Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

@spock1
Nasao virut na jos par mesta. Zanimljivo je da mu se nesto dopadaju Realtek driveri :D
Ocistio komp ali win se i dalje gasi. Upravo instaliram novi win. Ne vredi drugacije.
 
Jel ovo false ili prava stvar?

w32.spero.banker-1020

Poshto ga je Immunet nashao kao virus...

btw. crack je od igrice za klinca... :D
 
Sad sam instalirao kaspersky 2011+ zone alarm ali mnogo usporava rad racunara. Prvom prilikom kad poludim leti AV napolje :)

Sta ce ti i Kaspersky i Zone Alarm istovremeno na racunaru...instaliraj samo KIS i ne treba ti nista vise.

@virke a i ti izabra baš KAV, najteži av koji postoji :D, da dodam Avast 5 i Pandu Cloud (kao av koji se ne osećaju u radu)...ja sam stavio i Malwarebytes 1.46 pored MSE, tako da mi je sad W7 Ult. na desku siguran :), drugi hdd i xp čuva Avira IS do 1.7.2011 ;)

Pobogu sta ce ti sve to instalirano na racunaru...tu se vise ne zna ko kosi, a ko vodu nosi..
I po cemu je kaspersky najtezi av kada meni trosi ukupno 15MB RAMa pri radu?
 
Sorry za dupli post, ali instalirao sam malopre free bitdefendera, ima li ko da ga je koristio, pa da kaze nesto, ako ne javicu se ja kroz par dana sa detaljima, jer mi se cini kvalitetnim...

I istestirao sam ga... Nista gore nisam koristio da sada. Prvo sto je instalacija, kao i prvi update komplikovaniji od vecine av-ova, a potom se desilo da mi je pukao active x, zatim w7 sidebar, mozzila ne pamti vise stranice, i na kraju sam bitdefender je pukao kao sto mozete i videti sa slike. Ne preporucujem free edition, dok je komercijalni koji sam koristio prosle godine sasvim solidan i nije skupo resenje.
 

Prilozi

  • jojoj.png
    jojoj.png
    200.1 KB · Pregleda: 62
Pobogu sta ce ti sve to instalirano na racunaru...tu se vise ne zna ko kosi, a ko vodu nosi..
I po cemu je kaspersky najtezi av kada meni trosi ukupno 15MB RAMa pri radu?

nisi me mozda dobro razumeo...imam xp na jednom hdd i na tom os Aviru...na drugom hdd ima W7 Ult. i MSE...malwarebytes sam samo skinuo , skenirao cpu (oba sistaema) i deinst. to je to...naravno da nemam, mse + panda + avira + q**c,palac na kompu :),a za kav sam rekao iz onoga što sam čuo o njemu, ne iz ličnog iskustva...nikad nisam probao Kaspersky !

@Borgof, ma stavi bre aviru, avast, avg...bilo šta od popularnijih av-a...može i free v. svi su manje više isti!
 
Poslednja izmena:
Microsoft Security Essentials:smoke:
 
nisi me mozda dobro razumeo...imam xp na jednom hdd i na tom os Aviru...na drugom hdd ima W7 Ult. i MSE...malwarebytes sam samo skinuo , skenirao cpu (oba sistaema) i deinst. to je to...naravno da nemam, mse + panda + avira + q**c,palac na kompu :),a za kav sam rekao iz onoga što sam čuo o njemu, ne iz ličnog iskustva...nikad nisam probao Kaspersky !

Bogme morao sam da pitam, jel sam vidjao svakakva skarabudjavanja sa koktelima antivirusa, security suitova, firewallova, raznih skening programa specificne namane..pa se onda ljudi zale kako im nista ne radi, a i kako bi :D

Ja sam pre kasperskog koristio raznorazne te varijante antivrusa, sto nod, sto fprot, bitdefender, nortona i kada sam stavio kaspersky vise nisam imao nikakvih problema. Ranije se za Nortona znalo da trosi nenormalno mnogo resursa, a sada vidim da ga svi hvale, a i jeftniji je od kasperskog za citavih 10$. Kaspersky mi radi odlicno i stvarno malo trosi resursa, ali ja se i ne secam da je ikad on i trosio mnogo.

Od free antivirusa mi Avira radi dobro na laptopu...:)
 
ja sam i na lap stavio MSE, leg. je win...pa što da ne ,prilično je dobar av...najveća (bar za sad, uočena) mana je što mu treba čvrga da se seti da uradi update :)
da mi posao ima bilo kakve veze sa netom i komp. uopšte,sigurno bih platio 20tak e za licencu nod-a ili kav.-a, al s obzirom da mi je kancelarija na točkovima (taxi) ima mnogo stvari koje "pojedu" te pare :trust:
 
ja sam i na lap stavio MSE, leg. je win...pa što da ne ,prilično je dobar av...najveća (bar za sad, uočena) mana je što mu treba čvrga da se seti da uradi update :)
Updati radi jednom dnevno, i to pre nego sto odradi scheduled scan (to je quick scan, koji traje manje od 1 min!):).
Ne znam jel jos koji put u toku dana skida nove definicije, ali jednom dnevno je sasvim dovoljno...
 
@Don Workinson,meni se Avira nekad apdejtuje sama, a nekad moram ručno...ne znam u čemu je fora, imam verziju Avira Premium sa licencom do 1.7.2011

@Risko, koliko sam provalio MSE izbacuje update vdb 2 x dnevno, e sad to nisam probao tj. nije mi uključek shedule scan...probam pa javim, hvala za inf. ;)
 
Ne znam sta joj bi al se zesce ubagovala...kao skida al ne skine nista. Jedva sam je i uninstall. Stavio sam AVG 2011 za sad.
 
Da li si koristio F-Secure da ga očistiš ili ti je samo ovo link na taj renos?
Pitam, pošto F-Secure koristi bitdefender engine. :d
 
Da li si koristio F-Secure da ga očistiš ili ti je samo ovo link na taj renos?
Pitam, pošto F-Secure koristi bitdefender engine. :d

MSE sam koristio, a to je samo link... win32/renos.xt i lx 2 komada su bila inace vise mi ne radi sidebar u w7 i ne mogu da ga oporavim :smoke:
Xfire je takodje pukao u nekoj meri...
 
Poslednja izmena:
Evo friških problema s Avastom kod mene :)
Ima li ko slično iskustvo?

Šta se generalno preporuča za 7-icu, odnosno što nije problematično?
 
Poslednja izmena:
Evo friških problema s Avastom kod mene :)
Ima li ko slično iskustvo?

Šta se generalno preporuča za 7-icu, odnosno što nije problematično?

Ja nemam slicno iskustvo, ali bilo koji "noviji" av softvare da stavis ne bi trebalo da bude problema pod uslovom da iskljucis win defendera, osim MSE-a.
 
Evo friških problema s Avastom kod mene :)
Ima li ko slično iskustvo?

Šta se generalno preporuča za 7-icu, odnosno što nije problematično?

ja sam u zadnjih mesec dana, isprobao skoro sve novije verzije av.-a, i to na nešto na lapu (Intel C2D,4 Gb ddr2), a nešto na desku (Atlhon II X3, 4 gb ddr3), na lapu je W7 Pro, na desku W7 Ult. i Xp sp3 i skoro svaki mi jer radio bez probl. i manje više isto, razlika je možda u nijansi koliko je sam av. program "težak" za sistem.

evo šta sam sve probao: Avast 5 Pro, Avira Premium 2010, AVG 10 (2011), nod32 4.2 (2010),Panda Cloud, MSE. na kraju sam ostavio MSE na desku , lapu i (ženinom) netbook-u jedino sam na XP-u stavio Aviru...čisto da eto kao imam i još neki av. da mogu povremeno da uradim scan i njime, ako se ppojavi nešto sumnivo, (xp je inače na drugom hdd, kao 2. os., dualboot)

p.s zaboravio sam i Malwarebytes 1.46, koji traži crviće i kontoliše procese, korisno ga je imati na kompu...za nedaj Bože. I konačno odgovor na tvoje pitanje :) moja preporuka je MSE.
 
Naravno Avira, rzo kratko i jednostavno (a u sustini pazi gde ides i sta otvaras) :mad:
 
^ pa onda "skoro" da ti ni ne treba AV. Kao sto neko rece,pun mi je * antivirusa,antyspyware i ostalih programa,ako se bas sistem raspadne,lepo format i cao ;)
 
ma ja sam mislio stavi mse ako mozes, ako ne bilo sta od poznatijih naslova, free ver. i ne misli na av.
 
Avira Premium Security Suite. Nadji na netu promo na 3 meseca i miran si.
 
Nazad
Vrh Dno