Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ima li neko problema sa apdejtovanjem Avasta? Stoji mi da je nova verzija na raspolaganju (.2013, a trenutno je .2011), kliknem na Update i ništa.
 
Skini staru verziju i stavi nesto drugo. Avast je od mog omiljenog postao jedan od najgorih AV. AVG, Avira, BitDefender.
 
@peja
Meni je stalno tako, klikni na update i ostavi ga neko vreme i updateovace se.
 
Nemam nista od AV-a, niti imam nameru da koristim. Koristio sam Microsoft Security Essentials pre, ali vise ne. Dozlojadili mi svi, a ni lap se ne zali ni na sta. Ne klikces svuda, i nema da brines.
 
Poslednja izmena:
bolju zastitu od samog korisnika neces naci jer sve zavisi od njega ,dzabe tebi antivirusi i zastite kad sve zavisi od korisnika :p
 
bolju zastitu od samog korisnika neces naci jer sve zavisi od njega ,dzabe tebi antivirusi i zastite kad sve zavisi od korisnika :p

Ako odeš par stranica iza videćeš moj komentar da još nije izmišljen antivirus otporan na dovoljno "talentovanoga" korisnika.

Antivirus jeste nužno zlo.

Hajde da vidimo scenario u kojem je dovoljno pažljiv i tehnički potkovan korisnik dovoljno siguran bez antivirusa.

1. Koristi isključivo svoje optičke medije i flešiće, prenosne hard diskove itd, za koje pouzdano zna da su "cisti"
2. Ne instalira bilo šta piratskog softvera a od legalnoga je dovoljno pažljiv da izbegne raznorazne "poklončiće" koji dolaze uz instalaciju onoga što želi instalirati.
3. Na internetu je dovoljno pažljiv i dovoljno zna da ne otvori bilo koju sumnjivu opasnu stranicu.
4. I tako dalje... da ne nabrajam više dugačak je spisak potencijalnih i stvarnih rizika za infekcije.

5. Na kraju posle svega tog uloženog truda i predostrožnosti otvori Yahoo stranicu i od tada ima mining podstanara u računaru (primer od prošlog meseca kada su Yahoo serveri bili zaraženi par dana).
 
Ako odeš par stranica iza videćeš moj komentar da još nije izmišljen antivirus otporan na dovoljno "talentovanoga" korisnika.

Antivirus jeste nužno zlo.

Hajde da vidimo scenario u kojem je dovoljno pažljiv i tehnički potkovan korisnik dovoljno siguran bez antivirusa.

1. Koristi isključivo svoje optičke medije i flešiće, prenosne hard diskove itd, za koje pouzdano zna da su "cisti"
2. Ne instalira bilo šta piratskog softvera a od legalnoga je dovoljno pažljiv da izbegne raznorazne "poklončiće" koji dolaze uz instalaciju onoga što želi instalirati.
3. Na internetu je dovoljno pažljiv i dovoljno zna da ne otvori bilo koju sumnjivu opasnu stranicu.
4. I tako dalje... da ne nabrajam više dugačak je spisak potencijalnih i stvarnih rizika za infekcije.

5. Na kraju posle svega tog uloženog truda i predostrožnosti otvori Yahoo stranicu i od tada ima mining podstanara u računaru (primer od prošlog meseca kada su Yahoo serveri bili zaraženi par dana).

u potpunosti se slazem sa tobom, antivirus jeste nuzno zlo, nigde nisam rekao da to nije tako, ali cak i antivirus ne moze pomoci nekim korisnicima koji su ...............
 
Neverovatno he da se svakih oppar meseci preživa jedna te ista tema da li je neophodan ili nije kakvi su neki korisnici i slično
 
Na kraju, kao sto rekose, sve je do korisnika. Problem sa doticnim virusima nisam imao vec 6-7 godina, koliko god to cudno zvucalo. Zadnji put je bio dok sam bio jos u osnovnoj.
 
Koristim microsoft security essentials od kad se pojavio i mogu da kazem da je sasvim dovoljan, besplatan je i sto je jos bolje ne koristi mnogo resursa
 
Koristim microsoft security essentials od kad se pojavio i mogu da kazem da je sasvim dovoljan, besplatan je i sto je jos bolje ne koristi mnogo resursa
iako raznorazni testovi pokazuju drugačije takođe nikakvih problema sa istim na više računara
 
Ја сам га прихватио на препоруке неких, мада windows отворим једном тронедељно па није ни битно. А и не идем на проблематичне линкове. ;) Мада сада неки тестови показују да баш и није сигуран али ми није нешто битно.
 
1. Norton Anti-Virus (Sada je mnogo optimizovaniji i vise otkrije virusa od ostalih)
2. NOD32 lak za koriscenje i brz
3. Kaspersky bolji od NOD32 za otkrivanje virusa ali komplikovaniji i sporiji
 
Ljudi treba mi vasa pomoc!

Pa nemam pojma kako sam zapatio ovo s*anje u racunaru ali me ubija u pojam!!!

Untitled.jpg

Kako ovo cudo da ubijem i da se vise ne vraca? Jer evo vec po treci put primecujem da ga imam u racunaru a kako se vrati i preko kojih fajlova to nisam pametan.
 
Uzmi neki skener da ga skine. Emsisoft Emergency Kit je prilično dobar, ili malwarebytes (ali za njega pazi da ne detektuje u sisgemskim fajlovima nešto, jer će ih izbrisati, i sistem će da ti padne).
 
Uzmi neki skener da ga skine. Emsisoft Emergency Kit je prilično dobar, ili malwarebytes (ali za njega pazi da ne detektuje u sisgemskim fajlovima nešto, jer će ih izbrisati, i sistem će da ti padne).

Problem je sto mi neda nista da instaliram. Upravo pokusavam da instaliram bitdefender i kao kaze mi appcrash onda pokusavam eset da stavim kaze mi da negde u windowsu neki fajl ne moze da se kreira! Nema druge nego samo da oborim windows pa onako dok je sveze da stavim neki antivirus koji ce da ceslja racunar!!!
 
Udji u safe mode pa u njemu instaliraj i skeniraj. Koji AV si imao, cisto da se zna sta treba izbegavati?
 
Neda mi nista da radim sto se tice antivirusa ni ovako niti iz safemoda. Do sada nisam imao antivirus u racunaru jer sam smatrao da sam dovoljan ja jer ja ne smucam po netu nigde ali sam bio davao moj flesh od 8 gb jednom kolegi pa je jos on donosio svoje i ko zna sta mi se uvuklo u racunar kada me sada zeza tako.
 
Nije Combofix cudotvoran na sedmici kao sto je na XP-u, nazalost. Probaj neki portabilni AV, posto ti se to zakopalo u sistem. Ali u svakom slucaju bih preporucio da reinstaliras Win.

Ovo je inace poucna prica za sve one koji tvrde da je AV suvisan ukoliko je korisnik pazlijv! AV izmedju ostalog sluzi da RASTERETI korisnika da ne mora u svakom trenutku da pazi sta radi. U svakom slucaju i najlosiji AV "zna" vise od bilo kog korisnika PC-a.
 
Koristim Avast i Malwerbytes, i nisam imao nikakavih problema do danas. Prvo mi Chrome poceo da koci, uradim brzo skeniranje sistemskih datoteka i nema nista. Danas odlucim da uradim kompletno skniranje C` particije, jer mi je zauzece rama odjednom skocilo na 2.9GB, a obicno bude 1.3GB.
Evo sta sam nasao:
2nrd8qa.png


Sta da radim, i da li je ovo opasno po sistem?
 
Nazad
Vrh Dno