Šta je novo?

Moje skrivanje kablova - iliti unutrasnjost vaseg kucista

gotova mala raketa za lepsu polovinu. neke komponente su uzete ranije a nesto je stiglo juce. bitno je da je posao zavrsen i da je sve ok.

j2S8w0n.jpg


mfMQo4U.jpg


Z270i/7700K/16GB 2400/1060 3GB/G2 650w/860evo 500GB/nzxt h200i


evo i koncepta kako ce izgledati na radnom stolu koji se ceka:

mNt84Og.jpg
 
brate kupujem samo onoliko koliko koristim, ne trebaju mi slobodni slotovi i prazna kucista :)
 
brate kupujem samo onoliko koliko koristim, ne trebaju mi slobodni slotovi i prazna kucista :)

Lepo si skockao malisana, i meni dosadise ove grdosije, treba to preneti, ovako je malo i slatko a moze biti i ljuto ko zmija, sledeci projekat radim mini "azdahu" :)
 
hvala, jos sam ga malko sredio, tj. provukao gpu kabl kroz otvor predvidjen za to pa je jos cistiji izgled. hteo sam da vidim kako izgleda u prvoj varijanti ali je ipak bolje sada...
naravno, pogasio sam svaki vid led dioda koje su bile na ploci tako da je masina totalno stealth.

samo napred, to ce mi biti bas zanimljivo da pratim. cestitke za sve dosadasnje buildove ali mi je onaj Prodigy bio najgotivniji :)

inace, nisu ovo bas tako mala kucista i masina je poprilicno teska kad se sve upakuje. sledecu sklapam u maleckom Lian Li Q20 koji ce biti totalno lightweight :)

evo jos jedne slicice trenutnog stanja i prestajem sa spamom:

21.JPG
 
Poslednja izmena:
stigla D15s krmaca... po prvi put sam pozeleo da imam full atx kuciste :D

DSC_0635.JPG DSC_0631.JPG

inace planiram da sklonim ovaj zadnji eloop na kucistu ali i prednji eloop koji je trenutno na kuleru zamenim jos jednim A15 chromaxom jer ova 12ica deluje bas maleno...
 
Poslednja izmena:
@ericm, s tolikim čudovištem i nemaš šta da skrivaš od kablova, oči mi izbiše USB i front panel kablovi na Strixu, a kod tebe to sve pokriveno :d
 
@[SAJ]ber Kurajber
hah, lepo si rekao da je cudoviste... 12ica na njemu deluje kao igracka :)
davno sam imao D14 pa se zaboravilo koliko je to uzivo.

@mickeyrs
pa da, sakrijem sve kablove kulerom i resen problem :D
u prilog mi ide i ovaj cable shroud koji ih dodatno prikriva.
moram da sacekam skoro 2 nedelje na jos jedan prednji A15 chromax i da vidim sta cu pozadi za izduv. ovaj eLoop koji je bio pozadi na kucistu pravi neki mikroskopski kontakt jer su blejdovi skoro do same prednje ivice okvira pa se povremeno cuje neko iritantno zujanje. izgleda ce pasti jos jedna noctua pozadi...

nego, nisam znao da je taj prednji chamber na Lianu toliko plitak i da moras da juris uglavnom low profile kulere... steta, mada ako ti estetika nije toliko bitna onda nema veze...

evo jedne slike sa neta po kojoj gledam da skockam ovo svoje. bice ovakvi ventovi i planiram da okrenem kuler da ide gore ka krovu kako bi se izravnala sva 3 venta umesto sto ide trenutno dole ka grafici. moracu samo da sklonim ovaj vent sa krova posto nece biti mesta za njega.
 

Prilozi

  • 219455.9e18eb1d2f93ff2821005c6f97522f13.1600.jpg
    219455.9e18eb1d2f93ff2821005c6f97522f13.1600.jpg
    109.9 KB · Pregleda: 213
Poslednja izmena:
Plitak, plitak, širina je ista kao kod tvog NZXT, samo zamisli da ti je iza ploče još i (SFX doduše) napajanje, dakle, nekih 6-7cm manje prostora za CPU cooler po visini.

~13-14cm max visina, pri čemu ne pravi problem samo za CPU, nego i za grafike. :( Čak i ako se ide na vodu, opet max koji staje je jedino reference karta, sve ostalo što je više od standardnog PCI bracket-a udara u staklenu stranicu kada se dodaju i kablovi koji uglavnom idu u tu stranu. Muka živa, pardon... pravi izazov za lepo spakovati. :d
 
zanimljivo mi je da vidim neka drugacija resenja kao i kad neko potopi sve pod vodu ali nikad to ne bih kupio ili koristio... uvek ima nekih peripetija i kompromisa. volim normalne izazove ali ne u toj meri da imam ceste probleme i veca ogranicenja. taj tvoj Lian je sktoz ok, jedino da se odrade mozda neki custom sleeved kablovi po meri pa da izgleda lepse... ali opet ostaje plitko i tu nema pomoci...
inace je Lian siri od ovog mog. Lian je 237mm a moj 210 :)
 
Moraće voda u Liana, za vazdušno je bzvz, samo čekam potvrdu da će ovi novi Inteli moći na Z370I Strixa pa da se krene u build... ;-)

Inicijalno sam hteo neki 1080Ti SLI da pakujem u istog, ali opet bi mi falilo radijatora kao u Ravenu svojevremeno, tako da sam za sad odustao... :-d

Mada, karte su tu, Dremel i bifurcation extender takođe, samo fali X299 ASRock i odgovarajući CPU+sodimm... Ostavljam to Neši da odradi profi kad bude hteo ljutu ITX zverku, meni dosta i 4/8 i single GPU :-d uz mogućnost da dobacim do 8/16. :d

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
svaka cast, to je pravi entuzijazam :)
ja sam odustao na vreme od mnogih stvari... SLI mi ne pada napamet vise nikad da pravim. imao sam 2x680 kad su bile aktuelne i uz njih 3D monitor uz 3D vision 2 i nije se znalo sta je veca prevara :d

takodje se drzim starog dobrog fullhd-a pa mi zavrsava posao i trenutna 970 G1. gledam da je zamenim mozda za neku 1160 cisto da se ne bi skroz obezvredila.
igre sve manje igram, ne zato sto necu nego zato sto su krs. jedino bih voleo da odigram jos jednom witchera ali na nekom velikom 4k ekranu sa ultra detaljima i nista vise :)

sto se cpu-ova tice, ne mrdam od ove moje 8700k ringle. mozda ga samo nekad delidujem jer mu ni dve ovakve noktue ne bi pomogle zbog one fabricke bird poop koju stavljaju.
9700K je po mom misljenju promasaj u odnosu na 8700K, 9900K ne znam koliko ce kostati a vise bi me brinulo koliko ce se grejati tako da ne planiram nikakvu nadogradnju.
mozda jedino umesto 6700 u drugoj masini ubacim 7700K i to je to...

sry za malo off-a :)
 
Evo sta smo sklepali drugaru danas. Uzeli kesu delova za vodeno sto imasmo pri ruci i kao ajde da vidimo sta mozemo sklepamo. NZXT H200i je sjajno kuciste iako minijaturno.

39010111_10213651358370785_6271115464382873600_n.jpg
 
@Erik011, koji proc i koja grafika su na ovom slim radijatoru, liči mi na EK SE280?
 
Poslednja izmena:
Jes' da je mali off, ali kako se bori radijator sa punim opterećenjem za CPU i GPU?
 
Jes' da je mali off, ali kako se bori radijator sa punim opterećenjem za CPU i GPU?

Kaze drugar da nije stress test opalio, ali da je u gamingu bilo sve necujno. Ok je to velicina za te komponente skroz.
Ja na slim 360SE drzim OCovanu 1080Ti i 5820k na 4.5Ghz. Jes da su ventovi na 1400RPM, ali su Corsair ML120, pa se skoro ne cuju. Nije idealno, ali radi veoma fino. Grafa ne prelazi 55C, proc zna tokom rendera da dodje do 70C.
 
Hmpf, knap nekako dođe dual fan radijator, ništa videćemo, razmatram samo jedan PE240 pa ako ne bude dovoljno, onda ću da dodajem i neki slim na pod od Liana. Thnx.

On topic - jel' imate pri ruci u toj kesi još neki sleeved nastavak za napajanja? :d
 
Hmpf, knap nekako dođe dual fan radijator, ništa videćemo, razmatram samo jedan PE240 pa ako ne bude dovoljno, onda ću da dodajem i neki slim na pod od Liana. Thnx.

On topic - jel' imate pri ruci u toj kesi još neki sleeved nastavak za napajanja? :d

Ako mislis da metnes 1080Ti i 7700k, mislim da ce biti mnogo za 240mm. 280-ka ipak ima 20% vise povrsine.
 
Mogu modovi da prebace ovo u neki vodeno hlađenje thread, da ne spamujemo temu. :)

Tako i meni deluje, vidim da svi buildovi sa single radijatorom u Q37 muku muče s temperaturama, posebno što ovaj top rad uglavnom svi stave dizduvava :d pa ga i tu dodatno ubiju toplim vazduhom iz kućišta.

A SE280ca po dimenzijama sa EK sajta i ovde kod mene što izmerih, u delićima mm možda stane, a možda i ne stane na pod kućišta. :D Mada i u nju da duvaju odozdo slim ventovi nije neki protok, ali koliko toliko bi trebalo da pomogne.
 
Ja sam sa PE240 neko vreme hladio R9 290X i 3570K, bile su ok temp. 290X kad se nategne, troši više od stock 1080Ti. Mislim da će moći da ohladi i7 i krmaču bez overkloka uz neke dobre ventilatore.
 
Nije pitanje da li ce ohladiti, hoce, ali je pitanje sa kojim brojem obrtaja ventova i po kojoj ceni buke :)
 
Zavisi dosta od konfiguracije kućišta, na stolu ili u dobro provetrenom kućištu i taj PE240 može dovoljno dobro da odaje toplotu, ali u maloj vuruni kao što je Q37 je druga priča.

Jedino pull da se stavi da usisava hladan svež vazduh preko radijatora a onda treba nekako izbaciti sav taj topao vazduh napolje preko samo 2x80 na zadnjoj strani + se zagreva celo kućište i postane sauna unutra... :)
 
Generalno, najbolja efikasnost vodenog se postiže kada su svi radijatori intake, ali problem je, kao što kažeš, izbaciti topao vazduh iz kućišta, naročito male litraže kao u tvom slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno