Šta je novo?

Koji mp3 player

Učlanjen(a)
27.02.2002
Poruke
183
Poena
619
Hocu da pazarim neki mo3player, ako ste znate neki koji bi mogao da uzmem napisite...
Ja bi uzeo nesto tipa Diva MP3 sa 128mb ili MusicPen sa 96mb. Za olofku nisam siguran ipak ako bi naleteo na neki sa 256mb mozda bi i razmislio a diva mi se za sada najvise dopada.
usput da li se onaj porez 20% sto su skinuli odnosi i na mp3playere
 
JEDNA REC - iRIVER. Stigao u CL, perverzno mali, lep, kvalitetan (cak dobre i sluske dobijes!!! Ej!), 128MB, moze da primi sta hoces, cita VMA, sve mp3-ke, koristis ga kao HDD ima odlican FM radio! Sta vise hoces? Dobru cenu? E pa i ona je sasvim dobra!!! PS. ovo iz iskustva, nista nisam gledao sajtove... kod mene je jedan, a Mikica ga nece uskoro dobiti nazad :(
 
byMaX je napisao(la):
JEDNA REC - iRIVER. Stigao u CL, perverzno mali, lep, kvalitetan (cak dobre i sluske dobijes!!! Ej!), 128MB, moze da primi sta hoces, cita VMA, sve mp3-ke, koristis ga kao HDD ima odlican FM radio! Sta vise hoces? Dobru cenu? E pa i ona je sasvim dobra!!! PS. ovo iz iskustva, nista nisam gledao sajtove... kod mene je jedan, a Mikica ga nece uskoro dobiti nazad :(

Maxo, posto je jedan takav???
 
Max, malo mi je ono nejasno na sajtu....jel moze i voice da snima ili samo sa FMa?
Kakav je kvalitet snimljenog materijala? Mislim na Voice, ne na FM....
Ionako imam neku karticu da vrnem Mikici, pa taman da zamenim :)
 
DamjanMX je napisao(la):
Maxo, posto je jedan takav???
Nisam Max:D, ali rekoh da se javim. Ne znam kako je u CLu, ali letimican pogled po netu otkrio je SIIIrok dijapazon cena (koje se krecu od 140 $ pa cak do 170 £ - btw Englezi deru). Ako na to dodas troskove prevoza, marzu prodavca (i eventualni porez :() lako ces naci orijentacionu cenu.

Poz
 
PJ je napisao(la):
Max, malo mi je ono nejasno na sajtu....jel moze i voice da snima ili samo sa FMa?
Kakav je kvalitet snimljenog materijala? Mislim na Voice, ne na FM....
Ionako imam neku karticu da vrnem Mikici, pa taman da zamenim :)

Da, ima mikrofon, tako da jeste diktafon, ali je fora u tome sto je ekran pun informacija, fensi je i jako dobro radi.. Mikica je samo zaboravio da mi da kabal - ali to cu valjda dobiti
 
Kod nas ne bi trebalo da bude preko 150 e...
 
mikis je napisao(la):
Sta kazes na ovaj iRiver:

http://www.iriver.com/product/detail.asp?idx=10&product_name=iFP-180T

Video sam ga juce, opasno izgleda, odlicno svira, ima FM radio, uz njega idu Sennheiser slusalice, ima verzija u srebrnoj i crnoj boji, i sa 64 ili 128 MB. A i novi Creative MuVo je gotivan, jedino steta sto je samo 64MB.

Za porez se ceka misljenje ministarstva finansija :(
Koliko vidim taj player ne podrzava dodatnu memorisku karticu a najradije bi neki sto podrzava. Diva MP3 ima 128mb ali mogu uvek da smestim jos malo memorije. Malo me je Jukebox razmazio sto se tice mesta a i smorio me sto je ogroman pa bi nesto najradije malo a ujedno veliko [memorija naravno].
 
Da, to ima smisla.. ali DIVA je jedno, a ovaj iRiver nesto sasvim drugo! :)
 
Strasan player, mada bi vise cenio da kao medijum koristi cd-e. Ima l' tak'a neka varijanta?
 
byMaX je napisao(la):
Da, ima mikrofon, tako da jeste diktafon, ali je fora u tome sto je ekran pun informacija, fensi je i jako dobro radi.. Mikica je samo zaboravio da mi da kabal - ali to cu valjda dobiti

Pa super je to za ekran pun podataka, ali ako vec budes radio test, k'o Boga te molim posveti bar nekoliko redova funkcionalnosti recording opcije :)

Diva jeste gotivna sto prima CF (a ja ih vec imam zbog digitalnog aparata :)), ali kada je uzmes u ruku vidis da je bas bas jeftina :(
I opet, niko ne moze da mi kaze kakav je kvalitet Divinog voice recordinga :( Jedino sto sam video, jeste da je prekidac za za menjanje moda rada, kao OHO lepkom zalepljen :(
 
kratkouhi ubica je napisao(la):
Koliko vidim taj player ne podrzava dodatnu memorisku karticu a najradije bi neki sto podrzava. Diva MP3 ima 128mb ali mogu uvek da smestim jos malo memorije. Malo me je Jukebox razmazio sto se tice mesta a i smorio me sto je ogroman pa bi nesto najradije malo a ujedno veliko [memorija naravno].

Da li onda ovo odgovara sto se tice memorije :D? Koristi DataPlay disc (od 500 MB). Cena je prava prigoda: neki prosek je oko 300-350$; $5-$10 per 50MB DataPlay disc, mada se na dva do tri sajta ista stvar prodaje za 198-200 $ :confused. Zbilja nemam pojma o cemu je rec.
 
Ma i river je sigurno bolji ali meni sljaka odlicno ova diva sa 64ram.Nije skup ,jako dobar zvuk,4 sata snima kao diktafon,jednom recju za te pare je savrsen.Jedino je plastika losha,tj.presvucena je nekim vidom folije koja vremenom pocinje da se guli.But who cares :)
 
byMaX je napisao(la):
JEDNA REC - iRIVER. Stigao u CL, perverzno mali, lep, kvalitetan (cak dobre i sluske dobijes!!! Ej!), 128MB, moze da primi sta hoces, cita VMA, sve mp3-ke, koristis ga kao HDD ima odlican FM radio! Sta vise hoces? Dobru cenu? E pa i ona je sasvim dobra!!! PS. ovo iz iskustva, nista nisam gledao sajtove... kod mene je jedan, a Mikica ga nece uskoro dobiti nazad :(

U kojoj advertising agenciji si pohvatao ove fore? :D

Ja sam se zadovoljio sa tim playercicima, al' sam se opako zagrejao za ovaj Apple-ov iPod, uh...
 
Amon_Ra je napisao(la):
U kojoj advertising agenciji si pohvatao ove fore? :D

Ja sam se zadovoljio sa tim playercicima, al' sam se opako zagrejao za ovaj Apple-ov iPod, uh...

ipod je mama, ali jel si mu vido cenu.
model od 20gb je samo malo deblji od modela od 5gb!!! i svi su otprilike ko paklica od davodoffa samo tanji (drzo ga u ruci). jog i dugmici su mu strasni...


strava je i archos multiledia jukebox koji ima izlaz za tv i pusta i divx filmove(al opet je cena problem...)....
 
Mx je napisao(la):
Ma i river je sigurno bolji ali meni sljaka odlicno ova diva sa 64ram.Nije skup ,jako dobar zvuk,4 sata snima kao diktafon,jednom recju za te pare je savrsen.Jedino je plastika losha,tj.presvucena je nekim vidom folije koja vremenom pocinje da se guli.But who cares :)

Koja je cena za tu Divu ?? A koja je iRiver ??
 
pTomic je napisao(la):
Koja je cena za tu Divu ?? A koja je iRiver ??
iRiver od 128mb je 215 € a diva isto od 128mb koliko se secam isto toliko, mozda malo manje.
Usput ja sam pazario i River mogu ti reci da mi se vise svideo od Dive. Ima joystick, mali je, dobijes i traku da ga nosis oko vrata a baterije trosi ko upaljac plin, jedino mi se ne svidjaju bubice.
 
austin je napisao(la):
ipod je mama, ali jel si mu vido cenu.
model od 20gb je samo malo deblji od modela od 5gb!!! i svi su otprilike ko paklica od davodoffa samo tanji (drzo ga u ruci). jog i dugmici su mu strasni...


strava je i archos multiledia jukebox koji ima izlaz za tv i pusta i divx filmove(al opet je cena problem...)....

iPod od 5GB je tu oko 400€, bas me zanima da li ce biti neka kombinacija na otplatu - to bi bilo zanimljivo.
 
Mx je napisao(la):
Ma i river je sigurno bolji ali meni sljaka odlicno ova diva sa 64ram.Nije skup ,jako dobar zvuk,4 sata snima kao diktafon,jednom recju za te pare je savrsen.Jedino je plastika losha,tj.presvucena je nekim vidom folije koja vremenom pocinje da se guli.But who cares :)

I hoce li na krjau neko, bilo ko, da kaze kako ovi playeri (i Diva i iRiver) odradjuju recording?

Diva ima CF slot, a iRiver ima FM. Meni je ovaj FM bespotreban, a za 100e mogu da uzmem Divu sa 64MB. CF kartice vec imam (vise stotina MB :)).
E, da li je razlika u kvalitetu 2x? Vreme ce pokazati :)

Dakle, RECORDING??? Hvala :)
 
PJ - recording mu nije jaca strana... rekla mi pticica, ja proverio, i stvarno nije... razume se, ono, nije problem, ali mislim da jedan S40 Siemens, ili neki shit vokmen koji sam imao, kupe mnogo bolje zvuke iz cele sobe nego iRiver.. e sad, ako pricas direktno u njega, ok je, ali da snimi razgovor ljudi iz sobe (sa par metara, teze!)
 
Ljuba je napisao(la):
Ne znam da li je pomenuto, ali bubice na iRiver-u su Sennheiser MX300 :) http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm.nsf/root/produkte_kopfhoerer_zuhause_abspielgeraete_04852

Sto se tice iPod-a, Creative je izbacio pandam tome, zove se Jukebox Zen, USB/1394FireWire, 20GB hard disk i vec moze da se kupi kod nas.
Nadam se da se ovo nece smatrati kao reklama, evo ga link : http://www.compland.co.yu/creative/products/daplejer/creative-jukebox-zen/index.html (na srpskom).


Ljuba

da, ja koji mislim da od mojih sony slusalica bubica nema boljih - nikakav altec lansing mi se ne dopada, prijatno sam bio iznenadjen iRiverovim sluskama - prvi put da su kod nekog mp3 plejera sluske ok...
 
byMaX je napisao(la):
da, ja koji mislim da od mojih sony slusalica bubica nema boljih - nikakav altec lansing mi se ne dopada, prijatno sam bio iznenadjen iRiverovim sluskama - prvi put da su kod nekog mp3 plejera sluske ok...
Bubice su sto se tice kvaliteta zvuka odlicne ali bubica kako bubica kako stoji u usima nikako. Tako da sam svtavio stare ali jos uvek dobre Sony-eve bubice, ipak Sony je Sony.:D
 
byMaX je napisao(la):
PJ - recording mu nije jaca strana... rekla mi pticica, ja proverio, i stvarno nije... razume se, ono, nije problem, ali mislim da jedan S40 Siemens, ili neki shit vokmen koji sam imao, kupe mnogo bolje zvuke iz cele sobe nego iRiver.. e sad, ako pricas direktno u njega, ok je, ali da snimi razgovor ljudi iz sobe (sa par metara, teze!)

Ja mislim da novi firmware popravlja "voice recording quality", fleshuj ga pa vidi da li se nesto menja. Link ka novom firmware-u 1.10 je http://www.iriver.com/download/firm...ue=&field=IFP&field_code=IFP&product=IFP-180T

Ljuba
 
hvala Ljubo, jos samo da se oprostim od 200evrica... kada Mikica pocne da me juri da mu vratim :)))
 
byMaX je napisao(la):
PJ - recording mu nije jaca strana... rekla mi pticica, ja proverio, i stvarno nije...

Tako sam i mislio :(
Ali se potajno nadh da ce biti iole pristojno :(
Nisu dzabe oni Olympus digitalni diktafoni 200+€
:(
 
Ma Olympus udara po usima... u svakoj kategoriji. Ima i jevtinijih digitalnih diktafona koji su dobri. Sta tu ima da kosta 200e... sta se snima? Zvuk duhova iz druge dimenzije? Ma daj... pa jedan od onih jevtinih all in one uredjaja koje sam testirao je imao perverzno osetljiv i kvalietan mikrofon... nista bolje nijednom novinaru ne treba...! Niko me u to ne moze ubediti...
 
Nazad
Vrh Dno