Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ja koristim Avast 5.0.677 licenciran do 2012-te i Malwarebytes 1.46,na oba ukljucen real-time rad i po mom misljenju trenutno najbolja kombinacija koja postoji.

Pre koristio EsetSmartSecurity tj Nod32,Kasperski,Norton,Pandu,i propustali su sve i svasta,jedino se sa avirom nisam nesto susreo

 
Poslednja izmena:
Opet problemi,5ti put za redom instaliram win i pojavljuju mi se virusi. Nakon istalacije drajvera itd cim se nakacim na net (bez zastite) pokupim neka sranja.
Juce probao da ih ocistim sa Avast 5 Pro i s**** mi win. skoro svaki fajl je prebacio u karantin. Poludeo sam. Avast=******
 
Opet problemi,5ti put za redom instaliram win i pojavljuju mi se virusi. Nakon istalacije drajvera itd cim se nakacim na net (bez zastite) pokupim neka sranja.
Juce probao da ih ocistim sa Avast 5 Pro i s**** mi win. skoro svaki fajl je prebacio u karantin. Poludeo sam. Avast=******

malo je verovatno da za tako kratko vreme, koliko traje instal. av programa win "pokupi svašta" s neta...proveri taj instalacioni cd...a u najgorem sl. imaš nekog gadnog gremlina na D part.
Ne znam šta da ti kažem, sem da je u tom sl. (ako je ova 2. varijanta, virus na D) i backup rizičan, ako ne uspeš to da očistiš, a pravi ozbiljne smetnje,najsigurnije rešenje da sačuvaš najbitnije podatke na diskovima (obavezno scan svaki!) i format obe particije.

@Fox 87 i ja sam na laptop stavio Avast Pro 5.0677 till 2025 ;) čini mi se da "lakše diše" nego sa AVG 10, a imao sam inače dobra iskustva sa 4.8 Pro verzijom.
 
@Virke da li si probao da se ne kacis na net za vreme instalacije win-a :) i da nakon snimanja antivirusa upalis net, pozeljno je da imas offline update baze virusa za antivirus koji koristis :)
 
može i to da proba, ali kolika je verovatnoća da se cpu napuni vir. za tih nekoliko min. koliko traje instal. i update av-a !!? Ja sumnjam da na inst. disku ima još nešto (nepoznato i opasno) sem instal. fajlova.. u sv. sl. zaključaj cd u orman ako već moraš da spavaš u istoj sobi sa njim :d

p.s. možda neki od loader-a ili activatora za win. prav problem.tj. zaražen je, jesi probao scan malwarebytes, spyboot-om...ili nekim sličnim programom, ne samo av. ?
i na kraju daj screenshoot task mngr...da ti "stručna lica" sa foruma, pogledaju aktivne procese i kažu mišljenja :)
 
Ja stvarno ne znam šta se to u zadnjih mesec dana dešava sa NOD32 programom!!! Koju god verziju da skinem i instaliram odmah počne da mi briše sve .exe fajlove sa C particije,tačnije iz Program Files foldera predstavljajući ih kao neke Jaafo viruse !!! Koristim WIN7 32bit i do sada sam instalirao bar 4 verzije NOD32 i sa svakom se isto dešavalo! Zato moj glas ovde ne ide njemu sigurno......Daću ga manje popularnom Spybot Search and Destroy-u....
 
Da li radis full scan ili ne?
Probaj da skines (recimo) hirens boot cd, pa pre nego instaliras win pustis av sa hiren-a da ti skenira sistem i pobrise viruse, pa onda tek instaliraj win. I majku mu, ostavi instal od av-a negde, pa kad instaliras sistem, prvo instaliraj av i odradi full scan.

edit: argh, 667-i post, znao sam da nisam trebao da odgovaram :d
 
Pretpostavljam da si se meni obratio u vezi av....Donekle si u pravu što se tiče redosleda kojim instaliram programe...jer NOD32 uvek instaliram na kraju umesto na početku....probaću sutra da reinstaliram win7 i prvo što ću da instaliram na njemu biće on-NOD32! Prvo što mi obriše posle instalacije je svchost fajl. Ovo mi se ranije nije dešavalo,ali zadnjih mesec dana konstantno, čak i na win xp.
 
Pretpostavljam da si se meni obratio u vezi av....Donekle si u pravu što se tiče redosleda kojim instaliram programe...jer NOD32 uvek instaliram na kraju umesto na početku....probaću sutra da reinstaliram win7 i prvo što ću da instaliram na njemu biće on-NOD32! Prvo što mi obriše posle instalacije je svchost fajl. Ovo mi se ranije nije dešavalo,ali zadnjih mesec dana konstantno, čak i na win xp.

Pa probaj nesto drugo, zasto mora bas NOD, ako vec imas takvih problema vidi da li ti i drugi av radi istu stvar. Mada ako ti detektuje jeefo (nije jaafo), cisto sumnjam da brljavi jer jeefo jede .exe fileove, a na prvom mestu svchost.exe koji je glavni trag virusa. Evo ti pa procitaj malo vise o svemu!!!
http://www.bitdefender.com/VIRUS-680-en--Win32.Jeefo.A.html
 
@virke: Da nemaš slučajno neki virus na D particiji? Npr autorun.inf može da veže neki virus i da ti se pri svakom bootu Win-a startuje.
 
Problem je valjda resen. Navukao sam Virut.ce, jako nezgodan virus.
2 god sam koristio komp bez antivirusa, od zastite sam koristio sam Outpost firewall sve je radilo ok. Pre neki dan poceo komp da me zeza nesto i ja kontam 2 god nisam reinstalirao win sad je pravo vreme( it u ti se ja gadno zeznem) :D
Kapiram da mi je komp bio pun virusa ali mi nisu pravili probleme posto mi je radio firewall. Cim sam instalirao nov win virusi i ostala gamadija se rasila sa D patricije na sistemsku i tu pocinju moji problemi.
Doduse komp je lepo radio ali meni neki procesi u task menageru nisu dali mira. I tako 5 puta za redom instal win-a sa programima(naravno bez AV) i nakon konekcije na net u u task menageru zoo vrt :)
Sad sam instalirao kaspersky 2011+ zone alarm ali mnogo usporava rad racunara. Prvom prilikom kad poludim leti AV napolje :)
 
Predlazem ti "avira" ili "microsoft security essentials" oba su lagana za sistem i koristio sam ih dugo i nikada nisam imao probleme sa virusima :)
 
Predlazem ti "avira" ili "microsoft security essentials" oba su lagana za sistem i koristio sam ih dugo i nikada nisam imao probleme sa virusima :)

@virke a i ti izabra baš KAV, najteži av koji postoji :D, da dodam Avast 5 i Pandu Cloud (kao av koji se ne osećaju u radu)...ja sam stavio i Malwarebytes 1.46 pored MSE, tako da mi je sad W7 Ult. na desku siguran :), drugi hdd i xp čuva Avira IS do 1.7.2011 ;)

btw.imam 1. problem, tj. i nije baš problem više me nervira moje NEznanje !posle silnih isprobanih programa što av, što ostalih, pa nekih igara...sve deinstalirano odavno...ali kad kliknem na "customize icon and notifications" u toolbaru pojavljuju se "duhovi" tj. ikone tih deinst. programa.Zna li neko kako ovo da rešim, tj. gde da ubijem te nepostojeće ikone ?
 
Poslednja izmena:
Pa probaj nesto drugo, zasto mora bas NOD, ako vec imas takvih problema vidi da li ti i drugi av radi istu stvar.

Da...i Avira je radila isto....Danas sam reinstalirao os i kao prvi program instalirao opet NOD32 čisto da vidim šta će sada da bude...Ovoga puta počeo je da mi čisti SETUP.exe fajlove iz Instalacionog foldera sa D particije,kao i neke manje igrice koje sam tamo držao.
Uz pomoć Malwarebyte-a pronašao sam 3 virusa na tek instaliranom os,ali svaki put kada restartujem komp i pustim ga opet da ih pretraži-oni su ponovo tu! I večito taj svchost fajl....

:wall::wall: :crash::crash:
 
Odnesi HDD kod nekoga ko ima instaliran sistem i antivirus sa malwarebytom pa tako ocisti HDD od gluposti.. I tek nakon toga snimi sistem :)
 
Uz pomoć Malwarebyte-a pronašao sam 3 virusa na tek instaliranom os,ali svaki put kada restartujem komp i pustim ga opet da ih pretraži-oni su ponovo tu! I večito taj svchost fajl....

kad očistiš taj cpu (a siguran sam da hoćeš...možda uz malo više cimanja) stavi av program odmah nakon inst. os-a! bilo koji, može i free, bitno je samo da imaš av!

a što se svchost.exe tiče, koliko ja znam to je deo sist. procesa, a SVCHOST.exe je virus...neka me neko ispravi ako grešim jer imam nekoliko tih svc-a aktivnih kad pokrenem task m. (svi su malim slovima,cpu skeniran Avirom,MSE-om, Malwarebyte-om i nijedan nije našao "threads")
 
Poslednja izmena:
Sorry za dupli post, ali instalirao sam malopre free bitdefendera, ima li ko da ga je koristio, pa da kaze nesto, ako ne javicu se ja kroz par dana sa detaljima, jer mi se cini kvalitetnim...
 
Da li neko zna sta prouzrukuje random shutdown xp-a?
Dobijam neki error sistem32\services.exe shut down i odbrojava mi 60sec do gasenja win-a.
Secam se da je pre par god bio aktivan sasser worm ili sta je vec koji radio to isto.
Skinuo sam neke alate za proveru i nije sasser.
Verovatno mi je antivirus zeznuo win prilikom ciscenja od viruta.ce. Zanimljivo da dosta ljudi ima slican probrem posto sam malo googlao ali nigde nisam nasao neko resenje.
Sad prebacujem sve sa D patricije na externi hdd pa cu da formatiram hard i ponovo instaliram win. Mislio sam da cu izbeci to ali...:(
 
@spock1
Imas na netu da skines virutkiller.zip. Ja sam koristio kaspersky varijantu a za svaki slucaj sam skinuo u symantec-ovu.
Ali ocistice ti komp ali postoji mogucnost da ti zezne sistemske fajlove posto virut zarazi apsolutno svaki exe fajl.
 
@virke: ne zaboravi da preskeniras i taj prenosivi HDD ;)
 
Znam, nego postoji mogucnost da ga nisi ocistio komlet. Skini ovaj alat ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/launch.exe

Pokreni ga u safe mode. Imas opciju da dezinfikujes fajlove. Skeniranje moze da potraje nekoliko sati.

Ako se odlucis za format, nema potrebe za prebacivanjem podataka na externi HD. Prvo, postoji mogucnost da imas zarazene fajlove na D particiji, ako ih vratis nazad, nista nisi u radio.
Ako formatiras, dovoljno je da posle podizanja sistema skines na desktop AV i izvrsis skeniranje komletnog harda. Vodi racuna da ne otvaras nijednu particiju posle instalacije windowsa.

Taj program koji si mi preporucio, ne znam kako radi, ali znam da iz aktivnog windowsa je nemoguce ukloniti Virut. Moze iz Safe mode, ili resque diskom, ili da skines hdd pa da skeniras na drugom racunaru.
 
Zeza me win kao sto rekoh u prethodnom postu tako da moram ceo HDD da formatiran a imam dosta podaka koji mi trebaju i ne bih da ih izgubim zato ih i prebacujem na externi hard.
@spock1
onaj tool radi iz dos-a, nije full dos posto je pokrenut iz win-a ali je ocistio komp. Kasprsky pre njega nalazi zarazene fajlove ali ne moze da ih ukloni. Tj, kao ukloni ih ali nakon ponovnog skeniranja se pojave a posto ih ima jako puno ceo komp se slogira :D
Probacu onaj alat sto si mi dao, mozda on nadje nesto.
 
Da, taj alat CureIt je ubedljivo najbolji i najverovatnije ce ti naci nesto. Javi kad zavrsis skeniranje sta si uradio.

Kasprsky pre njega nalazi zarazene fajlove ali ne moze da ih ukloni.

Zato sto Virut prvo njega zarazi, pa je bespomocan.
 
Poslednja izmena:
moram da pohvalim malwarebytes 1.46...našao mi mi na D part. loader.dll i prijavio kao malw.(dok MSE taj fajl ne uopšte vidi kao pretnju) e sad nisam siguran da li je stvarno malw. ili false positive...zato što je to u stvari krek za Medal of Honor 2010, tačnije preskače unošenje seial-a kao kod svih EA games
 
Poslednja izmena:
moram da pohvalim malwarebytes 1.46...našao mi mi na D part. loader.dll i prijavio kao malw.(dok MSE taj fajl ne uopšte vidi kao pretnju) e sad nisam siguran da li je stvarno malw. ili false positive...zato što je to u stvari krek za Medal of Honor 2010, tačnije preskače unošenje seial-a kao kod svih EA games

Jeste false positive....:)
 
Nazad
Vrh Dno