Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

Evo zavrsena nova masina
a7026693c5cb9ee4a5106d4284b14a7c.jpg
10e4c88a988472db9348747a04463a8e.jpg
f410f6606fc01b06371c8083548ebdaa.jpg
4c7725e3e53813f12e8c1b7c2e725aa6.jpg
178a199144dfa56f4f70f791c8d85e46.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
ima li neko iskustva sa CableMod-om?

uzeo bih komplet custom kablova koji je po opisu najkvalitetniji ali sam na netu nailazio i na negativna iskustva pre svega u vezi kvaliteta pa ne bih bas da dam 100€ na slepo.
nije strasna situacija ni sa trenutnim fabrickim kablovima od napajanja ali ako bih uzimao slivovane onda ne bih isao na produzetke zbog ogranicenog prostora u itx kucistu vec na custom kablove koji bi zamenili postojece...

ovo je komplet koji gledam:
https://cablemod.com/product/cablemod-pro-modmesh-e-series-g3-g2-p2-t2-cable-kit-black/
 
Poslednja izmena:
Mixer ne pravi samo produžetke, može da uradi sve što želiš. Ja bih prvo video sa njim koliko bi to koštalo.
 
znam, pravio mi je vec komplet custom kablova za prethodnu masinu ali su kratki za ovu sadasnju... poslao sam mu juce poruku ali se ne javlja, verovatno sam ga zadnji put upropastio oko nekih produzetaka pa sam na black listi :d

ne bi me izaslo previse jeftino ni kod njega mada novac nije toliki problem... pre svega mi je bitan kvalitet a nisam imao iskustva sa CableMod-om...
 
ima li neko iskustva sa CableMod-om?

uzeo bih komplet custom kablova koji je po opisu najkvalitetniji ali sam na netu nailazio i na negativna iskustva pre svega u vezi kvaliteta pa ne bih bas da dam 100€ na slepo.
nije strasna situacija ni sa trenutnim fabrickim kablovima od napajanja ali ako bih uzimao slivovane onda ne bih isao na produzetke zbog ogranicenog prostora u itx kucistu vec na custom kablove koji bi zamenili postojece...

ovo je komplet koji gledam:
https://cablemod.com/product/cablemod-pro-modmesh-e-series-g3-g2-p2-t2-cable-kit-black/

Provereni, znam vlasnika. Rade jako savesno i ako nesto nije kako treba odma to resavaju dobijas novo itd.
 
hvala na odgovoru. mada sam ipak odlucio da za sada odustanem od toga jer se u mojoj masini gotovo nikakvi kablovi ne vide a ova dva fabricka 2x8pin od grafike uopste nisu ruzni kako sam mislio da ce biti pa mi se ne daje 100€ zarad par cm slivovanih kablova koji bi se videli.
 
Fotke nisu bas najsretnije ali ce ih biti jos :) Uglavnom, treba jos stvarcica stici, GSkill RGB verziju ovog svog rama trazim+neke sleeved kablove+nova tastatura, ce da bude RGB to the MAX dok ne krenem povracati :D

image2.jpg


image3.png


image1.jpg
 
javio se Mixer, nisam bio na black listi :d

u svakom slucaju ostajem pri fabrickim kablovima jer su skroz ok... evo jedne fotke jer je bio apgrejd grafike...
u medjuvremenu sam kablove utegao pa su svi lepo jedan pored drugog bez ovog razmaka kao sa slike... eventualno ako bih nekada radio custom sliv bili bi skroz crni sa mozda po jednom crvenom zicom.

n4fGriO.jpg
 
Eric izgleda odlicno, ali kao sto kazes, sleeve svi crni, i po jedan crveni na pocetku i na kraju (pin1 i pin12) :)

P.S ovi eloop ventovi izgledaju odlicno.
 
hvala :)

pa da, tako ili bih stavio po jednu predzadnju zicu da bude crvena... za sad mi je kul ovakav malo "industrial" izgled jer su ljudi poceli da preteruju i sa sleeved kablovima pa sve izgleda nekako vestacki.

eloopovi su mi favoriti ali sam morao da sklonim one dve 12ice koje su bile na megahalemsu kako bih montirao ove chromax. malko je izmesano ali nije strasno, bitno je da hladi :)

inace sam na OCN forumu video da se coveku zapalila gpu zica bas od CableMod-a tako da je mozda i bolje sto ih nisam uzeo... nekako sam od pocetka skeptik kad su oni u pitanju...
 
Poslednja izmena:
Ja tu ništa ne bi dirao, bukvalno mi je perverzija tako. Čak mu ne bi ni stranicu stavljao :d
 
hah, hvala, stranica je staklena tako da skoro nista ne menja. skinuta je samo zbog refleksije dok slikam :)

planiram samo da stavim crne gumice umesto ovih belih na noctua fanove da bude jos malo vise stealth :)
 
Poslednja izmena:
Ja ti ništa ne bi dirao, već izgleda fantastično.

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
A meni se baš to dopada jer ima belo i na ventilatorim. Da su crne mislim da bi ceo centralni deo bio ipak previše crn, a opet crvena ne verujem da bi baš bila ova glossy nijansa sa kućišta koja mi je savršena. Šta su ti ukusi... :)

Po meni samo fali ovo, ako ćemo da sitničarimo:
https://static.techspot.com/images2/news/bigimage/2016/05/2016-05-31-image-25.jpg
Belo ima samo na prednjem ventilatoru koji se ne vidi, ostali su mi crni skroz, noctua chromax ;)
Da su crne gume bilo bi skroz jednolicno. Crvene razbijaju ono crnilo, lep su detalj koji se uklapa s ostatkom masine. Jedino ako se bas nijansa ne gadja ni blizu pa da stavi crne. Crvene bi bile kao bombonica veruj mi ;)

Tapatalk from Poco loco
 
hvala drugari na preporukama :)

u pravu ste, mislim da cu probati sa crvenim jer je skoro identicna kao ova na kucistu.
crno bi bilo mozda previse jednolicno a bele gumice su stavljene dok je bio jedan beli eloop na noctui pa sad bas nekako strci...
ostavio sam rasturanje za sutra posto mora sve da se vadi napolje kako bih promenio sve gumice.

@rev
hvala, znam za ovaj dodatak ali mi je nekako previse nabudzen i gurao bi gpu kablove napred ka intake ventovima sto mi ne odgovara.
 
hvala :)

pa da, tako ili bih stavio po jednu predzadnju zicu da bude crvena... za sad mi je kul ovakav malo "industrial" izgled jer su ljudi poceli da preteruju i sa sleeved kablovima pa sve izgleda nekako vestacki.

eloopovi su mi favoriti ali sam morao da sklonim one dve 12ice koje su bile na megahalemsu kako bih montirao ove chromax. malko je izmesano ali nije strasno, bitno je da hladi :)

inace sam na OCN forumu video da se coveku zapalila gpu zica bas od CableMod-a tako da je mozda i bolje sto ih nisam uzeo... nekako sam od pocetka skeptik kad su oni u pitanju...
Ništa nije savršeno. Meni su crkli Mixerovi PCIe ekstenderi, sami od sebe. Tri dana sam lomio glavu šta je, hteo sam i napajanje i grafičku da nosim na reklamaciju, da bih provalio na kraju da su ekstenderi crkli iz nekog razloga.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
hvala drugari na preporukama :)

u pravu ste, mislim da cu probati sa crvenim jer je skoro identicna kao ova na kucistu.
crno bi bilo mozda previse jednolicno a bele gumice su stavljene dok je bio jedan beli eloop na noctui pa sad bas nekako strci...
ostavio sam rasturanje za sutra posto mora sve da se vadi napolje kako bih promenio sve gumice.

@rev
hvala, znam za ovaj dodatak ali mi je nekako previse nabudzen i gurao bi gpu kablove napred ka intake ventovima sto mi ne odgovara.
Crvene ce savrseno da legnu ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Ništa nije savršeno. Meni su crkli Mixerovi PCIe ekstenderi, sami od sebe. Tri dana sam lomio glavu šta je, hteo sam i napajanje i grafičku da nosim na reklamaciju, da bih provalio na kraju da su ekstenderi crkli iz nekog razloga.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zaista cudno da su crkli ekstenderi.
 
znam da spamujem ali evo jos jednog malog apdejta od mene i to bi bilo to posto ne verujem da ce nesto estetski da se menja u skorije vreme...

nabacio sam crvene cepice na noctua ventove, neki sledeci put cu za promenu da stavim crne... povezao sam sa plocom i ovaj smart hub koji je preinstaliran u kucistu pa sada gornja led traka svetli belo. uzivo skroz ok izgleda i kuciste je nekako jos cistije iako nisam uopste fan osvetljenja, posebno ne rgb-a.

stigose jutros i dva vrhunska gpu modularna kabla od mixera pa sam smanjio poprilicno guzvu u unutrasnjosti i kul su se uklopili sto se mene tice. planiram da odradim jos neke kablove po meri i jos malo utegnem masinu.

DSC_0719.jpg DSC_0720.JPG
 
hvala, nema vise sta da se dira :), samo cu jos malo kablove u unutrasnjosti da sredim i svedem na minimalne duzine i to je to sto se mene tice...

cucnuli su super crveni cepici, malo mi je bilo previse crveno za pocetak ali je sada skroz ok.
 
Svaka cast buraz. Po mom ukusu ;)
 
Zad'o čovek domaći. Svaka čast! Zbog gore viđenog NZXT H500i je definitivno moje sledeće kućište.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
hvala, nema vise sta da se dira :), samo cu jos malo kablove u unutrasnjosti da sredim i svedem na minimalne duzine i to je to sto se mene tice...

cucnuli su super crveni cepici, malo mi je bilo previse crveno za pocetak ali je sada skroz ok.
Odmah sam rekao sa crvene. Uopste nisu previse, savrseno se uklapaju. Zatarabljuj kuciste i ne diraj do sledeceg ciscenja inace ode jos 300e na nesto :d

Tapatalk from Poco loco
 
pa poslusao sam dizajnera starog :D
nije previse, ali je na granici :)

ma ne diram nista, eto samo jos kablove malo da skockam i stavljam katanac.
 
1080ti upgrade na konfi 1
 

Prilozi

  • IMG_20181005_32623.jpg
    IMG_20181005_32623.jpg
    36.4 KB · Pregleda: 256
  • IMG_20181005_5646.jpg
    IMG_20181005_5646.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 217
  • IMG_20181005_23487.jpg
    IMG_20181005_23487.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 207
evo i druge strane posle malo druzenja sa Mixerom :)

inace je momak za svaku pohvalu pa mu se i ovde zahvaljujem...

UCCg81Z.jpg
 
Nazad
Vrh Dno