Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ja evo testiram bullguard internet security i moram priznati da sam se lepo iznenadio. :)
Preko microsoft antivirus partners sam skinuo 3 meseca free. :)
 
Vredi li Ad-Aware Internet Security nesto?
Foreman_11660143_6522_engsimplmain_540x428.png

Full powered anti-virus + anti-spyware with no strings attached.

New!Comprehensive Malware Protection
Ad-Watch Live! Basic Real-time Protection
Genocode Detection Technology
Behavior-Based Heuristics Detection
Rootkit Removal System
The Neutralizer Malware Removal Tool
The Scheduler
Easy to Install & Use
Automatic Updates
 
Moj predlog što se tiče Emsi softa je da sa vremena na vreme malo pročešljate vaš komp sa istim i bićete iznenađeni koliko se gamadi provuče, a ovako za svaki dan po meni bilo koji od ovih masovnih komercijalni kao što je Norton, Avira, KAV i sl.
 
Bullguard me je jako smorio sa reklamama pa sam se vratio na staru dobru kombinaciju CIS + Malwarebytes.
 
Moze li neka preporuka za antivirus koji sigurno ukoliko za odredjeni fajl stavim da bude Ignore ili Safe koji je detektovan kao neka vrsta zaraze, da ce to raditi i da nece da mi ga stalno prijavljuje cak i kad restartujem masinu.

Ova Avira me ubi u pojam, svaki put kad stavim ignore ona posle nekog vremena opet izbaci poruku. Jedino opcija je da iskljucim protekciju.
 
Pa imas opciju always ignore u Aviri, meni je uvek radila... Mada i Avast koji sad koristim lepo prihvata komandu ignore :)
 
Dzabe, kod mene u Aviri kad mi izbaci onaj mali prozor u sredini sta je pronasao, kliknem desni na taj fajl i izaberem Always ignore, ali opet on nastavlja po svom.

Sad cu da probam avast.
 
Ja u Aviri rucno ubacujem ignore i nemam problema: Realtime protection -> scan -> exceptions
 
Koristim jedno jedno mesec dana uvr' glave OSS 7 free, i sada će da leti sa mašine.
Smorio me je sa svojim skeniranjem. Svakog dana od ponoći do pola dva on mi drlja po HDDu skenirajući i to niti mogu da prekinem(osim ako ne ugasim sam OSS), niti mogu da mu kažem da ne radi(opcije za tako nešto nema). Em, mi usporava tada mašinu, em me nervira i drljanje.
Probaću kombinaciju Avira(ili Avast)/Zone Alarm ili se vraćam na KIS i po cenu periodične zezancije sa licencama...
Ne treba mi AV program kojem ne mogu da prekinem skeniranje harda i kojem ne mogu da isključim periodično skeniranje mašine, kao što mi ne treba AV koji mi automatski briše zaražene fajlove sa kompa i kojem to ne mogu da isključim (ovo nije slučaj sa OSSom, samo da se zna). Želim program koji radi ono što mu ja kažem, a ne ono što on hoće, kad god hoće i kako god hoće.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Antivirus? Ufff, pitaš za preporuku u temi "Koji Antivirus preporučujete?" :):D

Za drugo ti je najbolje malwarebytes.
 
Koristim jedno jedno mesec dana uvr' glave OSS 7 free, i sada će da leti sa mašine.
Smorio me je sa svojim skeniranjem. Svakog dana od ponoći do pola dva on mi drlja po HDDu skenirajući i to niti mogu da prekinem(osim ako ne ugasim sam OSS), niti mogu da mu kažem da ne radi(opcije za tako nešto nema). Em, mi usporava tada mašinu, em me nervira i drljanje.
Probaću kombinaciju Avira(ili Avast)/Zone Alarm ili se vraćam na KIS i po cenu periodične zezancije sa licencama...
Ne treba mi AV program kojem ne mogu da prekinem skeniranje harda i kojem ne mogu da isključim periodično skeniranje mašine, kao što mi ne treba AV koji mi automatski briše zaražene fajlove sa kompa i kojem to ne mogu da isključim (ovo nije slučaj sa OSSom, samo da se zna). Želim program koji radi ono što mu ja kažem, a ne ono što on hoće, kad god hoće i kako god hoće.
Ne skenira od ponoci vec od 01:00 AM i radi quick scan a ne full scan i ne traje toliko dugo cak ni u default setovanjima ako je smart scan ukljucen. Duzinu skeniranja mozes promeniti tako sto promenis koji objekti ce biti obuhvaceni quick scanom (u pravu si da se quick scan ne moze direktno iskljuciti u besplatnoj verziji a to su namerno tako ostavili da bi navukli ljude da kupe placenu verziju koja nije mnogo bolja od besplatne sto se zastite tice). Odstikliraj program files u formi "quick scan/objects" a mozes da ostavis sve ostale - scan nece trajati ni 15 sekund (ja sam tako ostavio)i. Mozes naravno i windows files da odstikliras - trajace dve sekunde, mozes i sve da odstikliras i tako efektivno iskljucis quick scan. Ako ti ipak zatreba, imas default dugme za vracanje podesavanja na od proizvodjaca zadate vrednosti.
OSS 7.1.1 Free je megadobar besplatan security suite (pored Comoda koji je ipak nesto zahtevniji) - lagan, pouzdan, necujno se updateuje, nema reklama, procenat blokiranih pretnji je 100 posto (nesto je slabiji u detektovanju virusa i brisanju istih ali to i nije bitno ako je proces blokiran jer ce u roku od 24 sata stici definicija virusa i moze da bude pobrisan pri sledecem skeniranju). Korisnik ipak mora da procita pazljivo sta mu program saopstava i po tome je nesto zahtevniji od vecine AV programa (stvar navike). Koristim ga vec oko godinu dana i nisam imao ni najmanji problem - izuzetno je lagan, manje je zahtevan od Avasta i Avire sa nekim firewallom. OSS 7 sadrzi jedan antivirus engine(Virusbuster, ima VB100 sertifikat za razliku od npr Comoda, a AVG cesto i ne prolazi VB100 test zbog false positiva)), jedan antimalware endzin (od verzije 7.1.1 - aktuelna), odlican firewall uz sjajan HIPS, spam bloker.. Preporucujem ga. Imam sa njim bolje iskustvo nego sa ostalim AV programima i firewallovima. Dolazi u 32 bit i 64 bit verziji. Eto, sad bih mogao da posaljem Agnitumu racun za ovu reklamu ;).
 
Poslednja izmena:
Ali nakog tog sporog skeniranja znas da je racunar cist :))

I to sto kazes ;D Nasao mi je 5 komada :D

Pređi na NIS 2012.:)

Cim cujem norton odmah se strecam kako cu ga posle izbrisati i koje sve probleme nece izazvati :D

Svidja mi se KIS 12 sto je bas minimalisticki odradjen, stedljivij je i ima brzi odziv od KIS 2011, jedino to sto je spor. Mada, mozda je tako samo pri prvom skeniranju :trust:
 
Meni je prešla preko glave avira sa onim "prozorčićem" posle update-a. Sada sam na mse i ne žalim se.


---
desire
 
Ja to radim tako što promenim "Security" za file avnotify.exe, podesi za "system" da ne može da pokrene file.
Desni klik na file-properties-advanced....
 

Prilozi

  • deny.jpg
    deny.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 93
Swiper,. moze i tako samo je nedostatak to sto uvek kada se program promeni na noviju verziju mora da se ponovi postupak. Ako se ide preko software restriction policies ne mora - resenje je trajno (ok, to mislim da ne radi na win 7 home, tek od professional verzije ali na winXP radi).
 
Radio sam jedno vreme ovo kao swyper, ali, kao što kažeš, posle svakog updatea se vraćalo na staro.


---
desire
 
U firmi mamo F-Secure client security
Kod kuce imam Avast 6 free + SuperAntySpyware.
 
Godinama sam bio na Nod32/Eset SS i bilo je odredjenih propusta, uglavnom kada neko dodje i bocne neki usb fles prepun demona :d ESS 4 sa onlajn zastitom nije imao probleme, sve lekove itd sto skinem lep oskenira i upozori [cesto i lazno ali eto]. Uglavnom bilo je sitnijih problema ali i par vecih kada je sa flesa uletelo nesto sto je unistilo sistem :d

Uz Asus m5a97 pro sam dobio instalaciju NIS, trial i mogu da kazem da sam odusevljen :) Instalirao sam i ranije Norton ali je cak bio previse agresivan, cak mi na mondo ili blic sajt ponekada nije dozvoljavao pristup pa sam se drzao ESS 4. Imao sam i KIS, Avast itd i mogu da kazem da je vodeca trojka, po mom misljenju, 1. NIS, 2.KIS, 3.ESS 4/5. Ostali su smesni.

Zato sam resio da od sada koristim samo NIS, cak mi ni Malwarebytes AM vise nije potreban, Norton je definitivno najbolji AV program koji sad do sada video, preporuka!
Radi brzo, stabilno, ne koci komp [mada je to odavno proslost, citam da KIS i dalje koci ozbiljne masine ali je kod mene i ess4 leteo], interfejs je lep, logican.
 
Poslednja izmena:
Bitdefender®
Internet Security 2011 - godinu dana besplatno!


LINK
 
Jesi li ti probao to da skines , pise da mogu skinuti samo ko je iz Nemacke , Austrije i Swice :(
 
Nazad
Vrh Dno