Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

A mozes i free varijante, BitDefender, Comodo... Avast, ako imas SSD, a koliko vidim nemas.
Comodo je jedini koji ima sve funkcije u free verziji. Avira ima iritantan pop-up scan kad nade infekciju, ali je inace veoma dobra, AVG nije los...
I ima jos svasta.

Imam SSD, mrzelo me da promenim "Moja mašina". Smartam da nije mnogo 600-700 din. Po osobi za neku bolju zaštitu.
 
Imam SSD, mrzelo me da promenim "Moja mašina". Smartam da nije mnogo 600-700 din. Po osobi za neku bolju zaštitu.

Nije mnogo, samo ne moras. Ali ako hoces slobodno.
U tom slucaju mozes Avast da stavis na SSD.
Comodo IS ima sve zivo, ako volis da prckas, to ti je super izbor.
A Avast ako hoces da sam sve radi i da te ne davi.
Zavisi sta ti treba, i sta volis. Svi oni pruzaju dobru zastitu.
 
Ovako je završena priča sa KAV 2011.

Da pohvalim ljude iz Singi Inzenjering - a. Maksimalno su korektni i profesionalni. Dopisivali smo se subotu i nedelju. Nisu morali, nisam kupio licencu od njih. Dobio sam je uz matičnu ploču. Da ponovo želim da instaliram KAV definitivno bih kupio licencu od njih.

Nisu mogli da mi pomognu (meni niko ne može pomoći :D), ali uputili su me na Kasperki forum. Tamo sam se registrovao, i video da mogu da mi daju novi ključ za verziju 2013 samo treba da odradim verifikaciju ključa. Tu nastaje moj problem. Ključ se automatski učitava sa diska (Formula V). Kada sam probao da instaliram ponovo KAV 2011 računar počinje da mi krašuje. Tako iz 3-4 pokušaja sam odustao.

Drugar mi je ponudio Symantec Endpoint Protection, što sam ja prihvatio. Za sada radi o.k.

Da se vratimo na KAV 2011. Šteta da propadne licenca (ima još 165 dana ili više). Ako neko želi, mogu da mu pošaljem KAV 2011, a on da se registruje na Kasperski forum i verifikuje licencu na KAV 2013. Ko želi neka mi se javi na PM.

Nadam se da vas nisam mnogo smarao :D
 
Dosta po sajtovima hvale BitDefender. Dobar je AV i što je nabitnije ne usporava mašinu, to govorim iz iskustva jer ga trenutno koristim a koristio sam ga i ranije.. Sve zavis jesi li spreman da platiš ili hoćeš za dž. Mislim da su BD i KAV najbolji jer sam koliko kompjuter koristim probao skoro sve antiviruse a najnegativniji utisak na mene su ostavili Avira, McAfee i NOD. A svaki od njih sam platio. Avira ju tu prednjačila.
 
Poslednja izmena:
Dosta po sajtovima hvale BitDefender. Dobar je AV i što je nabitnije ne usporava mašinu, to govorim iz iskustva jer ga trenutno koristim a koristio sam ga i ranije.. Sve zavis jesi li spreman da platiš ili hoćeš za dž. Mislim da su BD i KAV najbolji jer sam koliko kompjuter koristim probao skoro sve antiviruse a najnegativniji utisak na mene su ostavili Avira, McAfee i NOD. A svaki od njih sam platio. Avira ju tu prednjačila.

Bitdefender je bas tezak,McAfee i Avira su isto teski,ali NOD32 nije sigurno.
 
Odlican antivirus za one sa dtalnim internetom je Panda cloud, slabo zahtevan a mocan.Ima free i placena, koristim free kada sam na windowsu i zadovoljan sam.
 
U doba XP-a MSE mi se pokazao kao odlican antivirus. Sprecio mi je u mrezi oko 50 racunara dalje sirenje Confickera ... Mada ni u skorije vreme nisam cuo nista lose o njemu.
 
Ili Nod ili MSE...mada sam NOD vise koristio ranije na starom kompu, dok sam imao XP...u zadnje vreme vise koristim MSE....nijedan ni drugi me nisu nikad izneverili tako da je mrtva trka izmedju ova dva AV
 
Istekla mi licenca za NIS 2012 a mrzi me da se cimam.

Sta mozete da preporucite kao najbrzi i najbolji Internet Security + AV a da je free? I da ima dobar firewall.

U sustini za surf se ne cimam sto se tice gamadi (ne znam samo koliko su torrenti ''opasni''? a uploadujem po ceo dan) e jedino usb flesevi predstavljaju problem.. zato sam i presao na Norton pre nekoliko godina jer Eset SS nije mogao da se izbori sa usb flesevima.
 
Istekla mi licenca za NIS 2012 a mrzi me da se cimam.

Sta mozete da preporucite kao najbrzi i najbolji Internet Security + AV a da je free? I da ima dobar firewall.

U sustini za surf se ne cimam sto se tice gamadi (ne znam samo koliko su torrenti ''opasni''? a uploadujem po ceo dan) e jedino usb flesevi predstavljaju problem.. zato sam i presao na Norton pre nekoliko godina jer Eset SS nije mogao da se izbori sa usb flesevima.

COMODO Internet Security ili ESET NOD32 Antivirus + COMODO Firewall
 
A da li vredi koristiti comodo antivirus? Bitnija mi je zastita od napasti sa usb-ova nego sa neta?
Sta je bolje u tom slucaju, firewall ili antivirus ( msm na comodo) ?
 
Ako hoćeš najbolju USB zaštitu stavi MCShield nezavisno od AV-a koji koristiš.
 
Ako hoćeš najbolju USB zaštitu stavi MCShield nezavisno od AV-a koji koristiš.

Koristim i njega uporedo sa comodo antivirusom i za sada radi ok nemam zamerki. A dok sam koristio MSE i pored MCShield-a bilo je dosta problema, i to bas su problemi bili vezani za USB fleske... U pitanju je racunar koji se nalazi u fotokopirnici ( gde dnevno prodju od 50 - 60 fleski ) sa legalnim windows 7 starter verzijom kod koje nije moguce iskljuciti autorun a zbog koga sam ima dosta problema... Sada nemam tih problema, mozda zahvaljujuci comodu a mozda nisam naleteo na neki virus koga antivirus i mcshield ne detektuju.
U svakom slucaju radoznao sam bio sta je bolje comodo antivirus ili comodo firewall...
 
Hvala ljudi, ipak cu probati NIS 2014 beta pa da vidim kako radi.. ako bude kilavio onda COMODO Internet Security.

A imam jos i Malwarebytes AM ako NIS nije u stanju da obuzda demone sa usb flesa.
 
Meni je trenutno na masini Eset SS 4 (sad je aktuelna sestica).
Igram se sa trial licencama i za sada radi ok. Promenicu AV kad budem dizao svez sistem, a necu skoro :)
 
Kaspersky definitivno, naravno za one koji imaju dobar SDD :) Kaspersky radi neprimetno, dok sam imao hdd kao sistemski, muka!
Mada uistinu, ni sam Win na hdd-u nije prijatno iskustvo :D
 
Za sada CIS odlično radi posao. Preporučujem ga umesto Avasta 8 jer manje koči sistem. Videćemo kad dodje Avast 2014 za koji mesec. Beta 1 obećava ali ima par bagova pa nije baš za svakodnevno korišćenje.
 
Meni Avira Free radi posao, bez ikakvih zamerki. Doduše, slabo šta skidam sa neta, oprezan sam, a i sve od softvera mi je licencirano, tako da ni ne vidim neki način da zarazim računar.
 
Nazad
Vrh Dno