Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

@off
Posto sad vidim da dosta spominjete te FW-e, meni je na starom racunaru, koji je radio bez ikakvog FW-a, komp sljakao 3 godine bez ikakve potrebe za reinstalacijom i slicnim, naravno uz redovno odrzavanje registry baze i ostalog.Kao Antivirus koristio sam Nod 2.7 sa redovnim updejtima.Sada na novom takodje nemam FW i koristim samo Avast free edition i nisam imao znacajnih propusta.

:wave:
 
Poslednja izmena:
KIS ili KAV? posto KIS ima tu akciju sa brisanjem ostalih firewallova i AV-sa
Sad si me uvredio. Mislio sam na Kaspersky antivirus. Ko bi pored jednog firewalla instalirao josh i Internet security.
Ustvari, neki instaliraju i dva antivirusa.:wall:
 
Poslednja izmena:
izvini al nikad se ne zna... :)
probaj kav pa onda komodo, tako bi trebalo da proradi...
 
jel koristi neko combo KAV 8 i ZA Pro FW 7 i kako mu ide?
 
Ja još uvek koristim ZA 5.5.094.000 i zadovoljan sam. Posle jedne reinstalacije mrzelo me da podešavam Kerio (Komodo tada još nije postojao) i instalirao ovaj ZA. Nekoliko firewalla koje sam probao u međuvremenu su bili katastrofa (pisao sam ovde detaljno o nekima), tako da je ostao ovaj ZA.
 
Istekla Avira Premium, sta sad, avira Free? :)
 
Istekla Avira Premium, sta sad, avira Free? :)
Ja nisam imao primedbi na free verziju osim nepouzdanog i dugotrajnog updatea. Dosadna reklama se moze iskljuciti vrlo lako u sigurnosnim podesavanjima windowsa ako se dobro secam. Progooglati.
 
Pošto svi koristimo HijackThis i možda RootkitBuster i Cwshredder od Trend Micro-a i dobri su programčići, da li im je i anti-virus dobar?
 
Pošto svi koristimo HijackThis i možda RootkitBuster i Cwshredder od Trend Micro-a i dobri su programčići, da li im je i anti-virus dobar?

Pa na ovim shto si naveo nemash RealTime protection...
 
Momci, treba mi AntiVirus koji je dobar,besplatan i updajet moze da se skida, na recimo, nedeljnom nivou, kao što je to slučaj kod Kasperskog ili Nortona.
Trenutno koristim AntiVir iako i dalje tvrdim da je Norton ubedljivo broj 1, Kaspersky 2, pa onda mnogo praznih mesta pa svi ostali.
AntiVir nije loš, ali update možete vršiti jedino "live update" sto je meni sa dail-up-om veliki problem.
 
Mene je taj manuelni update nešto zezao, kad ga uradim poništi mi validnu licencu. Na kraju sam odustao od tog metoda, a kasnije i od AntiVir-a i vratio se na Nod32.
 
Ja favorizujem NOD32 ali sa vremena na vreme instaliram AVIRU da ocistim system.
Sve u svemu, ko hoce da kupi licencu za jako dobar antivirus neka uzme "Avira Premium Security Suite" i nece pogresiti.

Ko hoce da pogleda uporedni test vodecih antivirus programa neka poseti sajt --> http://www.av-comparatives.org/

Bas juce sam stavio Avira Premium Security Suite verziju 8.1 i nasao mi je oko 20 trojanaca etc (jes da su bili LOW ali ipak.. NOD32 nije nashao nista od toga).
 
ja sada bas biram koji da instaliram....kaspersky mi je bio dobar, ali je poceo da brljavi nesto, dok mi je on instaliran net je skroz lud, probao sva podesavanja, iskljucio svu zastitu, cak i dok nije ukljucen isto se ponasa net (browser nece da ucita stranice, ili nece slike i sl..)...nakon sto sam skinuo kav, sve ok...i tako jos jednom uradio.

neki predlog da je efikasan kako kav, a da nije norton ?
 
Na Aviri Home Premium i Security Suite je lose odradjen princip funkcionisanja web zastite. Zastita je odlicna, al' 'oce malo da uspori surf i download, kao da pravi probleme download managerima. Fora je u tome, koliko sam citao, da kad surfujete, sve sto dolazi na vas komp, prvo dovlaci Avira, a onda prosledjuje vasem browseru. Web zastita funkcionise kao proxy server. To me je oteralo od Avirinih izdanja iznad free verzije.
 
Pa niko te ne sprechava da iskljuchish opciju web guard.I ostali antivirus programi (josh vishe) usporavaju ako su ukljuchene sve opcije za zashtitu.
 
Pa niko te ne sprechava da iskljuchish opciju web guard.I ostali antivirus programi (josh vishe) usporavaju ako su ukljuchene sve opcije za zashtitu.
Kod mene je Web guard iskljuchen zbog usporavanja downloada. Njega su ubacili u verziji 8, znam jer sam Aviru pocheo koristiti od verzije 7. Tako da je taj Web Guard nepotreban i uopshte ne osecam njegov nedostatak. U stvari osecam, brzi je download bez njega.

neki predlog da je efikasan kako kav, a da nije norton ?
Avira Premium je efikasnija od kav, a nije norton. Takodje laksha za sistem. Jedino shto treba uraditi je iskljuchiti Web guard ako downloadujesh.
Toliko je dobra da joj chak ni sve komponente zashtite nisu potrebne.:laugh:
Stvarno, do sad posle NOD32, KAV, Bitdefender, Avira se kod mene pokazala kao najbolja. Shta da vam pricham kad mi komshija pre neki dan doneo laptop na kome je kao zashtitu imao KIS koji nije dobro odradio posao. Sutradan je rekao: " Nije ti losha ova Avira" A, pre je tvrdio "Kaspersky je Kaspersky".
 
hvala svima na predlozima, cu da oprobam aviru :)
 
Kleo sam se u nod32 koji koristim vec 2-3 godine sigurno i ajde reko da probam novi Norton Antivirus 2008 i nadje mi 4 komada odma :/

preporuka za novi norton, cini mi se cak i da manje resursa trosi od noda.
 
KIS 2009 i prezadovaljan sam njime!
 
Avira..rad imi posao bez greske vec godinu i kusur..
 
Nazad
Vrh Dno