Šta je novo?

Kako skinuti zvuk sa .avi formata...?

Johnny B.

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2005
Poruke
2,221
Poena
380
Znam da je bilo tema. Negde sam i sam ucestvovao, ali ovo prevazilazi ono sto ja znam.
Probao sam preko VirtualDab-a, ali mi prijavljuje kako je ne korektan format.

Ne mogu ga nikako prebaciti u drugi neki format. Bar ja nemam neki takav programcic.

Da li neko moze da mi predlozi neki programcic da bih mogao da prebacim taj .avi file u mpeg2 ili mpeg1 type?

Tada bih ja mislim mogao da skinem zvuk.
 
Bio je jedan Plug-In za Total Commander koji je u "dva klika" manje avi fajlove razdvajao na folder sa bmp slikama i na jedan audio fajl... da li je mp3 bio ili wav ne secam se!

Za vece avi fajlove je potrebno bilo vreme kao i ogroman prostor na hardu. Naime ako je velicina avi fajla bila 20 MB kada se otvori tada je recimo trebalo 500 MB ili vise prostora na hardu gde bi on to raspakovao (ne secam se tacno koliko).

Potrazi to... (Nazalost ja to nisam odavno koristio pa sam i zaboravio kako se zvao plug-in)
 
ja sam to radio u premiere il sound forge
 
TMPGEnc Plus 2.5 prilikom konverzije .avi u mpeg2 razdvaja zvuk od slike... Formati su mp2 ili wav...
 
Poslednja izmena:
evo ti upustva za VirtualDab cak iako ti prijavi da postoji greska (improper VBR audio encoding in AVI)!

1) Under "Audio", select "Full Processing Mode". Then select "Conversion". If not already at 48,000, set to 48,000. Then select "Compression" - and choose "PCM (No Compression)" and 48,000

2) Under "File", select "Save WAV"

to je to
 
Odradio.

Hvala.
 
sa kojim programom? samo me interesuje da li sam ti pomogo? :)
 
Takodje, jednostavne rekompresije i izvlacenje zvuka, videa, i streamova se moze vrlo lako raditi iz VLC playera opcijom stream/save to file...

Za ljude koji nisu vicni virtual dubu :)
 
probaj Virtualdub-MPEG2, isto ko virtualdub ali sa vecom podrskom video formata

Sa ovim sto je postavljen. Imao sam neki virtual dub i nisam mogao nista. Navodno mi odradi ali kada ga ubacim u Winamp ne dobijam nista, cak mi ne pise ni koliko je minuta.
Skinuo sam ovaj virtual dab i odradio.

Hvala svima, jos jednom.
 
najbolje i najjednostavnije sto sam ja probao bez zezanja sa forgeom i sl. programim je AoA Audio extractor.
probaj neces pogresiti
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno