Šta je novo?

SBB spusta cene u proseku za 30%

stoske

Slavan
Učlanjen(a)
30.06.2005
Poruke
3,416
Poena
407
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Internet provajder Srpske kablovske mreže (SBB) će od 1. marta smanjiti cene kablovskog interneta u proseku za 30 odsto.
FLAT 256 paket će ubuduće koštati 1350 dinara

SBB će smanjenjem cena, koje će u nekim slučajevima ići i do 50 odsto, učini dostupnim kablovski internet još većem broju korisnika u postojećoj mreži od 18 gradova, kojima će se od kraja marta pridružiti i Novi Pazar, Kula

na sajtu su vec nove cene

http://www.sbb.co.yu/
 
Poslednja izmena:
EXTRA!!!
bilo je krajnje vreme...
 
Djextra.Najzad cu na 256kbit(u Sapcu za 1750din ebg) :banana:
 
Poslednja izmena:
Sto vi iz manjih mesta toliko kukate za cene?
Pa sve vam je jeftinije... kvadrat stana, komunalije, kafice da ne pominjem... pa mora nesto da bude i skuplje, pogotovo nesto sto je jasno zasto je skuplje u malom mestu...
 
Konacno da malo pojeftini net, dobro su se setili!
 
Hm..fino nema sta ali mene ova vest kao korisnika adsl-a raduje pre svega sto daje neku tezinu glasinama i nezvanicnim informacijama da ce se adsl brzine ucetvorostruciti od aprila jer je adsl uvek bio tradicionalno jeftiniji a sa novim sbb cenovnikom bas i nije tako.
 
Koliko vidim samo flat paketi ostali su po istoj ceni.
 
Ne vidish dobro
 
Hm..fino nema sta ali mene ova vest kao korisnika adsl-a raduje pre svega sto daje neku tezinu glasinama i nezvanicnim informacijama da ce se adsl brzine ucetvorostruciti od aprila jer je adsl uvek bio tradicionalno jeftiniji a sa novim sbb cenovnikom bas i nije tako.

Ovo čekam kao ozeblo sunce :p
 
samo je flat pojeftinio, prepaid su ostali isti.

i nemojte dzabe da se lozite, nema sanse da Telekom ucetvorostruci ADSL. bice ubrzanja sigurno, ali najvise duplo! pa i taj Telekom ne sisa protok iz bunara, i oni placaju link! a i pitanje je kad ce biti povecanja.
 
Ovo su vec konkurentne cene adsl-u:banana: , nadam se da kvalitet usluge nece pratiti pad cena. Na redu je Telekom da odgori ovoj provokaciji :D .
 
Ovo snizenje cena pre ima za cilj izjednacavanje cena za ADSL-om da bi se zadrzali postojeci korisnici i eventualno ugrabili novi, cisto sumnjam da bi na osnovu suskanja i neproverenih informacija uradili ovako nesto.

Sto se tice Telekomovog povecanja brzine, prosto je nemoguce da Telekom poveca brzine 4 puta. Jeste da ima kapacitete da to isprati, ali to znaci da je do sada radio sa nekom enormnom zaradom pa hoce da smanji zaradu a da poveca kvalitet usluge ?! Ne zaboravite da je ovo Telekom!

Ako i bude povecanja brzine, realno je ocekivati da bude od 50 do 100%, mada kako stoje stvari, niko i nista ne tera Telekom na ovakav potez, pa ni ne moraju tako nesto da rade.

Stvarno, ali stvarno bih voleo da gresim i da se za iste pare dobije brzi link (mislim na ADSL) a ne da se spustaju cene a da maximalna brzina koju korisnici mogu da dobiju ostane na 768/192 :S:
 
Ima li indicija o PTT-ovom smanjenju cena kablovskih usluga? Kod njih je 128k i dalje 1500 dinara.
 
lepa je ovo vest za nas koji koristimo torrente i sl. ali brdo ljudi ostaje bez flat light-a.
sto je lose. i prosle pojeftinjenje je bilo 30 dianara za one koji su koristili 128, sto bas i nije neko pojeftinjenje.
njima je u opisu radnog mesta da negde u*eru.
 
ali brdo ljudi ostaje bez flat light-a.

Za flat light korisnike je ovo poskupljenje od 50 %. Jedan % ce preci na flat home, deo ce preci na prepaid pakete a dobar deo moze da odustane od SBB-a. Mislim da treba da postoji neki flat paket na neki nacin ogranicen za oko 950-1000 din kao zamena za light, mozda 256 bez lokala?
 
Mislim da treba da postoji neki flat paket na neki nacin ogranicen za oko 950-1000 din kao zamena za light, mozda 256 bez lokala?

SBB ocigledno ne misli tako. ;) Nikome se ne isplati da daje flat za manje od 15e. To mu dodje kao neka donja granica i ono...mogu da skacu brzine ali minimalna cena ostaje.
 
Niko nigde i ne daje flat za manje |) daju samo vece brzine...
realno vec na 256k+lokal skinem sve... znaci ne sve sto mi treba, vec sve |)) na 512k + lokal nisam imao pola dana sta da skidam |((
znaci dzaba mi veca brzina, platicu 384, trosicu ko sto trosim sa 256... njima se isto vata, a mene ce izaci 200 din vise |))
 
SBB ocigledno ne misli tako. ;) Nikome se ne isplati da daje flat za manje od 15e. To mu dodje kao neka donja granica i ono...mogu da skacu brzine ali minimalna cena ostaje.

Neka ogranice saobracaj na 10 GB meni bi recimo odgovaralo jer na light-u nisam nikad presao 10 GB mesecno.
 
Malo nevezano za temu, ali u Temisvaru vise ne postoji paket od 1Mbit za kablovski net, minimum je 4Mbit :zgran:

Samo za informaciju :D
 
zato ce SBB da narihta cenu kablovske televizije.
I inace se upinjaju da nabace cenu na ~10eur


za to obaranje cene treba zahvaliti telekomu.
...rat monoploista
 
ADSL je i dalje jefitniji
mada dobro je sto su bar nesto uradili.
 
Mali offtopic
Sto vi iz manjih mesta toliko kukate za cene?
Pa sve vam je jeftinije... kvadrat stana, komunalije, kafice da ne pominjem... pa mora nesto da bude i skuplje, pogotovo nesto sto je jasno zasto je skuplje u malom mestu...
Sve nam je jeftinije, pa su nam jeftinije i plate, prosek u odnosu na Bg DUPLO manje. A kompjuter, auto, televizor, ves masina isto kosta i ovde i u Bg-u pa ti sad vidi kome je bolje..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno