Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Koristio sam Kaspersky AV godinama, i nisam imao zamerku na njegov rad. Onda sam cisto iz radoznalosti probao Avira Premium, i kompjuter je poleteo. Avira mi je pronasla stvarcice koje je Kaspersky tolerisao... Verovatno da bi se desilo i vice versa, pa sam izabrao AV koji mi ne kolje masinu.
 
Danas isprobah CA-antivirus.Dobar je.Nasao mi je ono sto su drugi propustili.

ja imam NOD32 i outpost firewall i kad pustim nod-a da ceslja komp, nista mi ne nadje, pustim i spy&bot i aaward, probacu i online scan, doduse nezalim se sto nista ne nadje! :d
 
Ja sam uzeo isto taj KIS samo sam uzeo u nekoj drugoj prodavnici i jednu licencu za 10$,acitvacioni mi stigao na mail sa racunom itd.Ostavio bih link gde sam kupio al ne mogu da nadjem trenutno.Dal neko zna ako kupim preko firmine kartice dal ce onda biti "legalno"


Ajde nadji link da i mi kupimo jedan :D
 
како то да авг може да очисти неке заражене фајлове а авира не може?
 
A cekaj, vi sto pricate da je nesto najbest i kunete se u to, jel ste probali i druge stvari, imali gomilu virusa, pa mogli da realno uporedite ili je to prosto ono svidja mi se kako izgleda interfejs? :D
Mislim, jel ima tu i neko zasto, zato ili prosto to je to i tacka zato sto ja tako kazem?
Ja nigde ovde ne vidim bilo sta argumentovano sto bi islo u prilog bilo kojem od predlozenih ;)
 
имам ја, конкретан аргумент, који сам навео 2 поста изнад. и даље бих волео да чујем одговор, уколико неко зна.
 
Evo u kratkim crtama :)

Svaki AV ima lose i dobre strane i ne postoji ni jedan koji ce da cisti 100% (bar ja do sada nisam video ni jedan, i u gomili AV testova meri se u procentima, i koliko se secam maximum je oko 98% ili slicno tome)....
 
Evo u kratkim crtama :)

Svaki AV ima lose i dobre strane i ne postoji ni jedan koji ce da cisti 100% (bar ja do sada nisam video ni jedan, i u gomili AV testova meri se u procentima, i koliko se secam maximum je oko 98% ili slicno tome)....

Ti rece u crtama (mn.), ja vidim samo jednu :p

...sa kojom se potpuno slazem... i "The best AV???/Koji AV???" threadovi zasluzuju da budu obrisani brzinom koja je jednaka ili veca brzini skeniranja NOD32 AVa :D :p
 
Poslednja izmena:
jedno upozorenje novi update Symantec-a corp. mi je obrisao 10% creckov-a i celu kompilaciju hack toolov-a i nasao preko 600 virusa ;)

PS: ja ga i dalje volim, lep jednotavan interfajs, brz, ne pravi probleme, nema serial key ....
 
Ne pravi probleme samo pobriše 10% stvari koje ne treba?:)
 
Sve je to isto, samo je pitanja interface-a. Sto rece "Twix", svaki ima dobre i lose strane, kao i antyspyware programi.
Na poslu koristimo "Ca ITM" ( antivirus+antispyware ),
kod kuce "Avgfree 7.5" + "Ca PestPatrol".

Avgfree mi se lepo pokazao.
 
Koristim dugo nod32 tj od kada sam presao na vistu jer vista + kis nije bas za preporuku za slabije procesore medjutim duze vreme sam u task manageru primecivao neke procese "irc.exe", "hosts.exe", "downloader.exe" i bio sam siguran da su u pitanju virusi (proverio na onlline file scan) ali nod32 ih nije detektovao cak sam ostavio nekoliko dana nadajuci se da ce posle update-a baze uspeti da ga detektuje ali nista :smash:
Zvuci razocaravajuce ali bas sam se navikao na nod i ne menja mi se tako da je zasluzio da mu dam jos jednu sansu.
 
Koristim dugo nod32 tj od kada sam presao na vistu jer vista + kis nije bas za preporuku za slabije procesore medjutim duze vreme sam u task manageru primecivao neke procese "irc.exe", "hosts.exe", "downloader.exe" i bio sam siguran da su u pitanju virusi (proverio na onlline file scan) ali nod32 ih nije detektovao cak sam ostavio nekoliko dana nadajuci se da ce posle update-a baze uspeti da ga detektuje ali nista :smash:
Zvuci razocaravajuce ali bas sam se navikao na nod i ne menja mi se tako da je zasluzio da mu dam jos jednu sansu.

Ma kakvu shansu, odmah predji na KIS 7 dok nije kasno.
 
Trenutno sljakam ESET NOD32 Smart Security za one koji ne znaju to je antivirus + internet security,ne uzima maltene nista od masine,totalno je neprimetan a solidno radi posao,uverio sam se da ima jako losu realtime ptotekciju i dosta slabiji scan od recimo KAV-a (KIS),koji sam koristio pre NOD-a i koji po mom misljenju pruza najbolju zastitu ali zato jako puno smara i jede performanse kompa,pa sam ga zato i ostavio po strani.Vidim da su mnogi nahvalili AntiVir tako da cu videti da jedno vreme predjem na njega.
 
Od 2005 koristim kaspersky, redom sve novije verzije...Sada sam pres'o na Aviru i mogu reci da je izuzetna zastita. Nije puno zahtevna a daje sigurnost kakva mi je potrebna. Ima automatski i rucni update, ima potrebna podesavanja. Recimo, KIS7 mi nije pronas'o neke sitnije malware, spyware, u rar paketicima a Aviira ih je ocistila zacas. Valja menjati zenske, a bogami i antivirus. Pozdrav!
 
Ja sam sa AVG 7.5 IS prešao na AVG 8.0 IS i imam samo reči hvale za njega.Mnogo je pregledniji interfejs a i detekcija je znatno unapređena.
 
Poslednja izmena:
Ma kakvu shansu, odmah predji na KIS 7 dok nije kasno.

posle NOD32 i KIS sam otisao na BitDefender online scan i nasao je 9 virusa u 38 fajlova. Bilo je i trojanaca i packera i ko zna cega sve, tako da je sasvim svejedno da li koristis nod ili KIS, stim sto KIS usporava sistem malo, dok nod32 sa istim opcijama ne usporava nista.

U principu, nod32 nalazi nesto sto KAV ne nalazi i obrnuto. ako ne platis na mostu platices na cupriji. Najbolje je koristiti sa vremena na vreme neki sasvim treci AV preko interneta, kao recimo bitdefender on-line (koji ima opciju i da cisti fajlove itd.) KAV online skener laze ko ker. On mi je prvi nasao 3 neka "virusa" zbog cega sam i skino nod32 i stavio KAV. Medjutim, posle toga ni sam KAV nije nasao ni jedan virus, a te viruse sto je on line scanner nasao niko nije nasao. On-line skener je posle toga nasao neke viruse na sasvim drugom mestu...navlakusa...

PS. NE vredi da se cimate sa retail BitDefenderom posto stalno morate da vijate kljuceve jer ih redovno blacklistuju. ;)
 
Trenutno sam na AVG v8.0, jer se dobro pokazao i ima sve sto treba u sebi.
 
Ne znam da li se na ovoj temi gde spominjao F-Secure, koji mi je preporucilo dosta ljudi, ja sam ranije imao Kaspersky (uz Neobee-jev key) i sad poslednjih meseci NOD32, medjutim odnesem flash kod ortaka koji ima F-Secure i na flashu pronadje 4 kojekakva virusa, koje nisam ni video na flashu jer su hidden, a mislim da te viruse NOD32 nije ni primetio... Iako u svim testovima i chasopisima chitamo da je NOD najbpouzadiniji, u praksi slabo vrlo slabo, nemoguce da mi za skoro godinu dana nije detektovao nijedan virus a online sam non-stop... Tako da, pri prvom formatiranju necu reinstalirati NOD32...
 
po defaultu je ukljuceno da te obavestava samo kad ne moze sam da resi neki problem, inace sve radi sam i ne prikazuje nista. ako oces da vidis sta je sve nasao, idi na log. Mozes da ukljucis u njemu da ti pokazuje kad je sta nasao itd.

Elem, kao sto rekoh, jedan program nadje ove viruse, a ne nadje one i tako.

ovo je super stvar: http://www.virscan.net/ uplodujes fajl i vidis koji AV je nasao virus, a koji nije. ako imas neki sumnjiv fajl ovo je super sajt. Ima ~20 AV-a sa kojima skenira. Tacno se posle vidi koji je AV nasao virus, a koji nije i pod kojim imenom su ga prepoznali itd. Iz mog iskustva, desava se upravo ono sto sam rekao. Nod32 nekad nadje nesto sto KAV i f-prot ne nadju, nekad f-prot nadje nesto ostali ne nadju itd. itd.
 
Nisam citao celu temu, pa se unapred izvinjavam ako je vec neko postovao, ali ovo je bitna informacija za korisnike x64 OS:


Vecina antrivirus programa "ne vidi" WINDOWS\system32 folder na x64 sistemima. Umesto njega vidi WINDOWS\sysWOW64 koji je inace deo emulatora koji omogucava da 32bit aplikacije rade na x64 windozama (i koji se 32bit aplikacijama predstavlja kao system32 folder). Tako da ako zapatite neki virus koji se ubode u pravi system32, a nemate AV koji je u stanju da ga skenira... nece da valja. :S:
 
Zar ne može da se selektuje dotični folder i ubaci u one koji se redovno skeniraju?
 
Nazad
Vrh Dno