sam guglao i kazu da je temperatura ok i da ovi diskovi vole kad se malo podgreju :)

eto, valjda sam uspeo da odgovorim... juce sam ga samo testirao i instalirao novi Tomb Raider i sve radi bez problema... u toku igre dodje do oko 56C... windows mi sluzi samo za igranje pa ga ne koristim puno.

u mom slucaju je lakse izvuci ovaj 970 disk nego sata ssd. morao sam da rasturam vise od pola masine kako bih skinuo dva sata kabla sa ploce jer kuler sve pokriva... to je jedan od razloga zasto sam presao na m.2 a pala im je i cena...
mene je kostao 133€ + ekwb hladnjak 16€.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno. Razmisljam preko Fante taj ili PRO varijantu, jeftiniji su mu nego ovde da porucim diskove.
 
@ericm

Odlicno druze :)
 
Hvala puno. Razmisljam preko Fante taj ili PRO varijantu, jeftiniji su mu nego ovde da porucim diskove.

Pro je dosta skuplji a ne dobijas nista efektivno za te pare (par stotina MB upis koje neces osetiti, i duplu garanciju koju je pitanje dal Fanta daje i gde ce biti za 8-10 god) tako da bih ti preporucio Evo. Koliko vidim sad i jedan i drugi imaju 5 godina.
 
Moj pokušaj skrivanja kablova na NZXT H500 [emoji16]. Ostaje mi 24pin ATX i 8pin PCIe sleeve da ubacim kao i neko osvetljenje.
eda5a31e33884aa6acf42c33f8b28a6c.jpg


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Elem, nema se tu mnogo šta sakrivati u C700P kućištu, ali hvala u svakom slučaju kolegi @SuperStarr na pomoći oko prepakivanja.

Takođe, velika pohvala Mixeru za kablove - video je u drugoj temi da sam se žalio da mi neki njegovi prethodni extenderi nisu radili, kontaktirao me čovek sam i ponudio da mi vrati novac. Umesto toga, dogovorili smo se za custom kablove za V850 napajanje uz veoma lep popust, tako da sve preporuke za Mixera!

20181215_124902_zpsxf2zxaaw.jpg


20181215_125018_zpse6gtzstr.jpg


20181215_133326_zpsofdriyce.jpg


20181215_133259_zpstfe512gl.jpg
 
Elem, nema se tu mnogo šta sakrivati u C700P kućištu, ali hvala u svakom slučaju kolegi @SuperStarr na pomoći oko prepakivanja.

Takođe, velika pohvala Mixeru za kablove - video je u drugoj temi da sam se žalio da mi neki njegovi prethodni extenderi nisu radili, kontaktirao me čovek sam i ponudio da mi vrati novac. Umesto toga, dogovorili smo se za custom kablove za V850 napajanje uz veoma lep popust, tako da sve preporuke za Mixera!

20181215_124902_zpsxf2zxaaw.jpg


20181215_125018_zpse6gtzstr.jpg


20181215_133326_zpsofdriyce.jpg


20181215_133259_zpstfe512gl.jpg
Sto kablove od graficke ne provuces od dole? Mislim da bi lepse izgledao.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
U pravu si, zbrzali smo to, još neko mi napomenu za njih.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Cooler Master H500P Mesh.
 

Prilozi

  • IMG_20181220_093345.jpg
    IMG_20181220_093345.jpg
    1 MB · Pregleda: 170
  • IMG_20181221_191242.jpg
    IMG_20181221_191242.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 192
Evo i kod mene novosti, posle MS Spectrum sada je dosao na red MS Metropolis. Uzivo je bar 10 puta lepse...

IMG_20181227_173423.jpgIMG_20181227_173434.jpgIMG_20181227_173708.jpgIMG_20181227_180725.jpgIMG_20181227_173450.jpg
 
Boki, bukvalno istu situaciju imam.

Koristim MS Spectrum, vidim da si takvo kuciste stavio na prodaju, i uzeo si ovo.

Konkretno ja bih ga kupio jer mi treba gornji prostor za radijator, u Spectrumu radijator moze samo napred i onda mi topao vazduh greje rezervoar i ide preko cele ploce nepotrebno.

Je l makar malo bolje kuciste od Spectruma?
 
Spectrum je prodat u rekordnom roku :D Tako da ako hoces da ga prodas imam ljude koji su bili zainteresovani

Izmeri kolika je kod tebe debljina hladnjaka sa ventilatorom, ja sam hteo da mi radijator bude napred tako da je to bez problema montirano (radijator od 280mm i dva 14cm ventilatora) - NZXT Kraken X62

Kad sam pokusao da stavim gore nisam uspeo, moj radijator je debljine 3cm plus ventilator oko 3cm ukupno 6 a od gornjeg lima do pocetka ram memorije kod mene je 4.5cm tako da se ja tu nikako ne uklapam sa vodenim. Ne znam da li je to do ploce ili cega vec ali jednostavno nedostaje jos 1.5cm tako da cu taj prostor iskoristiti za dva ventilatora od 14cm.

Spectrum mi je i dalje jako lepo kuciste, ovde je dosta stvari poboljsano i sto se mene tice vredeo je prelazak. Mene je najvise brinuo kvalitet plastike na prednjoj masci jer sam navikao na staklenu i to mi je bilo super, ali sam bas bas zadovoljan kako je odradjeno. ARGB je perfektan, meni se svidja a posebno su se obradovale moje klinke (2 i 6 godina) hahaha
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno