Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ja sam dugo koristio Kasersky ali mi je pravio probleme kada bi se instalirala nova verzija Windows stalno je izbacivao zeleni ekran. Sada sam prešao na f protect.
 
Windows 11 takav kakav je. U zavisnosti od godina korisnika, uključiti parental control
 
Windows Defender i malo podesavanja u Windowsu. Sasvim dovoljno 👍
 
Treba mi savet kako da uklonim obavestenje o virusu za krek igre koji je bio u iso fajlu i isti iso fajl je obrisan sa racunara ali windows securty ili ti defender me sada obavestava o tome. Ne mogu da stavim u karantin posto nema nista samo da dozvolim da tu ostane tada stit dole kod sata mesto crvenog upozorenja stoji zelena kvacica da je sve uredu.

Kako resiti ovo?
 
Hteo bih da kupim Kaspersky,pa me interesuje sledece :
Da li je tacno da ce kod nas da se gasi KIS i KTS uskoro,kao i u drugim zemljama i prelazi na Basic,premium...

Da li bih mogao da uzmem premium i da koristim kod nas ili mora onako kako mi Kaspersky ponudi?

Jer kuci otvaram kaspersky.com i drugacije su cene dok na poslu otvaram Kaspersky.rs i mnogo je skuplje

Na rs mi ne nudi Basic i premium vec KIS i KTS

Nadam se da ste me razumeli :D
 
Ne moras kupovati sa Kaspersky sajta, imas i zvanicnih 3rd party prodavaca koji prodaju povoljnije Global licence koje bez problema rade kod nas.
 
Ne moras kupovati sa Kaspersky sajta, imas i zvanicnih 3rd party prodavaca koji prodaju povoljnije Global licence koje bez problema rade kod nas.
ja sam kupio na ebay digitalnu licencu, odlicno sve radi pola godine, i obavezno uzmi komplet sve, da imas i cuvara lozinki...kaspersky total security uzmi, malo skuplje od samog AV a nudi dosta vise
 
Sada sam gledao.Ima licenci,ali ne znam koliko je to sigurno.Ja sam gledao 3 devices/2 years i izlazi oko 35e

A ebay nikada nisam koristio,a na ali nema to.
 

Among the products requiring hardly any system resources to operate are: Avast, Avira, Bitdefender, G DATA, K7 Computing, Kaspersky, Malwarebytes, PC Matic, Protected.net and Trend Micro.
The highest system load in the test was generated by Windows Defender Antivirus for consumers.

csm_0423_Consumer_Win_Scanergebnis_EN_ffe272bf3f.jpg

csm_0423_Consumer_Win_Gesamtergebnis_EN_d653e68dfe.jpg
 
Poslednja izmena:
Koristim vec neko vreme Kaspersky Security Cloud i ubija mi chrome na mesto, ne mogu da surfujem uopste, blokira mi tabove i ne mogu da ih menjam.

1686228516561.png

Da li je neko imao slicne probleme? Sad mi dodje da ga obrisem :)
Komp nije uopste tako los, i5 8gen, 32GB RAM-a, SSD....
 
Disejbluj browser addon u podesavanjima u Kasperskom i izbrisi ga iz Chrome, i iskljuci "Inject script..." u Network settings u Kasperskom
 
Hajd da i ja napisem nesto na ovoj temi. Vidim da se i ovdje spominju te vjecite teme "windows defender ili drugi third party av" ili "da li nam u danasnje vrijeme uopste treba av" itd itd...Danas je Microsoftovo av rjesenje toliko uznapredovalo da zaista nema potrebe ici na bilo kakva komercijalna rjesenja. To pokazju brojna testiranja gdje se Defender po zastiti svrstava rame uz rame sa najboljim komercijalnim rjesenjima (Kaspersky, ESET, F-Secure). E sad da bi Defender bio jak u zastiti nekoliko entuzijasta iz zajednice je napravilo par dobrih alata na principu set and forget koji Windows Defender dodatno ucvrscuju. Medju njima se izdvajaju Andy sa svojim alatima ConfigureDefender, Simple Windows Hardening i RunBySmartscreen. Sve troje je portabilnog karaktera. Prvi se samo pokrene i odabere novi zastite koji hocete. Recommend je HIGH settings. Druga dva nemaju podesavanja, jednom se pokrenu i tjt. Drugi covjek koji praviodlicne stvari jeste Dan, inace tvorac vrhunske VoodooShiled aplikacije, koje je nekad bila freeware, sad je komercijalna. On je uradio jedan mali komad alata pod nazivom DefenederUI(postoji i DefendeUI Pro verzija sa nekom light varijantom voodooshileda) koji radi na slicnom principu kao Configuredefender, dakle ucvrscuje Windows Defender, medjutim daje i neke druge stvari tipa da mozete jednim klikom kao i kod third party rjesenje ukljucivati/iskljucivati zastitu, pokretati full i quick scan itd itd..Ono sto je jako vazno da se pobrojani alati uopste ne osjete na sistemu, kao da ih nema a daju vrhunsko ucvrscivanje windowsa. Dakle, da zakljucim ne kupujte AV-ove. Ostavite nativni WD, dodajte mu par stvarcica iz teksta iznad i imacete vrhunsku zastitu sa nikakvim zauzimanjem resursa. Nisam htio namjerno da zbunjujem ljude i objasnjavam kako tacno rade ovi alati. Koga zanima i ima vremena da istazuje, imate sve to na malwaretips forumu. Ko nema vremena nek besplatno uzme savjet nekoga ko je skoro 20 godina u ovome(zastita windows-a).
 
Nazad
Vrh Dno