Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Avast istina radi sporije sa HDD - om. Ali to isto važi i za sve ostale antiviruse. Instaliraj i isprobaj. Ako ti radi posao zadrži ako ne traži druga rešenja.

Zna vec, stavljao je.

Za hard disk su dobri Comodo, Eset, Norton.
Odnosno imao sam licno iskustvo, pa mogu da tvrdim.
 
Ja sam razumeo da nije v9 isprobao.

Mislim da jeste, a i devetka nije nista bolja od osmice sto se tice hard diska i zagusenja istog.
To znam, jer sam oba probao. Sada sa SSD, nema tih ubadanja i uzasnog usporavanja.
Mada vidim da ovaj 2008 build ima CPU spike povremeno, ali racunam da ce uskoro da isprave.
 
Mislim da jeste, a i devetka nije nista bolja od osmice sto se tice hard diska i zagusenja istog.
To znam, jer sam oba probao. Sada sa SSD, nema tih ubadanja i uzasnog usporavanja.
Mada vidim da ovaj 2008 build ima CPU spike povremeno, ali racunam da ce uskoro da isprave.

Avast nije toliki bauk po HDD.
Za tebe jeste koliko vidim pa i za kolegu borisgut-a.

Za najveći broj ljudi nije bauk da ga koriste sa hdd-om, to jest dotični antivirus jeste najkorišceniji i najkvalitetniji free antivirus.

Samo sam hteo da naglasim da system requirements za Avast nije SSD i da od sopstvenog iskustva ne treba praviti pravilo.
 
Avast nije toliki bauk po HDD.
Za tebe jeste koliko vidim pa i za kolegu borisgut-a.

Za najveći broj ljudi nije bauk da ga koriste sa hdd-om, to jest dotični antivirus jeste najkorišceniji i najkvalitetniji free antivirus.

Samo sam hteo da naglasim da system requirements za Avast nije SSD i da od sopstvenog iskustva ne treba praviti pravilo.

Sto kazes ti sa SSD-om? :trust:

Jeste dosta tezi u odnosu na Comodo, Eset i Norton, oni se mnogo manje osecaju na sistemu bez SSD-a. Manje uticu na boot, manje uticu na ucitavanje itd.

Avast je sa verzijom 8 poceo da zahteva SSD, 7 je radila dobro i bez.
 
Sto kazes ti sa SSD-om? :trust:
Da, pretpostavio sam takvu vrstu "argumenta"
Ako (samo) za tebe Avast zahteva SSD to nije razlog i za druge zašto kupuju SSD.

Jeste dosta tezi u odnosu na Comodo, Eset i Norton, oni se mnogo manje osecaju na sistemu bez SSD-a. Manje uticu na boot, manje uticu na ucitavanje itd.

Avast je sa verzijom 8 poceo da zahteva SSD, 7 je radila dobro i bez.

Ja sam naglasio da je Avast najkorišćenije i najkvalitetnije free rešenje u antivirusnom svetu, ako se ne slažeš sa tim to je u redu.
Ipak cifre i najveći broj eminentnih recenzija kažu da si u manjini sa tvojom ocenom.

Ne sporim da je nešto "sporiji" od Comodo, Eset i Norton-a, to je tačno ali u globalu gledano za korisnika to nije odlučujuće u izboru free antivirusa (kao i što ne treba da bude)

I još jednom, system requirements za Avast nije SSD, bez obzira bio on verzija sedam, osam ili devet.
Dakle radi sporije sa hdd-om (kao i sistem i sav softver uostalom) i to je to.
 
Ja to i kazem, radi dosta sporije, da previse utice na koriscenje.
Radice avast i na hard disku, samo ce to iskustvo biti mucnije.
 
Za tebe radi neprihvatljivo sporije.
Ja se recimo ne slažem, i pre nego što sam kupio SSD sam bio korisnik Avasta.
Kako ja tako i mnogi drugi.
A recimo članovi foruma (koji nemaju dovoljno iskustva) pa udju u ovu temu tražeći preporuke koji antivirus instalirati mogu steći utisak da je on neupotrebljiv na hdd-u i da ga nipošto ne treba koristiti bez ssd-a.
Što zaista nije tačno.
Samo sam to hteo naglasiti, nemam ništa lično protiv tebe a nemam ništa ni protiv drugih antivirusnih rešenja.
 
Za tebe radi neprihvatljivo sporije.
Ja se recimo ne slažem, i pre nego što sam kupio SSD sam bio korisnik Avasta.
Kako ja tako i mnogi drugi.
A recimo članovi foruma (koji nemaju dovoljno iskustva) pa udju u ovu temu tražeći preporuke koji antivirus instalirati mogu steći utisak da je on neupotrebljiv na hdd-u i da ga nipošto ne treba koristiti bez ssd-a.
Što zaista nije tačno.
Samo sam to hteo naglasiti, nemam ništa lično protiv tebe a nemam ništa ni protiv drugih antivirusnih rešenja.

Koju verziju si koristio bez SSD-a?
 
SSD sam kupio negde u petom mesecu, dakle tada koja je bila aktuelna.

Ali to nije bitno toliko, instaliram ga i na tudjim računarima a uvek instaliram najnoviju, video sam ga na najrazličitijim konfiguracijama u svim verzijama.
A evo ekstreman primer, u šestom mesecu sam ga "stavio" na pentijum 3 (900mhz procesor) sa maxtorom od 20gb (sa početka veka).
I ja sam bio radoznao šta će biti, custom instalacija, ostavio bitne module a ostalo nisam instalirao.
Računar je bio potpuno upotrebljiv za svoje performanse i godište. Opera, skype, filmovi, muzika.. (naravno ne sve to u isto vreme :))
 
Novi Avast mi prepoznaje Fast Stone Image Viewer (v4.9) kao virus (tacnije Win32:Evo-gen). Jel jos neko ima taj problem?

Sistem je danas podignut, program FS je skinut sa zvanicnog sajta...
 
Novi Avast mi prepoznaje Fast Stone Image Viewer (v4.9) kao virus (tacnije Win32:Evo-gen). Jel jos neko ima taj problem?

Sistem je danas podignut, program FS je skinut sa zvanicnog sajta...

Evo-gen je heuristika koliko znam. Tako da je verovatno lazna uzbuna.
Uradi upload na VirusTotal, ali ne verujem da je stvarno zarazeno.
 
File name: fsviewer.exe
Detection ratio: 0 / 47

Izgleda da je sve ok ipak.

Hvala :)
 
@dekiviola
Faststone softveri su cisti i sa njima neces sigurno imati problema, koristi ih slobodno. Ja taj viewer koristim non stop skoro 10 godina i radi bez greske.

A kad sam se vec javio, da vam dam i link od jednog jednostavnog ali efikasnog softvera za ciscenje PuP-s, tool-barova i adware-a: http://thisisudax.org/
 
Fastone je cist i odlican softver.Moja preporuka za pay av Webroot,free av Comodo i AdwCleaner pored Malwarebytesa.
 
Jedno pitanje, planiram da kupim licencirani av, trenutno koristim kasperski internet security 2013 . Sta uzeti ? Kaspersky ili neki drugi?
 
Kaspersky rules :p . Ako ti odgovara kako radi i ne koci ti komp to je to ;)
 
Radi odlicno, drzim ga i na lt i na desktopu :) I kontao sam njega da pazarim ali reko aj da cujem jos misljenja jer vise ne pratim av trziste, ispao sam iz koloseka :)
 
Nazad
Vrh Dno