Šta je novo?

ANTEC Nine Hundred Gaming Case review

Bane87

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.03.2007
Poruke
775
Poena
319
Kupih danas ovo cudoviste. Za pocetak, evo par specifikacija:

· Unique Top mounted 200mm TriCool exhaust fan to cool the hottest system

· Perforated front bezel for maximum air intake

· Two front loaded HDD cages for up to 6 hard disk drives

· The HDD cages act as air ducts to take air in more efficiently. Optional middle

120mm fan bracket to cool the hottest graphic cards or CPU

· Two 120mm TriCool blue LED front fans to cool hard disk drives

· Window side panel comes with an optional 120mm fan mount for maximum VGA

cooling.

· Top mounted I/O ports for easy access

· Top tray for your MP3 player, digital camera, etc.

· Power supply mounts at the bottom of the case (power supply not included)

· Dimensions: 19.4" x 8.1" x 18.4" (L x W x H)
49.3cm x 20.6cm x 46.8cm (L x W x H)

· Advanced cooling system:

- 1 top 200mm TriCool fan with 3-speed switch control
- 1 rear 120mm TriCool fan with 3-speed switch control
- 2 front 120mm special black TriCool blue LED fans with 3-speed switch control to

cool HDDs.

- 1 side (optional) 120mm fan to cool graphic cards
- 1 middle (optional) 120mm fan to cool CPU or graphic cards

· 9 Drive Bays

- External 3 x 5.25"; Internal 6 x 3.5" for HDD, or
- External 6 x 5.25"; Internal 3x 3.5" for HDD, or
- External 9 x 5.25"

· Motherboard: Fits micro and standard ATX

· 7 Expansion Slots

· Top I/O

- Power & reset button with blue LED
- 2 x USB 2.0
- 1 x IEEE 1394 (FireWire®, i.Link®)
- Audio In and Out



Ono sto je bitno je da odlicno hladi, to mozete i sami da predpostavite naravno jer se u kompletu sa kucistem dobija 1 20CM!!! exaust top fan, 1 12CM exaust back fan i 2 x 12CM front fans. Svaki od navedenih ima switch od 3 brzine, LOW - necujhno, MID - kao standardno kuciste, HIGH - skoro kao usisivac. Izradjeno je od celika, nema ostrih ivica. ZAnimljivo je da se PSU stavlja DOLE a ne GORE! Ja sam prezadovoljan, e sad, kao najvecu prednost bih izdvojio lep dizajn, raspored i kolicinu ventilatora i naravno GIGANTSKI ventilator na vrhu, a kao manu, pa, nervira me sto nema nekog panela koji moze da se nakaci na prednju stranu kucista i da se odatle posebno pojacava brzina fan-ova. Sve u svemu 10/10. Evo i par slika :)

dscn7461oy5.jpg


dscn7463nm6.jpg


dscn7464wo7.jpg


dscn7466ax7.jpg


Ako kupujute kuciste iz neke jace klase, toplo preporucujem ovo, nema greske :)
 
Poslednja izmena:
Koliko kesa?
Gledao sam i ja to kuciste ali ipak sam uzeo p180 :)
Ne znam kako bi trebalo kod 9000-a ali kod mene fan na napajanju treba da bude okrenut na dole.
 
koliko kesa i gde? !!!
 
Ja ga merkam odavno, kuciste razbija, samo mi se ne svidja sto je napajanje dole i okrenuto naopacke. Neznam da li to smeta fanu posto bi trebao da bude okrenut na dole.
 
Šta reći a ne slagati?

Trenutno se biram šta je najbolje za uzeti i nisam pametan. U toj klasi cena stoje kod nas TT Shark/Armor Jr/Tsunami, CM Mystique 631/632, Chieftec LBX/BA/LCX/CA (doduše sa PSU ali...). Svako ima neku manu..... i svako je odlično.

Konkretno kod Antec-a 900 mi utisak kvari ta bočna strana tako šugavo odradjena (ajd udrite sad po meni) malo lima, malo plexi-ja, malo mrežice. Sve ostale sitnice se mogu srediti. Predpostavljam da bi ga uzeo na jedan da ima klasičnu bočnu stranu.
 
Cena je oko 120e bez napajanja, naravno.
A shto se napajanja tice ne vidim shto bi smetalo ako je okrenuto naopako.
 
9400 din u Eurolink-u. Kao sto rekoh, u tom rangu pa i chak do CM STACKER-a, treba uzeti ovo i SAMO ovo kuciste :). To sto je napajanje okrentuo tako kako je, apsolutno nema veze, daje jos nadrkaniji izgled naravno, sa jos jednim fan-om :)
 
@mastercula
Gde si kupio p180 i za koje pare?
Mislim da ne postoji lepse kuciste i jos bi trebalo da ima mesta za 5 dvanestice.
 
mozes napred da stavis 3*12 posto ide drzac neki sa njim sto mislim da nije potrebno(a i gde DVD da stavis posle) mada ortak je prikljucio na rack USB pa mu zvrji pored kompa... Inace onaj veliki vent se ne cuje uopste fino je kuciste veliko je kao obican midi znaci nista glomazno, u pitanju je masivno kvalitetno uradjeno kuciste, ali ne vredi te pare osim ako jelte nisi spreman da ih das :D I umalo da zaboravim reset ne moze da se stisne bez pomoci neke olovcice...
 

Prilozi

  • CIMG0219.jpg
    CIMG0219.jpg
    169 KB · Pregleda: 321
bogami jeste :), medjutim na high - usisivac :D

ma nema potrebe uopste da se prekidaci pomeraju sa LOW, cim se ovaj gore 200x200 stavi na MED odma promaja u sobi se oseti. Btw poznata mi ova slika odozgo :p
 
Za reset dugme, nije tacno, ne treba olovcica, ja ne znam kolko su tebi debeli prsti, ali meni ne treba olovcica, opusteno gasim.

@Podvarak, pa pazi, opusteno drzis na low ove od 12cm, a ovaj gore moze i na high, jer nema razlike u buci izmedju low i high, tj minimalna je (pricam o gornjem fan-u, 20cm).
 
mozes napred da stavis 3*12 posto ide drzac neki sa njim sto mislim da nije potrebno(a i gde DVD da stavis posle)

Dotične 12-ce su pozicionirane na kutiji za hardove, kao što je CM radio kod Stacker-a (samo tamo ležu 4 HD-a) ili kao što Thermaltake nudi iCage, ili kao nekada što je Chieftec stavljao jednu 8-cu kod starijih Dragon kućišta. Kako u sastavu kućišta dolaze dve kutija za HD onda znači da je regularna postavka dve 12-ce na prednjoj strani kućišta.

Ventilatori koji dolaze uz kućište su Antec-ovi Tricool i Tricool LED 12cm, što u Antec-ovoj varijanti znači da imaju nakačen mali prekidač za Low/Middle/High regulaciju broja obrtaja ili ti brojkama rečeno 1200/1600/2000rpm. Kako ova L=1200rpm odgovara standardnoj brzini za današnje ventilatore kod nas na tržištu nije ni čudo da su tihi na toj brzini... kao ni da su ultra bučni na 2000rpm (H).
 
po meni prekopiran ARMOR u potpunosti SPOLJA,unutra mi se ni jedan Antec ne svidja zbog napajanja koje je na dnu i onih HDD Cage-ova ili kako se vec zovu...
 
Ja imam TT Armor i mislim da nije prekopiran u potpusnosti///svidja mi se kako izgleda a jeftinije je od Armor za 50-ak eu..
 
premestio sam svoj dodatni 12cm FAN na bocnu stranu da duva u graficku (pre je bio na HDD Cage-u), kartica se bolje hladi i mogu jos malo da je kloknem.
 
Neko je pomenuo da je lose to sto drzim napajanje obrnuto, e sad, imam problem. Kabl za 12V za maticnu mi je zategnut bukvalno i izgleda jako bedno jer mi prelazi preko ploche, a ja necu da mi se vide kablovi preko ploche vec bih sve sklonio da budu sto manje vidljivi. Dal onda mogu da okrenem napajanje nadole (tako cu okrenuti rupu odakle izlaze kablovi ka maticnoj i moci cu opusteno da sakrijem kabl)? Fan ce duvati U napajanje, i ima odvod vazduha u svakom slucaju sa zadnje strane kucista, tj kutije od napajanja. sta vi mislite? da okrenem?
 
Jel ima tako obrnut fen odakle da povlaci svez vazduh???
Ako nema ni slucajno nemoj da okreces napajanje :wave:
 
Pojma nemam. A i ne bi ti preporucio da dodajes adaptere za produzavanje kabla na ATX prikljucak :wave:

Ako ti je to toliko bitno nadji napajanje koje ima dovoljno dugacak kabl (mada je CHIEF ranije imao prilicnu duzinu?) pa menjaj... Ili jednostavno nista ne diraj :wave:
 
Koliko kesa?
Gledao sam i ja to kuciste ali ipak sam uzeo p180 :)
Ne znam kako bi trebalo kod 9000-a ali kod mene fan na napajanju treba da bude okrenut na dole.

Da li mozes da ugradis napajanje u onaj kavez? Video sam na netu da dosta boljih napajanja koja nisu antec ne staju u doticni... :(
 
Moze ali moram da skinem grill sa napajanja.
 
Nemam pojma kako nisam video ovu temu, inače kućište je ekstra, ima neviđeno dobar protok vazduha, koji se može ostvariti u jednom kućištu. A kad se namunji može ovako da izgleda. :)
 

Prilozi

  • DSCF0776.jpg
    DSCF0776.jpg
    218 KB · Pregleda: 356
Nemam pojma kako nisam video ovu temu, inače kućište je ekstra, ima neviđeno dobar protok vazduha, koji se može ostvariti u jednom kućištu. A kad se namunji može ovako da izgleda. :)

ne pazish na casu sram te bilo:p

jel i sad izgleda tako:D?
 
Ovo luce i Antec Phantom i raj.
@Bane87
Mora da si srecan koliko si tezak,a tezak si jedno ~200kg :D.
Nego malo ti je neproporcionalna masina uz kuciste,nema ljutis.

Znaci definitivno prodajem pojacalo i uzimam ovu "uzu vetrova" od kucista,
pa tu kad stavis te ventove sve na high,unutra vladaju vetrovi k'o na Neptunu(~3000km/h
inace :d).Ovo i Antec Phantom(naravno uz ovo bi svi isli na low) i sadasnji TT Sonic Tower,em izgleda em cuti=mamara.Kontam taj side fan,a gde ide taj opcioni "midle"?
A posto i ja ne pazim na casu,gde ima da se kupi?
 
Nazad
Vrh Dno