Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

P.S.

Takodje sam cuo da je dobro da se instalira i firewall pored osnovnog iz O.S.
 
Svi daju svoja subjektivna misljenja. Nigde cinjenica. Samo:"Dobar je ovaj ili dobar je onaj." Neki se zadovoljavaju time sto su neki besplatni, ali i oni koji su shareware nisu se bas najbolj pokazali sa zastitom (samo citiram ono sto su napisali). Ponavljam. Dali je moguce da se koristi kombinacija 2 antivirusa. Posto sam pokusao da instaliram kaspersky i AVG. Ali ne moze... Dali postoji neka druga kombinacija.
I dali je koristan firewall???
 
Posto sam pokusao da instaliram kaspersky i AVG. Ali ne moze... Dali postoji neka druga kombinacija.
I dali je koristan firewall???

Kao prvo uz Kaspersky skoro da ne postoji neka aplikacija za zaštitu koja može da radi (ako uopšte postoji neka). Što se tiče tih kombinacija, kao skenere drži anti-malware i anti-trojan programe, a ne anti-viruse.
I, da koristan je Firewall. Ako ti prođe neki virus pored AV-a i pokuša da izađe na net, FW će ga blokirati, kao i još dosta stvari, štiti kernel, od keylogger-a, restarta sistema, izlogovanja korisnika... I da ti neko ne upadne u komp, mada niko neće ni probati.
 
@jerichon
Evo ja cu da ti preporucim : Bitdefender internet security 2009
Bitdefender (legalni) koristim vec trecu godinu i jos nisam imao problema ni sa virusima ni sa samim programom.
Lepo kupis licencu koja kosta oko 10 E i miran si.
I da, ima i firewal,antispam,antiphishing,privacy control itd itd...
Mozes da ga kombinujes sa Spybot-om ..
 
Moj odbrambeni stit je zasnovan na ovom sistemu:

Antivirus: NOD32 PRO

SPY & AD: Spybot search and destroy - Lavasoft AdAware Anniversary 2009 edition

FW: Sygate Pro firewall

Nemam nikakvih problema sa napastima na racunar. Poz!
 
Kombinacija starog Zone Alarm Pro-a (znači samo firewall) i Avire Free radi bez ikakvih problema. I naravno Malware Bytes kao dodatak ;)
 
Ja ću reći šta ja koristim, jer mislim da je to dovoljno (znaci, to bi bio i moj predlog):
- antivirus: Avast Home
- antispy: AdAware (mada ga pokrenem max. 2x godišnje ;) )
- firewall: onaj ugrađen u WinXP
 
Hvala vam puno.
Instalirao sam AVG, malwerebytes i poneki put skeniram sa trojan remuver.
Pronasao sam dosta malwerova i trojanaca. Izbrisani su svi ( nadam se ).
Hvala vam na savetima...

God bless the benchforum
 
Kombinacija starog Zone Alarm Pro-a (znači samo firewall) i Avire Free radi bez ikakvih problema. I naravno Malware Bytes kao dodatak ;)

ahaa...da da, radi zonealarm normalno sa adslom, dok ne odradis windows update...ne znam dal su to popravili u najnovijoj verziji... Ja koristim Norton Internet Security...Sta mislite o njemu? Jeste da usporava komp, ali sam nadogradio ram na 4 GB sad je bolje
 
ahaa...da da, radi zonealarm normalno sa adslom, dok ne odradis windows update...ne znam dal su to popravili u najnovijoj verziji... Ja koristim Norton Internet Security...Sta mislite o njemu? Jeste da usporava komp, ali sam nadogradio ram na 4 GB sad je bolje

Norton Internet Security 2009, za razliku od svojih prethodnika, ima jako mali trag u memoriji i procesorskom vremenu, cini mi se manji od nod32, a jedan je od najefikasnijih trenutno na trzistu. Ne osecam njegovo prisustvo nista vise od ESET internet security (nod32+firewall) koji sam skinuo jer mi je u poslednjih nekoliko meseci propustao trojance u par navrata. Baza virusa se azurira na svakih 10-ak minuta, i uopste, jako su ga nahvalili na mnogim mestima na netu, ima i testova na youtube-u.
 
Ma NOD32 Smart Security i gotovo. Isprobao sam sve antiviruse i na kraju se vratio na ovaj....e da, i nikad vise na Kaspersky, koliko to cudo ume da smara....
 
Zna li neko da li postoji besplatna verzija ovog programa:
http://www.malwarebytes.org/

Vidim samo trial a na sajtu interfejs.tv sam razumeo da postoji.

Skini slobodno tu verziju,to je free verzija.Free je samo skener a aktivnu zastitu moras da kupis a dobijes je kada registrujes mbam(ako kupis).Tako da slobodno skini i instaliraj,videces...
Poz
 
Poslednja izmena:
Antivirus - Preporuka

Ovaka je stvar... Do danas sam imao instaliran Norton Internet Security 2009 i sve je sljakalo OK dok mi nije istekao Trial reset crack, pa sam sad prinudjen da trazim neko drugo resenje za AV software... Pre NISa sam imao Avast! i bio sam sasvim zadovoljan njime, ali sam provalio da je temeljniji NIS, pa ako bas ne moram ne bih se vracao na Avast!

Dakle, potrebni su mi saveti i pomoc u izboru novog AV! Svi predlozi su i vise nego dobrodosli [molio bih vas da obrazlozite zasto - licna iskustva]! Hvala unapred!

Poz! :wave:
 
Od besplatnih rješenja:
1.Avira Antivir PE
2.AVG Free
Prvi malo smara prilikom updatea, prikazuje reklamu za verziju koja nije besplatna,što se može srediti u registriju kao i podesiti silent update.
AVG zna biti malo paranoičan. Kako god ova 2 su najbolje što besplatni softver može ponudti.
 
Poslednja izmena:
Avast Home ;) Besplatan, odličan, redovan apdejt. Meni već godinama stoji na svim kompovima.
 
jao mene samo smara avast kad se zaglupi kad naleti na neke rarove ili meni npr je pravio problem u "my documents\adobe\bridge" folderu oko nekih file-ova... inace je dobar
 
Posle mnogih probanih ostao sam na avastu i toplo preporucujem svakome.
Nikada mi nije pravio probleme i nikome kome sam stavio, a stavio sam na mnogo kompova.
 
Još jedna preporuka za Aviru. Koristio sam i Avast, ali ima veće memorijsko zauzeće, a i na mom laptopu (već vremešnom) je bio užas skidati veće arhivirane fajlove / iso slike, dok ih Avast preskenira nastane lockup sistema od 30sec minimum! Avira je mnogo diskretnija, mada ako je dobra konfa ni Avast ne bi trebalo da pravi problema :)
 
Kis 2009, placa se (zvanicno), radi ok ne smara masinu, ima dva procesa koji ukupno max vuku do 40-50mb, firewall i av, dobra detekcija, treba probati makar trial...
 
evo nasao sam NIS 2009 OEM sa 90 dana trialom... koristim ga dok ne istekne, a poskidani su i avast i avira, pa nek stoje kao backup...
 
Znači, ipak postoji neko ko još uvek koristi Norton-a ;)

Eto, tako možeš da na svakih par meseci menjaš te trial verzije (samo, ja to NIKAKO ne bih preporučio).
 
Poslednja izmena:
Iskreno, svi anti virusi su manje vise isti. Avast home ti je full anti virus i potpuno je besplatan. Znaci imas protekciju od virusa, spyware, internet security email itd... ne znam ni ja vise, ali nije kao recimo AVG koji je besplatan, ali imas samo anti virus i to je to, ako hoces dodatne protekcije moras da platis.


Googlaj avast, idi na njihov sajt, downloaduj ga, registruj se i uzmi licencu za godinu dana potpuno besplatno, i kad ti istekne ta opet odes uzmes licencu na godinu dana i tako non stop.
 
Poslednja izmena:
Avira je besplatna, a fenomenalna.

www.free-av.com

Uopšte nemoj da tražiš dalje. Spyware dopuni sa malwarebytes antispyware.
 
Nazad
Vrh Dno