Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Pa zove se Kaspersky Internet Security, tako da mi je logicnije da je firewall.
 
Kaspersky je pre svega antivirus, u oba izdanja tj. KAV i KIS... posle dodje sve ostalo, tj dodato AVu ;)
I malo mate :p : KAV= plain antivirus (+Anti-phishing sto je sporedno), KIS= KAV (main protection core)+HIPS+FW+Anti-spam+Anti-Banner+... :)
 
Poslednja izmena:
Moj savet je BitDefender Total Internet Security 2008 ili pak KIS 7. Koji god da kupis, neces se pokajati...;)
 
Zasto KIS 7, bolje odmah da predje na KIS 2009.
 
besplatni avast home... odličan...
 
ma gde je avast dobar, jos home, taj bas nije nikakva zastita, imao sam njega pa KIS 7, i nasao je jos gomilu virusa sto avast nije uspeo da ocisti!!!
 
Avast je PREPUN rupa ... Prolazi kroz isti sta god hoces... Avg u novoj verziji usporava sistem samo tako ... KIS2009 ce ti ili raditi EXTRA ili ce te smoriti do bola sve zavisi kako se podesi ... ESET novi je dobar generalno ali takodje mora malo da se podesava a i firewall mu je blah blah bolje da ga nema ... Sophos AV je dobar generalno ali i kroz njega je proslo par crvica ... Avira je dobra ali ... Meni licno ne uliva neko poverenje ... Da , trenutno sam na ESET NOD AV v3 + Outpost Firewall + Spybot i sve radi ko bombona , mislim da tu kombinaciju menjati necu duze vreme. Naravoucenije AV+Firewall+jos po nesto je skoro uvek bolje od Security suite-a ... Ako bas neko zeli suite ... KIS je nesto najpribliznije "celovitosti" ali samo za ljude sa zivcima ... Pandu/Trend Micro/Norton/ZoneLab etc necu ni komentarisati...
 
Poslednja izmena:
ma gde je avast dobar, jos home, taj bas nije nikakva zastita
baš bi bilo super kad bih ti verovao :) ali, ne verujem ti ;)

puno godina iskustva, kao i 10 godina na netu (kod istog provajdera! ne verujem da ima puno ljudi sa celom decenijom na Netu, kod istog provajdera), govore mi da grešiš!

naravno, ne tvrdim da je avast home najbolji AV program, ali smtram da je realno sasvim dovoljan... eto, imho, kod mene je za bezbednost zadužena kombinacija avast home + win firewall - nemam antispyware i ostale anti-svašta-nešto :) a komp radi ko nov :type:
 
Zašto niko ne pominje F-Secure?:)
 
Poslednja izmena:
Jos jedan glas za Aviru!

Skoro godinu dana sam koristio BitDefender 2008 i bio sam zadovoljan brzinom i malim opterecenjem sistema. Ali, u poslednjih mesec dana BitDefender 2008 je poceo da mi dosta gusi masinu, a sistem je provereno bez virusa. Svaki naivan zadatak, npr. pokretanje Mozilla Firefox-a je bilo mucno nakon dizanja sistema, trajalo je vecnost. Takodje i drugi programi su se sporije pokretali, neki nisu hteli da se pokrenu uopste. Na kraju sam utvrdio da je problem bio BitDefender, pa sam ga izbrisao i instalirao Aviru (nisam siguran koju verziju) i odusevio sam se brzinom! Ceo sistem je bukvalno zivnuo, nema vise ni neprijatno sporog pokretanja aplikacija :banana: konacno! Dakle, Avira :wave:
 
Jos jedan glas za Aviru!

Skoro godinu dana sam koristio BitDefender 2008 i bio sam zadovoljan brzinom i malim opterecenjem sistema. Ali, u poslednjih mesec dana BitDefender 2008 je poceo da mi dosta gusi masinu, a sistem je provereno bez virusa. Svaki naivan zadatak, npr. pokretanje Mozilla Firefox-a je bilo mucno nakon dizanja sistema, trajalo je vecnost. Takodje i drugi programi su se sporije pokretali, neki nisu hteli da se pokrenu uopste. Na kraju sam utvrdio da je problem bio BitDefender, pa sam ga izbrisao i instalirao Aviru (nisam siguran koju verziju) i odusevio sam se brzinom! Ceo sistem je bukvalno zivnuo, nema vise ni neprijatno sporog pokretanja aplikacija :banana: konacno! Dakle, Avira :wave:

Ti si tacnije ogorcen BitDefender-om :D Salim se, pohvale za aviru.
 
Zasto KIS 7, bolje odmah da predje na KIS 2009.

U pravu si, ali mislim da Singi nije do skoro prodavao licence za njih, uzeo sam KIS 7 pre nekih 10 meseci, moracu licencu da produzujem ili cu preci na 2009 ukoliko budem imao 30% popusta kao na ovaj do sad ali obzirom da nemaju licenci, ili ih bar nisu imali za 2009-ku, videcemo sta ce biti.;)
 
Licenca za KIS7 ce raditi na KIS2009. :)
 
Probao sam Aviru ovih dana i vrlo sam razocaran. Odmah sam je obrisao. Probao sam Premium verziju bez firewall-a i sa iskljucenim Web Guard-om pri instalaciji. Toliko mi je sa njom umrtvljen Internet da je to strasno. Jednostavno ni Google nece lepo da otvori, ili kada idem na neki link nece iz prvog vec moram da kliknem stop u browseru pa onda da kliknem na link i onda otvori kao da nista nije bilo. I tako za SVAKI link. Mislio sam da je do mog browsera medjutim probao sam u nekoliko i u
svakom je isto. Uostalom, cim sam je obrisao sve se vratilo u normalu. Moj glas protiv Avire.
 
Vrlo chudno da niko od nas koji imamo Aviru nije imao takav(a i bilo kakav) problem.
 
A zašto si uključio WebGuard? Isključi ga.
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam i rekao da sam ga pri instalaciji iskljucio.


@Perodeformero
Probacu jos jednom da ga instaliram pa cu da vidim hoce li isto da se ponasa.
 
I ja sam instalirao Avira Premium Security Suite. Koja su podesavanja da mi ne bi kocio download/surf?
 
Jesam iskljucio webguard,ali download je osetno pao,umesto 50-52 ide 40-42 KB/ps
 
Meni se to stvarno ne dešava, download je zakucan kao i uvek na 60 kB/s.
 
avira premium+zone alarm pro+utorrent(podesen)+netlimiter2pro i sve radi dobro,jedino bih umesto netlimitera stavio neki drugi slican program,cini mi se da netlimiter nesto brlja,preporucite neki...
Kasperski sam koristio i kao av i kao security suite i mogu reci da nije nista bolji od avire...
 
Poslednja izmena:
Nema boljeg od netlimitera, a da brlja - brlja.
 
Poslednja izmena:
PlaceboAV FTW :D :d

http://www.doxdesk.com/updates/2008.html#u20080129

Today's AV is a dead loss. But you can't simply not install any, or everyone will complain. That's where PlaceboAV comes in! It's the fantasic anti-virus solution that's super-fast and absolutely reliable... because it does nothing at all.

Yes, new from DOXdesk, PlaceboAV is just as effective as leading anti-virus software—that is, completely ineffective—whilst having no negative impact on system performance, and never bugging you with extraneous errors.

Get the full performance out of your computer, in total peace of mind because there's a little icon in your system tray so you must be safe. And if you're worried that your protection isn't up to date, open the program window, and simply click the Update button for all the latest definitions!

(NB. Since there are no definitions, the Update function does not actually bother to contact the definitions server, and just pretends to load updates. This is more efficient on network bandwidth. And also there is no definitions server.)

Download PlaceboAV now! An unbelievable feature-set packed into just 56KB of executable*! Lordy, it's a miracle! And it's free!

And! As Well! Purchase PlaceboAV Plus Pro now! It's got all the great features of PlaceboAV Free edition, plus you can pay $30 a year for it! Awesome!


DOXdesk is not responsible for any viruses you get whilst using PlaceboAV under the impression it is actually doing something. Well, we probably are responsible, but we're not going to do anything about it and you'll not get a penny out of us. Go away now.
Download link za zainteresovane: http://www.doxdesk.com/file/software/win/PlaceboAV.exe
:d
 
dosta vise sa idealizacijom KIS-a ili bilo kojeg drugog AV, nijedan AV ne detektuje 100% virusa, trojanaca,.. par poznatijih su tu oko 98-99% a tu spada i KIS i Avira i NOD i jos mnogo drugih...

po meni od besplatnih resenja Avira je N1..... nijedan home user nema potrebe koristiti verzije koje se placaju i sa njima ama bas nista ne dobija a sto je njemu potrebno!

meni samo nije jasno sto dobar deo koristi crackove za AV programe????, cista ludost usled gluposti izlaze svoj sistem opasnosti od prestanka rada AV a da on nije ni svestan...
samo kad se setim na koliko sam mesta video crekovan NOD koji mesecima stoji deseblovan jer je update detektovao lose serial!, samo debil moze nekom preporuciti piratcki AV sa gomilom besplatnih verzija.....
 
Nazad
Vrh Dno