Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Kaspersky Pure verzija 3.0. Kompletno rešenje i dobro je optimizovan u odnosu na ranije verzije.
 
Startup kod Kaspersky Pure 3.0 je, u odnosu na starije verzije programa, dosta brži. Pozitivno me je iznenadilo i to što zauzima malo RAM-a.
 
ESET NOD 32 Antivirus 5.2.9.1 - navikao na njega, nikad me nije izdao, lepo optimizovan, sve naj.
 
Avast Free Antivirus. Navika. :D
 
ESET NOD 32 Antivirus 5.2.9.1 - kada sam presao na Win 7, jedno vreme sam koristio Microsoft Essentials, ali mi nekoliko puta nije ocitao neke viruse koje sam pokupio od ko zna gde, a s obzirom da me je od svih antivirusa NOD najmanje razocarao, vratio sam se vrlo brzo na njega i sada koristim ovu verziju
 
Nista.Drzim samo Windows firewall i neke sitnice ugradjene u osmicu,ali antivirus kao antivirus nemam (tacnije imam iskljucen Windows Defender).Nemam neke bitne fajlove na hard disku,da mi se sad sprzi ne bi zalio mnogo sve sto imam skinem sa neta za dan,dva...Ovako "vozim" vec 2+ godine i nemam nikakvih problema.Jednostavno pazite sta radite i to je to...
 
Nista.Drzim samo Windows firewall i neke sitnice ugradjene u osmicu,ali antivirus kao antivirus nemam (tacnije imam iskljucen Windows Defender).Nemam neke bitne fajlove na hard disku,da mi se sad sprzi ne bi zalio mnogo sve sto imam skinem sa neta za dan,dva...Ovako "vozim" vec 2+ godine i nemam nikakvih problema.Jednostavno pazite sta radite i to je to...

Kako si ti pametan. Zamisli da je trenutno ovaj sajt zarazen,a ti udjes na njega bez antivirusa,i pokupis neku tesku viruscinu koja bi ti sje*ala Windows. Al dobro. Na greskama se uci. Pokupices kad tad neki virus,pa ce ti pasti na pamet da instaliras antivirus. A Firewall sam nije dovoljan.
 
Poslednja izmena:
Kako si ti pametan. Zamisli da je trenutno ovaj sajt zarazen,a ti udjes na njega bez antivirusa,i pokupis neku tesku viruscinu koja bi ti sje*ala Windows. Al dobro. Na greskama se uci. Pokupices kad tad neki virus,pa ce ti pasti na pamet da instaliras antivirus. A Firewall sam nije dovoljan.

A ti sa AV-om nikad nisi pokupio neki virus?
 
Kod mene licno,prvi problem bi odma usledio - generalno usporavanje sistema i boota,sto najvise mrzim,al da kazemo da se za sigurnost to moze zrtvovati.Drugi problem bi usledio jer imam vise programa i igara na racunaru koji nisu...legalno dobavljeni,i AV bi "polomio" 99% krekova,jer se gotovo svi ovih dana petljaju u registry.I treci problem je - fejk alarmi.Bazilion puta mi se desilo da za nesto sto nije virus,upali sve moguce alarme i probije mi usi sa WARNING WARNING WARNING ALERT,a zapravo samo jadni WoW pokusava da se patchuje,ili tako nesto.
 
Kod mene licno,prvi problem bi odma usledio - generalno usporavanje sistema i boota,sto najvise mrzim,al da kazemo da se za sigurnost to moze zrtvovati.Drugi problem bi usledio jer imam vise programa i igara na racunaru koji nisu...legalno dobavljeni,i AV bi "polomio" 99% krekova,jer se gotovo svi ovih dana petljaju u registry.I treci problem je - fejk alarmi.Bazilion puta mi se desilo da za nesto sto nije virus,upali sve moguce alarme i probije mi usi sa WARNING WARNING WARNING ALERT,a zapravo samo jadni WoW pokusava da se patchuje,ili tako nesto.

avast! i NOD32 najmanje jedu krekove,koju god sam igricu skidao,niko od njih nije prijavljivao virus ili tako nesto. Dok npr. Avira,AVG i COMODO jedu krekove nenormalno,sto je znaci u 95% slucajeva lazna detekcija. Mora da ih neko dobro placa za to.
 
Pričom o krekovanim programima i slično već pomalo izlazite iz okvira ove teme
 
Ljudi, šta vam je ? Zašto se žalite da dešto "iskače " na AV u, da "jede" krekove i druge stvari koje ilegalno pokušavju da promene nešto u sistemu. To je ono zašta su napravljeni, da sprečavaju ili bar ukažu da nešto menja i ubacuje sve i svašta u OS i programe. To im je posao, kada nebi bar upozoravali pomislio bih da ne rade, jer isto tako mogu da upadnu i virusi i što šta drugo. Ako je neko 100% siguran da taj krek ili peč totalno legitiman što se sistema tiče, uvek može da se isključi AV na neko vreme, ništa lakše. U većini AVa može i zvuk da se isključi pa nema "probijanja "ušiju. U krajnjem slučaju, izbacite AV pa nek vam je sreće, samo nemoj posle da kukate kad se nešto zapati.
 
Jel neko probao BitDefender internet Security 2013, kako se leci, kako se ponasa u odnosu na druge AV softvere?

Imam ESET Smart Security 5.2.15.00 sa onim fix-om iz safemoda sto se leci. Posto nadjem po koju gamad sa Malwarebytes Anti-Malware PRO nadjem po koju gamad, resih da probam nesto All in one ali ne znam za sta da se odlucim, KIS 2013, BitDefender, Norton...

Molim predloge uz preporuke kako se doticno jelo kuva a da ne kipi? :D (neki trial resetteri ili kako vec...)
 
Zaista mi nije jasno pored toliko besplatnih legalnih rešenje da tražite i stavljate krekovane AV programe.
Na program koji treba da štiti od raznih gluposti stavljate nešto što takođe može biti rupa i glupost.

I sve zato dabi se reklo kako se ima "firmirani" AV:wall:
 
Zaista mi nije jasno pored toliko besplatnih legalnih rešenje da tražite i stavljate krekovane AV programe.
Na program koji treba da štiti od raznih gluposti stavljate nešto što takođe može biti rupa i glupost.

I sve zato dabi se reklo kako se ima "firmirani" AV:wall:

Izneo si svoju kritiku, ali si zaboravio preporuku. I jedno i drugo se uvazava.
 
Jel neko probao BitDefender internet Security 2013, kako se leci, kako se ponasa u odnosu na druge AV softvere?

Imam ESET Smart Security 5.2.15.00 sa onim fix-om iz safemoda sto se leci. Posto nadjem po koju gamad sa Malwarebytes Anti-Malware PRO nadjem po koju gamad, resih da probam nesto All in one ali ne znam za sta da se odlucim, KIS 2013, BitDefender, Norton...

Molim predloge uz preporuke kako se doticno jelo kuva a da ne kipi? :D (neki trial resetteri ili kako vec...)

Komsija skini i stavi Comodo IS 6, on je besplatan, za punu verziju. :guitar:


Inacej juce je izbacen update, tako da moze da se doda u izuzetke direktno iz karantina, sto je veoma korisna opcija. Koju inace ne znam kako su zaboravili da stave...
 
Poslednja izmena:
Na par kompjutera imam leceni Eset i radi posao bolje nego Panda Cloud,CIS je dobar ali malo paranoican antivirus.
Ja sam na Avast+Comodo Firewall.
 
Na par kompjutera imam leceni Eset i radi posao bolje nego Panda Cloud,CIS je dobar ali malo paranoican antivirus.
Ja sam na Avast+Comodo Firewall.

I ja sam. Samo me performanse skeniranja fajlova, kad ih skinem nervira, avast je malo spor. U odnosu na Comodo, Norton... I uopste ne radi dodavanje u izuzetke, preko onog pop-up. To me uzasno nervira. Zamalo sam ga izbrisao zbog toga. Ali inace, nista nije proslo duze vreme.
 

Neverovatno pogotovu jer im to nije prvi put. O ličnim iskustvima sa njima sam već pisao:

...

Inače tačno je da svi povremeno imaju problema npr. Malwarebytes je pre par godina brisao legitimne procese i sa njihovom podrškom zbog istog sam imao "simpatične" razgovore. Takvu neljuzbaznost i stav "šta ima veze" što se to desilo "neka svaki korisnik to sam sredi" odavno nisam sreo , ako sam uopšte negde sreo tako nešto....
 
Ja nisam imao pojma. To se desilo pro korisnicima s real-time? Ili su ljudi na manuelni scan, uspeli toliko da ne gledaju? Ja imam Pro, korisitm ga samo on-demand. A ovi su neodgovorni, kako tako nesto moze uopste da se desi? Ironicno, kad ti software s**** sistem, koji treba da stiti od takvih stvari. :D
 
Izbacio sam avast, jer mi je mnogo usporavao sistem, i presao skroz na Comodo, koji sam vec koristio kao FW. Jer su u medjuvremenu dodali opciju, da iz karantina, doda u izuzetke. Mozda su me i poslusali, jer sam napisao to u upitniku, kad sam ga prosli put izbacio. Comodo je mnogo lagan za sistem, da se pitam da li uopste radi AV? :d Sto cu neminovno otkriti kroz neko vreme...
 
Izbacio sam avast, jer mi je mnogo usporavao sistem, i presao skroz na Comodo, koji sam vec koristio kao FW. Jer su u medjuvremenu dodali opciju, da iz karantina, doda u izuzetke. Mozda su me i poslusali, jer sam napisao to u upitniku, kad sam ga prosli put izbacio. Comodo je mnogo lagan za sistem, da se pitam da li uopste radi AV? :d Sto cu neminovno otkriti kroz neko vreme...
Mada se ne slažem da je Avast "težak" i da troši previše resosrsa ali pre neki dan, nemogu sada da nađem gde, upoređivali su desetak najpoularnijih AV-a i Comodo je ispao jedan od "najlakših" ako ne i prvi u tom spisku. Avasta nije bilo a nisu ni upoređivali kvalitet zaštite, samo impakt na sistem.
 
Poslednja izmena:
Mada se ne slažem da je Avast "težak" i da troši previše resosrsa ali pre neki dan, nemogu sada da nađem gde, upoređivali su desetak najpoularnijih AV-a i Comodo je ispao jedan od "najlakših" ako ne i prvi u tom spisku. Avasta nije bilo a nisu ni upoređivali kvalitet zaštite, samo impakt na sistem.

Pa kad imas SSD, ja nemam, usporavao mi sistem sto se tice hard diska, ne procesora ili RAM-a. Narocito kod velikih fajlova. I zato sam ga skinuo, inace ne bih.
 
Nazad
Vrh Dno