Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Poslednja izmena:
Ja živim bez i bez firewalla i bez antivirusa. Smaraju me, za moje potrebe imam više njakanja oko njih nego koristi.
Nikad nisam imao većih problema. Jednom godišnje pokupim neko sranjce, odem na Trendmicro online virus scan,
očistim to za sat vremena i furaj dalje.
 
Pa skeniranjem se resava taj problem..sve proceslja pogotovo kav i to je to...takodje mozes da deinstaliras kaspersky pomocu kavremovera,skines najnoviju verziju i instaliras je.
Ako si imao neke druge antiviruse skini removal tool za njih i sve lepo ocisti i proradice iz prve :)
 
Ja živim bez i bez firewalla i bez antivirusa. Smaraju me, za moje potrebe imam više njakanja oko njih nego koristi.
Nikad nisam imao većih problema. Jednom godišnje pokupim neko sranjce, odem na Trendmicro online virus scan,
očistim to za sat vremena i furaj dalje.


Instaliraj bar Sandboxie :)
 
Još jedan glas za Avast Home (što se tiče besplatnih programa).
Zauzima malo resursa, ne smeta pri radu... držim ga već nekih godinu dana, nije bilo problema sa računarom što se tiče virusa/spyware-a i sl.
 
Zauzima malo resursa, ne smeta pri radu... držim ga već nekih godinu dana, nije bilo problema sa računarom što se tiče virusa/spyware-a i sl.

Ja bih to preciznije rekao: "Avast se ne mesa mnogo u svoj posao, zato je tako lagan i ne smeta pri radu". :)
Nisam bas zadovoljan kako radi, mnogo propusta. Recimo, Panda Cloud se pokazala bolje i pronasla nesto na sta Avast nije uopste reagovao. Cak sam ja licno dva puta video da su u pitanju sumnjivi procesi koje je, istina, Avast (i Panda) prijavio ali ih nije sprecio. Jedino resenje je bilo ciscenje sa Malwarebytes' Anti-Malware programcicem dok i Avast i Panda Cloud posle pocetnog upozorenja da su u pitanju sumnjivi procesi nisu pronalazili nista.
 
Poslednja izmena:
Moguće, mada od besplatnih programa on mi nekako najbolje leži. Panda Cloud možda može da pronađe više propusta koji ostali ne mogu ali ne bi trebalo računar oslanjati na takav antivirus jer nema real-time zaštite.

Uostalom sve zavisi šta očekuješ od zaštite. Meni je recimo bitniji firewall...
 
Ja bih to preciznije rekao: "Avast se ne mesa mnogo u svoj posao, zato je tako lagan i ne smeta pri radu". :)
Nisam bas zadovoljan kako radi, mnogo propusta. Recimo, Panda Cloud se pokazala bolje i pronasla nesto na sta Avast nije uopste reagovao. Cak sam ja licno dva puta video da su u pitanju sumnjivi procesi koje je, istina, Avast (i Panda) prijavio ali ih nije sprecio. Jedino resenje je bilo ciscenje sa Malwarebytes' Anti-Malware programcicem dok i Avast i Panda Cloud posle pocetnog upozorenja da su u pitanju sumnjivi procesi nisu pronalazili nista.

Meni je recimo Avast pronasao Rootkit koji nije NOD, i tako ce u sustinu svi AV programi jedan nadje nesto sto drugi ne nadje itd itd.
 
Probajte od EMSISOFTA Anti-Malware,ima verzija na Srpskom i gratis 30 dana +3 a i može se naći nekoliko varijanti na www.eth.rs. Meni je pronašo bruku gamadi,pogotovo mi pomogo oko OHYDY.EXE trojanca koji se raspakovo u 48 špijunskih sranja i 28 virusa,jedva sam spasio komp.
 
Poslednja izmena:
Cuo sam reci hvale za taj A-Squared... A kakva je free varijanta...?
 
Da,konstantno prijavljuje neke gluposti i blokira sve živo tako da postaje frustrirajuće malo.Jak je nema šta ali zato krčmi resurse i usporava mi net vezu što mu je još jedna mana pa sam ga zato skino i vratio se na Aviru.Free varijanta je ista kao i licencirana samo što si ograničen danima inače sam program radi full.Ako neko hoće malo kvalitetnije da pročešlja komp,onda je to pravi program.
 
Avast koristim već par godina unazad na mom računaru i nije mi se desilo da sam imao neki ozbiljniji problem sa virusima. Doduše, koristim ga u kombinaciji sa Comodo Firewall-om i Spybot - Search & Destroy. Svi su free za kućnu upotrebu, tako da što je džabe i vrši svoju osnovnu funkciju do nekle koliko treba, a nema peripetija sa jurenjem serijala, krekova i ostalo, meni je zadovoljavajuće. Znači još +1 glas za Avast Home. Primetio sam da ovaj novi Avast 5 zna dosta da uspori starije konfiguracije, jer posle instalacije zauzeće procesora starije generacije zna da ide i do 90% u nekim slučajevima ili više, pa bih savetovao ljudima sa starijim i sporijim konfiguracijama da ako su se odlučili za free verziju nekog antivirusnog programa koriste AVG.
 
Probao Avast 4.8 i 5 free, ali samo sam delimično bio zadovoljan. Malo malo pa ga neki virus/trojan blokira (pojavi se crveni iks preko ikone avasta u systray-u) i onda pomaže samo čišćenje sistema sa Kaspersky virus removal tool-om. Probao i Panda Cloud - lepo izgleda, malo resursa zauzima, ali je po fake prijavama nadmašila čak i ozloglašenu Aviru free edition. Svaki "lekić", ali baš svaki, je ona detektovala kao virus i blokirala ga. Isto je i sa raznim "ključićima" i sl. alatima - sve je blokirala redom.

Zadnjih šest meseci koristim Comodo Internet Security, i odlično mi se pokazao. Posebno ga gotivim zbog integrisanog firewall-a, jer nije baš praktično instalirati AV+FW+AntiSpyware svaki zasebno.

Jedina mu je mana mali instalacioni paket ali ogromna definicija koja treba da se skine sa neta, pa se smorim kada treba nekom da ga snimim (instalacija je 30-tak mb, a definicije su skoro 130mb).
 
Samo bih napomenuo da u Avastu imaš opciju Boot-Time Scan. To je opcija koju kada zakažeš, restartuje window-s i pre podizanja istog skenira sve drajvove. Tako onemogućuje virusima da se aktiviraju sa windows-om i seče ih dok su neaktivni /ako ih pronađe ,neravno/. Sigurno je da Avast nije savršen, ali kao što rekoh u prethodnom postu dobro nudi koliko se plaća :D
 
Pa Avira ti je jača, a isto je džaba. Da ti dopunim potpis, kada ubiješ jednog,to je ubistvo, kada ubijaš na desetine onda si serijski ubica, kada ubijaš na stotine i hiljade onda je to genocid i masakar, a kada ubijaš na milione, onda je to statistika. Čelični Gruziac.;)
 
Poslednja izmena:
Pa Avira ti je jača

Neki argument?
Pa to ti je ono il' je bolji Moskvich ili Trabant, AMD ili Intel itd... :D Avast ima neke opcije koje mi se više dopadaju za razliku od Avire /spomenuh jednu od njih u prethodnom postu u ovoj temi/, a inače nemam ništa protiv ako je nekom jača Avira. Probao sam je par meseci i nije mi se svidelo to što je propustila par virusčića. Svi besplatni antivirusni prgrami nisu savršeni, je l'... inače ne bi bili baš skroz džabe, a pitanje je 100% sigurnosti i ovih koji se plaćaju. Šta reći ,a da čovek ne ispadne preopterećen bezbednosti svog računara u pogledu virusa. Ne opterećujem se previše i češće radim BackUp, imam instaliran antivirus i firewall, a virusi može samo da se sekiraju ;)

p.s. Hvala za dopunu potpisa. Gruzijac je u svakom slučaju bio mnogo bolestan dečko :hair:
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog untitled.bmp Moram da priznam iako ne želim!:D Test je od 28. decembra 2010. A čelični, sve zavisi iz kog ugla gledaš, mnogi su danima tugovali kada je umro. Njima je to sve bilo najnormalnije. Mada, u Rusiji je do 45' bilo gotovo 90% nepismenih,a kada je čelični otišao, ostavio je veliku imperiju sa nuklearnim arsenalom, a šta su naslednici uradili?;)
 
Poslednja izmena:
Microsoft essential jako lepo radi.
Probajte, nece da boli.
Evo, uzeo sam peskir da se obrisem...kada pocne plj...nje.
 
Ja ga ne bih pljuvao probao sam ga mesec dana i nisam imao zamerke sem da mi je malo vrlo malo kocio laptop i zbog toga sam se vratio na nod ;)
 
Probao Avast 4.8 i 5 free, ali samo sam delimično bio zadovoljan. Malo malo pa ga neki virus/trojan blokira (pojavi se crveni iks preko ikone avasta u systray-u) i onda pomaže samo čišćenje sistema sa Kaspersky virus removal tool-om. Probao i Panda Cloud - lepo izgleda, malo resursa zauzima, ali je po fake prijavama nadmašila čak i ozloglašenu Aviru free edition. Svaki "lekić", ali baš svaki, je ona detektovala kao virus i blokirala ga. Isto je i sa raznim "ključićima" i sl. alatima - sve je blokirala redom.

Zadnjih šest meseci koristim Comodo Internet Security, i odlično mi se pokazao. Posebno ga gotivim zbog integrisanog firewall-a, jer nije baš praktično instalirati AV+FW+AntiSpyware svaki zasebno.

Jedina mu je mana mali instalacioni paket ali ogromna definicija koja treba da se skine sa neta, pa se smorim kada treba nekom da ga snimim (instalacija je 30-tak mb, a definicije su skoro 130mb).

U pravu si prijatelju za avast,i meni je propustao i KOCIO I USPORAVAO komp, ja sada koristim Norton Internet Secyrity 2011 i mogu da kazem da je extra.Ima i safe web ma extra je.
 
Ja koristi norton 2011internet secyrity, i extra je.On mi se sada od svih programa anti-virus koje sam koristio, pokazao najbolje.Avast mi propustao i trojance,rootkite, malo malo pa me obavesti da je detektovao, a norton ne.Zato preporucujem Norton a ima i za tri meseca besplatno a ne kao ostali osim avasta na po 30dana.norton internet secyrity.
 
Gde si iskopao Norton trial od 3 meseca kad su svi na 30 dana
 
Hvala provericu , prvo moram zameniti HDD na laptopu pa tek onda instalacija novi sistem i na kraju AV (riknjava mi hdd):wall:
 
Nazad
Vrh Dno