Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Meni nije dosadno da jednom u 2 nedelje sa 3 klika obnovim licencu, bolje i to nego Avira, Avast i ekipa. A kada se zavrsi beta postupak oko full 2014 NIS verzije ce zahtevati minut citanja, ulazak u safe mod i restart :)
 
Ne znam gde da postavim pitanje, pa mi se cini da je najbolje ovde jer mi se cini da ima veze sa virusima. Skinuo sam negde bezveze Total Commander i sa njim mi je upao i neki Search gol u Mozilu i nekakav delta toolbar. Sam se postavio kao home page i kad god otvorim novi tab odmah ide na njega. Ne znam sta je to, niti sam znao kako da ga uklonim. Iz control panela sam naso medju programima taj delta toolbar i jos nesto Delta (ne mogu da se setim sta) i izbrisao. Da li je to dovoljno, sta da uradim? Vidim da se na netu to spominje sa virusima i malwerima.
 
Ukucaš about:config u address bar, kažeš da znaš šta radiš i onda u search ukucaj newtab - kad dobiješ listu, klikni desnim na browser.newtab.url i izaberi reset.
 
Koristim avast i instaliram ga kad god cistim neki komp.

Obavezno deselektujem sve one dodatne stvari, odradim registraciju, gasenje zvuka, gaming mode, spin icon when scanning (nervira me), disable reportovanja (show monthly popup...)

Doduse desila mi se 2 puta corrupt instalacija, koja hanguje loadovanje windowsa, pa posle maltret za uklanjanje, iz safe moda (jednom nije ni to uspelo).

Mi koji se vise razumemo u racunare zapravo nismo prosecni korisnici racunara, odnosno nama antivirus u 99% slucajeva nece ni zatrebati.
To je lako prevideti, a posle se pitamo kako je neko uspeo da nabaci 5 virusa i 200 malwera :)
 
Po tom pitanju, generalno, ljudi su bahati. I to veoma. Lepo kazem svima kojima usluzno sredim komp NEEEMOJ da klikces na neke reklame ako ne znas sta je, PAZI na koje sajtove ides i posle par meseci bas to - sporo radi sistem, promenjena pocetna strana i druge zezancije... Kad pitam otkad se to desava - pa od kliktanja na "chat sa matorkama iz Beograda" :D I kako onda coek da se ne sazali :p
 
Poslednjih 2-3 dana sam na kompjuteru poceo da primecujem usporavanje sistema, otkrio sam u task menadzeru da se pale neki procesi koje dosad nisam primecivao (bash.exe, grid.exe, ImLpp.exe,...) koji gledaju da maksimalno opterete procesor i temperatura se u trenutku popela na 82.C sto dosad nikad nisam izmerio. Koristim comodo firewall i nod32 AV, dodatno sam instalirao superAntispyware da proceslja komp. Ove gore navedene fajlove nijedan od njih nije registrovao kao malware ili bilo kakvu pretnju sistemu a znam sigurno da se ovo nije pre desavalo. Ima li ko kakvu ideju kako da izlecim komp?
 
Moguce da Comodo brlja, odnosno Sandbox ili Behavior Blocker. Proveri da ih nije izolovao. Doduse nije mi jasno kako ti se GRID pali sa sistemom, ovaj treci proces je valjda od IncrediMail, ovaj prvi nisam siguran sta je.
 
ImLpp.exe sam promenio extenziju da nemoze da se pokrene kao izvrsni fajl a incredimail radi o, svakih 5-10min se pokrecu i gushe kompjuter a temperatura skace nenormalno, nisam nista instalirao u skorije vreme, ovi procesi se ne aktiviraju bez nekog povoda, ali posto AV programi nisu nista registrovali neznam dali da ih brisem "rucno"
 
Nemoj da brises rucno. Malwarebytes i Hitman Pro pokreni, pa vidi sta ce da ti izbace.
 
preskenirao sam c particiju i uradio win update posto nisam skoro vrsio update i evo vec 3 dana mi sve izgleda OK
 
preskenirao sam c particiju i uradio win update posto nisam skoro vrsio update i evo vec 3 dana mi sve izgleda OK

Treba da redovno radis update Win-a, ne znam zasto to ljudi izbegavaju, i samo cekaju SP, koji je nista drugo nego objedinjeni update svega sto je bilo u medjuvremenu.
Sedmica inace ima i imace samo jedan SP, sve ostalo ce biti invidualno.


Izasao je avast 9 (2014):

http://forum.avast.com/index.php?topic=136785.0
 
Izasao novi Eset, najvise me obradovala nova ikonica u sys trayu :D
 
Meni Win7 SP1 x64 ne konstatuje Avast 9, kao da nemam instaliran AV.
 
Nista duze nisam koristio u zivotu od Eseta :D evo sigurno vec 10ak godina ga drzim :)
 
to je onda loš nativirus, ne bi smelo da ima razlike hdd/ssd. koji od besplatnih onda preporučujete? avira mi se smučila sa svojim ispadima, tipa nalazi mi virus u nemodifikovanom fajlu neke original igre ili ne da mi da napravim bootabilni usb flash... šta mi ostaje, avg? i on mi nešto baš nije najsrećniji...
 
E krastavac nista ti ne valja, nemas onda izbora ganjaj neki komercijalni. Definicije su u cloudu, tako da ima dobru detekciju i lagan po resurse. :)

Sta slusas druge, stavi onaj koji tebi lezi ionako je to sve tu negdje.
 
Poslednja izmena:
mse kažu da je bzv, a taj panda cloud mi nije jasan. šta je u cloudu?av engine mu je u cloudu?

Ti imas SSD, i bio si na Avast 8 predpostavljam? I 8 je bio isti takav kao i 9. Ako ti nije smetao tada, nece ni sada.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno