Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Glasanje za najbolji antivirus

Dakle ovako. Otavaram prvo javno glasanje, na Benchmark forumu, za najbolji antivirus u 2008/09 godini. Svako ima pravo da da 1 glas za 1 antivirus, pod uslovom da je iole iskusan. :D

p.s. Molim vas da ovo glasanje obavimo u miru, bez suvisnih komentara i prepucavanja. Unapred HVALA svim ucesnicima.

Antivirusni programi koji su predmet glasanja su:
  1. Avast
  2. Avira AntiVir
  3. Nod 32
  4. Kasperski
  5. AVG
  6. McAfee
  7. Symantec
  8. K7AntiVirus
  9. Panda
  10. F-secure
  11. F-Prot
  12. Comodo
  13. Ikarus
  14. BitDefender
  15. Sunbelt
  16. Sophos
 
1 glas za AVIRU ANTIVIR.
 
Definitivno sophos za kompanijsku upotrebu :type:
 
Avira je najgori antivirus koji sam ikad koristio. kad god pokreneš scan verovatno ce ti naći 10 trojanaca i par crva kao da je napravljena da kad traži mora nešto da nađe. Kaspersky je po meni zakon iako na raznoraznim sajtovima bitdefender drži prvo a kapspersky drugo mesto. Kako sam koristio oba ja sam ipak za kaspersky.
 
Avira je najgori antivirus koji sam ikad koristio. kad god pokreneš scan verovatno ce ti naći 10 trojanaca i par crva kao da je napravljena da kad traži mora nešto da nađe. Kaspersky je po meni zakon iako na raznoraznim sajtovima bitdefender drži prvo a kapspersky drugo mesto. Kako sam koristio oba ja sam ipak za kaspersky.
to je razlog u ceni kod svih poredjenja AV aplikacija jedan od stavki je cena paketa pa zbog toga bitdefender na prvom mestu ali KIS je ipak bolji
 
to je razlog u ceni kod svih poredjenja AV aplikacija jedan od stavki je cena paketa pa zbog toga bitdefender na prvom mestu ali KIS je ipak bolji

Nije samo to. Uz BF dobijes i neke zezalice za TuneUp sistema. Ali kome to treba
 
S obzirom da sam sad video da postoji anketa, zamolio bih administratore da obrisu moj post.

Mislim da bi anketa trebala da bude STICKY da bi je ljudi videli i glasali. Ko sto rece "ZoNi" kredibilitet je rastegljiv pojam pa je bolje verovati samim korisnicima nego li komercijalnim istrazivanjima.
 
Poslednja izmena:
Pa NOD 32, mada na toj listi fali mozda i najbolji antivirus - G-data.;)
 
ma dajte, pa ovakvih tema je bilo mali milion u poslednjih par godina i uvek su se posle kracceg vremena pretvarale u flame-ovanje na kub..
najbolji je onaj koji ti radi posao ( ako znash shta mu je posao ,)), a po moguccstvu to bi trebala da budu bar dva ( opet, sa razlichitim metodima pristupa problemu)
ni "pisci" virusa ne rade svi na isti kalup, pa shto bi onda i antivirusni SW bio takav..
a i to se sve menja iz dana u dan.. igranka bez prestanka.. :banana:

da ne bude da nisam pridoneo temi, here's my 2 cents: NOD SS i KAV SOS :smoke:








pozdrav
 
Postoji vec anketa i tema o antivirusima
Tako da ovaj " +1 post topic " - lock
 
ja sam pre neki dan instalirao avast proffesional,a pre njega sam imai aviru cinimi se da je avast malo bolji.
 
Čitao sam dosta po netu o ovoj temi i ovako kažu:

Avira ima najbolju bazu ali svi se žale na apdejt plus neoprostiva mana je to što nema scan mailova
AVG najsporiji od ova tri koja ću da navedem i najlošija baza plus kao što je neko rekao paranoičan
Avast lošija baza od Avire ali bolja od AVG ali najmanje gnjavi mašinu

Posle čitanja i testiranja antivirusa ja sam sa AVG prešao na Avast

toliko od mene ;)
 
Avast je OK za zaštitu računara tj. da ga čuva od zaraze ali je zato užasno loš- neuspješan kod pokušaja uklanjanja inficiranih fajlova.
Subjektivno: kako vjerovati av kojem default skin izgleda kao neki multimedijalni plejer.:d
3683.gif
 
Avast je OK za zaštitu računara tj. da ga čuva od zaraze ali je zato užasno loš- neuspješan kod pokušaja uklanjanja inficiranih fajlova.
Nije mi se još desilo da neki zaraženi fajl ne uspe da ukloni (a Avast koristim skoro 5 godina, na isto toliko računara).
 
+1 za Aviru
 
Od svega spomenutog Avast kao free varijantu,a KIS ako možeš da platiš licencu ili ako se snađeš na drugi način.Ja lično koristim Avast na mašini iz potpisa više od 3 godine i radi mi ok.
Pozz
 
da, uz avast koristim i adaware AE i do sada ni jedan virus mi nije pravio problem ...
 
Nazad
Vrh Dno