Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

ESET Internet Security koristim vec godinama, od 7ice do 10ke, i mislim da je odnos cena/kvalitet ubedljivo najboljo.
 
Primjetih da mi se Panda Cloud AV, sporije ucitava pri startupu windowsa (kompa), i to ne uvijek, ponekad. Nekako ko zabaguje ikonica od wirelessa u systrayu, ono kao povezuje se, stoji ukoceni zeleni kruzic, vidim sve ikonice ucitane samo Panda nije. to traje 10-20 sekundi i sve OK. Racunar nije spor, sve je OK i ima neta. Nemam pojma do cega li je, nisam ranije primjecivao, zadnja verzija. :) I primjetio sam kad se otvara Panda nekakva je troma u interfejsu, ali ovako ne osjeti se u radu sekunde da pravi problem. Extra sam zadovoljan Pandom kad se sve uzme u obzir.
 
Trenutno povlačim svoju preporuku za Comodo, s obzirom na širok spektar gluposti koje su nedavno otkrivene.
I ozbiljne mogućnosti da koristi CRC32 za hash-eve kako za trusted applications. Kao možda je SHA1 pa posle neko muljanje sa CRC32.
U svakom slučaju nebuloza.

Postoji mogućnost da je to nije tačno, ali niko zvanično nije demantovao, niti objasnio šta stvarno rade.
 
Instalirao ovaj Kaspersky free.Zahtevnost je tu negde sa TS 360.Racunar se pali i gasi isto,brzije ucitavanje veb strana.
Jel neko resio problem sa otvaranjem kupujem-prodajem??
 
Kis 2016 definitnvo.
Utisci posle nekog vremena su pozitivni...
 
Ja sam rešio problem sa KP tako što sam promenio AV.
 
Instalirao ovaj Kaspersky free.Zahtevnost je tu negde sa TS 360.Racunar se pali i gasi isto,brzije ucitavanje veb strana.
Jel neko resio problem sa otvaranjem kupujem-prodajem??
A kakav je problem sa kp ?
 
Ja sam na ESET 9 resio problem sa Kupujem prodajem tako što sam ugasio Enable HTTPS Checking
 
Ja prosto stavljanjem u exclude, i tako je u svakom AV (krštenom), što ga komplikujete?!
Imam ESET 9.
 
Nije baš najbolja ideja stavljati sajtove na exclude, još manje gašenje provere.
 
Ja prosto stavljanjem u exclude, i tako je u svakom AV (krštenom), što ga komplikujete?!
Imam ESET 9.
Tako se i radi, nisu bzvz stavili tu opciju. Ovi sto gase komplet zastitu, tipicne srbende, da su doktori, da te boli prst, odsjekli bi ti ruku. [emoji23]
Nije baš najbolja ideja stavljati sajtove na exclude, još manje gašenje provere.
Najbolja ideja je ne zamlacivati se sa svim tim silnim nivoima zastita na koje mozes uticati i bez toga osim osnovne real time zastite, bespotrebno drljanje.

Lozite se na zastite, a 95% vas ili ne koristi firewall, ili ima wimdowsov. I to mi nije jasno.
 
Poslednja izmena:
Šta fali Windows-ovom firewall-u? Inače, gašenje zaštite na sajtovima poput KP nije nikako preporučljivo, pogotovo sada sa brdom cryptomalware-a gde je Srbija u prvih 10 po broju zaraženih kompjutera. Isprobavaju ih ovde s razlogom.
 
Nebitna, bezakonska zemlja sa relativno velikim brojem korisnika Interneta. ( :

Bukvalno, par najpoznatijih cryptomalwere-a, poput Locky-a npr., su testirana u balkanskim zemljama, pre svega Srbija i Hrvatska. Mahom putem mail-ova sa zaraženim Word dokumentima, ali i putem zaraženih sajtova. Sam sam video do sada desetak slučajeva zaraze, a nije uopšte prijatan malware. Posle zaraze pomaže ili plaćanje uz nadu da ćeš dobiti ključ ili brisanje svega uz nadu da si sve backup-ovao na vreme. U svakom slučaju, previše nade, a antivirusi se nisu nešto proslavili. ( :
 
A to, zbog podesnih uslova, to ima smisla, mislio sam bacices neku ozbiljniju teoriju zavere - CIA, HAARP, masoni, reptilijanci :d
 
HAARP se podrazumeva. : )
 
Bukvalno, par najpoznatijih cryptomalwere-a, poput Locky-a npr., su testirana u balkanskim zemljama, pre svega Srbija i Hrvatska. Mahom putem mail-ova sa zaraženim Word dokumentima, ali i putem zaraženih sajtova. Sam sam video do sada desetak slučajeva zaraze, a nije uopšte prijatan malware. Posle zaraze pomaže ili plaćanje uz nadu da ćeš dobiti ključ ili brisanje svega uz nadu da si sve backup-ovao na vreme. U svakom slučaju, previše nade, a antivirusi se nisu nešto proslavili. ( :

GU Smederevo nam se zarazila lokijem. Upravo skripta u zipu, koja je najopustenije stigla sa maila [email protected] (nas validan domen jelte) Tri racunara samo, doduse, ali i dalje, pored zivog eseta, nekako je uspelo da prodje i napravi solidnu kolicinu sranja.
Najzanimljivije mi je bilo to sto smo mi pokusavali posle da se zarazimo namerno istim tim fajlom i nismo uspeli - eset ga je blokirao svaki put....
 
Prošlo je poprilično vremena dok su antivirusne kompanije odreagovale i poslale definicje, baš zato kažem da se nisu baš proslavili. Moguće da su u međuvremnu baš stigle definicije, na vreme. ( :
 
da li je neko instalirao kaspersky antivirus koji dolazi uz maximus ploce i da li je kljuc bio na samom disku negde? nemam nikakav cd rom pa da znam sta da radim.

kakav je kaspersky inace sad? instalirao bih njega kad sam vec dobio licencu za godinu dana. ranije sam koristio nod32 ali sam ispao iz price o antivirusima od kad sam presao na Mac ali mi sad treba za pc...
 
Skorašnji ransomware slučajevi su pokazali da su svi ti antivirusi bušni kao sito. Potpuno svejedno koji ćeš koristiti.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
hah, strasno :)
i meni je sve jedno, ovaj sam dobio pa bih zato njega jer ne bih da jurim kljuceve i lekice... necu nista na pc-ju bitno da cuvam pa im je dzaba i ako upadnu :)
odoh do drugara da otvorim ovaj disk i dodjem nekako do kljuca...
 
Skorašnji ransomware slučajevi su pokazali da su svi ti antivirusi bušni kao sito.

Pa ne bih se baš složio, tj. ne može ništa da odbrani od nečije sopstvene gluposti, jer ransomware funkcioniše uglavnom tako što je neko kliknuo gde ne treba i to otvorio... :d
 
nisam imao srece, drugar ima msi plocu i nece iz nekog razloga da zavrsi instalaciju da bih video serijski broj.
ovi iz asusa kad vec daju kasperski mogli su da naprave neku kulturniju opciju da negde na sajtu unesem serijski od ploce i dobijem kod... sta da radim sa diskom, skuplji mi je cd rom da kupujem samo za ovo nego licenca...
 
Dzabe ti automatski bekap kad enkpiptuje i serovane foldere, eksterne diskove, mrezne stvari...
Gore kolega je upravu da su svi busni, zato sto imaju pristup alatima kojim skeniraju svoj .exe dok im ne potvrdi da ni jedan antivirus nece da ih otkrije. Onda ga pustaju. AV kompanije onda vide isti i prave definicije, ovi menjaju kod i tako u krug.
Elem, resenje sto azuriraniji AV, periodicni bekap na neki uredjaj koji se spoji samo tad kad se bekapuje (tipa eksterni hdd) i edukacija korisnika, posto klikcu na sve zivo, narocito sto salju sa laznih adresa pa izgleda kao da to salje neko poznat.
 
Poslednja izmena:
Pa ne bih se baš složio, tj. ne može ništa da odbrani od nečije sopstvene gluposti, jer ransomware funkcioniše uglavnom tako što je neko kliknuo gde ne treba i to otvorio... :d

Da, i ja stalno potenciram da korisnik treba da bude centar zaštite, a ne komad bušnog softvera, ali antivirus i služi za odbranu u slučaju kad je neko već slučajno/namerno kliknuo na nešto što nije trebalo. Za "nekliktanje" gde ne treba mi svakako ne treba dodatni softver.

@Apple
Slobodno napomeni da je reklama za neki av kad kačiš istu.
 
Poslednja izmena:
Не постоји толико добар антивирус колико корисници могу да буду способни да га прескоче. Колико год да он упозорава па и спречава нешто, увек ће да се нађе неко ко ће то да прескочи јер ето мора да види ту слику коју нико није видео. А едукација је нешто немогуће јер они који би требало да некога науче не знају много па онда и они које би могли да науче знају мање. Вируси ће тек да почну да делују и постану добар извор зараде.
Једно од решења је да се не користе .ехе фајлови и онда је мања могућност да они брљају. ;)
 
Nazad
Vrh Dno