Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

meni avast 9 čuči dole u uglu nikad mu reklamu nisam video, osim onda kad sam ga instalirao

Upravo to, Chrome ti preporucuje i u Software Update, i njihove placene verzije.
Ne moraju reklame da budu napadne, ali ih ipak ima, i tako zaradjuju.
 
Stavio avast i ima moju preporuku. Skroz ok radi, doduse na ssd nisam ga stavljao na hdd. Ne oseti se.
 
Ne znam, sestra se žali na Avast , LT sa M1000 i 4GB rama je u pitanju, jedino mi preostaje M$ES.
 
Kojim bih programom mogao da istestiram komp nakon instalacije av, da bih imao pretstavu kako će se ponašati u svakodnevnom radu?
Uglavnom je žalba na sporo podizanje sistema i sporo surfovanje netom.
 
Ako ne primećuješ razliku pa moraš da testiraš, znači da ti ne smeta. Inače možeš da zaustaviš AV pa probaš iste stvari sa njim isključenim ili uključenim.
 
Ja imam problem sa ESET Smart Security 7. Nekad nece iz prve da otvori web stranice, pa moram po par puta refreshovati. Ovo izbaci: "This webpage is not available". Ne radi ni u jednom browseru. Tek kad zaustavim Web protekciju od ESETa (ili izuzmem chrome ili FF u Protocol Filtering) radi sve bez problema. Ima li jos neko ovaj bag. Je l' know problem, ili je kod mene samo :D NIje prije bilo pojavilo se zadnjih dana. Da li je do updatea Chrome-a (u sta sumnjam, jer je ina FFu isto) ili ESET-a nemam pojma.
 
Poslednja izmena:
Nije se bas proslavio ESET SS 7 ovde...

 
Ljudi koji imaju avast, da li vam ovaj video radi dobro, ili izaziva veliko zauzece procesora i kocenje?
 
Mada koristim .2006 verziju, a vidim da je aktuelna .2008.
 
Ljudi koji imaju avast, da li vam ovaj video radi dobro, ili izaziva veliko zauzece procesora i kocenje?

Gazio sam ga bez milosti kao što ćeš videti.
Na videu se ne vidi pravo stanje stvari, nije mi se dalo snimati FRAPS-om pa raditi enkoding raw videa.
Najnovija verzija Avasta, tri browsera i u svakom pokrenut video, istovremeni screencasting u 1920x1280 i video je radio normalno u triplikatu.
Test radjen na mojoj mašini (nikakva zver dakle) snimano sa Debut Video Capture Software 1.82 Portable.

 
Evo ovo je slika zauzeca kada samo ucitava video, nije ga ni pustilo, avast inace zauzima oko 5 do 15% CPU, ali na Vimeo odlepi.

Untitled.png

A kada ga pusti, avast skace na 50+ procenata.

Cak mi i tvoj video se koci i CPU ide na 100%, u svakom browser-u osim u IE11, u njemu mogu da gledam bez problema i CPU je sve ukupno oko 40%.
 
Poslednja izmena:
Imam najnoviju verziju (.2008), system restore nema poente, reinstalacija mi se ne radi.
Najverovatnije cu da brisem avast, ako ne pomogne reinstal flash-a.

Pocela je da brlja pre neki dan, nemam pojma zasto, uglavnom avast je sve gori od prosle godine, sve sporiji i sa vise kikseva.
 
Mozda sam i pogresno okrivio avast, izbrisao sam ga sa njihovim cistacem iz safe mode-a, i dalje ista stvar, stavio sam stariji flash, i dalje ista stvar.

Opera 12.16, Opera Next 18, Opera Developer 19, Cyberfox 25.1, Nightly 28 64-bit, Comodo Dragon 30, apsolutno u svakom na Vimeo zauzece 100%.

Jedino u IE11, radi na 30 do 40%. Ostao sam bez ideja sta je... :mad:
 
Poslednja izmena:
Nije problem u AV, kod mene Nod32 zakucava sva jezgra na 50% na Vimeo
Nije ni do flash playera, jer je video html5 (mp4) .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno