Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Gledam danas listu the best Antivirus, najpouzdaniji itd. i zabole me glava. Sta preporucujete od Antivirusa koji se placaju? Vidim da je neko okacio i link sa eBay gde se moze kupiti licenca za ESET SMart Security 2019, da li to stvarno radi?

Radi ali koliko će da radi to niko ne zna..može da radi 1 dan a može i 10 godina. U svakom slučaju i kada prestane da radi kupiš nov i tako u krug...par dolara je jedna kafa...
 
Uzeo sam nedavno KIS 5 licenci na ebay i sve ok radi. Ako nekom trebq link do prodavca moze na pm


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Od windowsovih ugradjenih alatki su po prirodi stvari kvalitetnija third party rešenja. Tako da im verujem da su Defender konačno unapredili ali nema razloga da ga koristim, isto kao što ne bih koristio ni windowsov alat za pregled slika osim ako sam primoran. Slično važi i za ostalo, Internet Explorer, Edge, muziku...
 
Pa rade, samo mi je smešno kada neko isključuje WD i sigurnosne zakrpe da ih ne "špijuniraju".
 
Po default stanju jeste, a kad se ostave uključeni file, behaviour i web shield Avast je nešto lakši.
Nije ni bitno na kraju krajeva, radiće ok svaki od nabrojanih, Panda, Defender, 360, Avast nebitno je koji sve dok korisnik ima minimum zdravog razuma i opreza zaštićen je dovoljno.
 
^^ Isto to rade Google, Microsoft, Facebook i svi ostali. Na ovaj ili onaj način svi veliki igrači to rade..
Svi to rade, pa zašto onda da se bunimo? Ali jeste smešno kada neki korsnici ne žele da koriste Win 10 isključivo zbog privatnosti i telemetrije, a ne smeta im da na Win 7 ili OS X instaliraju 3rd party Antivirus, MS Office, Chrome, Adobe pakete, Facebook...

Inače, to je još jedan od razloga zašto je Defender najbolje AV rešenje za prosečnog korisnika. Microsoft ionako uzima sve što mu treba, sa ili bez uključenih njihovih sigurnosnih rešenja ;) Još je i MS poprilično otvoren po tom pitanju, a i nudi više opcija za gašenje telemetrije
 
Poslednja izmena:
Svi to rade, pa zašto onda da se bunimo? Ali jeste smešno kada neki korsnici ne žele da koriste Win 10 isključivo zbog privatnosti i telemetrije, a ne smeta im da na Win 7 ili OS X instaliraju 3rd party Antivirus, MS Office, Chrome, Adobe pakete, Facebook...

Inače, to je još jedan od razloga zašto je Defender najbolje AV rešenje za prosečnog korisnika. Microsoft ionako uzima sve što mu treba, sa ili bez uključenih njihovih sigurnosnih rešenja ;) Još je i MS poprilično otvoren po tom pitanju, a i nudi više opcija za gašenje telemetrije
Baš tako.
 
Gledano tako korisnik ne treba da instalira ni koristi ništa van Microsofta.
Još jednom, antivirus radi svaki dovoljno dobro. I nijedan ne radi dobro, naročito ne za tog prosečnog (čitaj neopreznog) korisnika.
Tako da se sve svodi na lične preference, a stav tipa najbolji je taj i taj je mlaćenje prazne slame.
 
Odakle ti to sad? Postoji brdo FOSS/normalnih programa za Prozore koji poštuju privatnost korisnika. Samo treba obratiti pažnju.

AV progami služe da bi sprečili neovlašćen pristup i kopanje po privatnom računaru. Avast, Kasperky... rade upravo to - kopaju po privatnim stvarima korisnika i prodaju te informacije trećim licima. Nisam siguran da je to bolja varijanta od nekog majnera koji će mi zauzeti resurse ili dokonih hakera koji misle da će mi ransomeware-om uzeti koji dinar
 
Ja sam se zeznuo i uzeo 3 puta Kasperskey licencu i jednom Norton licencu od nekih prodavaca koji imaju 100+ pozitivnih ocena i cim sam instalirao novi OS licenca nije radila.Zatrcim se i uzmem one jeftine licence.
I onda kad sam se opekao odem opet na eBay i nadjem lepo ljude sa 20000+ pozitivnih ocena neki ima koji su legalni prodavci licenci ispred Nortona ili Kasperskog jesto da je malo skuplja licenca,ali radi kako treba.
Uzeo sam lepo Norton za 12eur umesto prvi put koji sam uzeo od nekog lika za 5eur i evo sljaka bez problema,obarao sam sitem itd sve radi kako treba.
A znam da lik kao jedan sto je uradio nece obristi nalog i traziti refun i meni tako ukinuti licencu,jer ima 20000 pozitivnih ocena.
 
Antivirus sam po sebi je vise neka preventivna zastita od lajk virusa. Sve te signature su nista vise nego hash virusa, izmenis par bajtova i klasican antivirus ih ne vidi. Ima tu drugih stvari. Nebitno. Ali koristiti windows i brinuti se o privatnosti? To je kao kupiti crveni ferari u Africi da ne privlacis paznju na ulici. Dakle windows je sito i reseto za privatnost. Dok se sve to pokrpi - ima kosa da osedi. I blindiran auto je dobar, ali za vojnika ipak je bolji tenk. Zato ko je zabrinut za privatnost - iskljucivo gnu linux. A i tu ima dosta svega, i ploce (uefi) imaju problema. Bez da govorim o tome, da ako ste stvarno nekome (sluzbi) zapeli za oko.. Sada su takva vremena da mnogo skupo kosta privatnost (ili ce te je placati svojim vremenom potrosenim na ucenje ili ce te papreno placati nekome ko vec ima to znanje). I uz sve to korisnicko udobstvo i privatnost se nalaze na dve razne strane vage, pa birajte.
I onako mala bajka:
Dosao dobar haker da se uci bezbednosti podataka pa moli ucu da ga primi. Uca za prijemni ispit uzme i napise ip i da hakeru da ga hakuje . Kad haker se iznenadi - pa to je moj ip. Uca kaze: - ajde hakuj, ali da ne iskoristis ni jednu lozinku koju znas. Haker to sredi za 10-tak minuta i uca ga primi. Prodje dosta vremena i haker moli ucu da ga nauci jos necemu. Uca opet uzme list i napise isti ip i da hakeru da ga hakuje, pod uslovom da opet ne iskoristi ni jednu lozinku koju zna. Prodje 3 sata i tuzan haker prizna da ne moze nista da uradi. -Obuka je zavrsena- zakljuci uca.
Za kucnu upotrebu i bez paranoje: 360tse, kav su dovoljni koliko toliko. A privatnost na windows.. Koliko iz vas je makar na windows 7 gledalo koje obnove bezbednosti pristizu i ima li unutra telemetrije? Odavno i 7 spijunira kao 10. Toliko o tome.
p.s. antivirus, firewall u windows su vise kao kisobran, brane koliko toliko od nasumicnih kapljica vode (kad niste meta ciljanog napada), dok komarac uvek trazi i nalazi nezasticeno mesto za ubod (kad ste meta ozbiljnih ljudi)
 
Poslednja izmena:
Postoje programčići za privatnost za one koji ne žele da kopaju po postavkama Windowsa.
Da li rade posao i da li su veća šteta nego korist? Ne znam, nisam dovoljno tehnički potkovan. Ja ipak koristim zbog osećaja neprijatnosti, ne iz neke paranoje pošto znam da potpune privatnosti nema.
 
@dembelija,
cak i da rade posao - veca je steta, jer umesto znanja daju lazni osecaj bezbednosti. Bez da polemisem o tome da li su alatke open source, da li je neko i ko ikada proveravao taj kod, da li je moguce verovati da rade samo ono za sta su napravljene, i da li zaista rade sve sto prikazuju, i da li je to dovoljno. Ne moze se nista reci sigurno bez makar minimalne analize i provere. Zelis da se zastitis - uci i proveravaj.
 
Hvala na komentaru. Zato sam se i ogradio, jer sam svestan da ima i neko bitno "ali".
 
Ja sam uzeo KIS Licencu na G2A za Indijsko trziste, aktiviram preko VPN-a i uvek radi posle reinstalacije cena 3$ smesno.
 
Ja koristim godinama antivirus u samoj desetki i nikad nisam imao problem. Ponekad pustim antimalver skener i to je to. Antivirusi su precenjeni [emoji1] Cuvajte se googla.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Skupi kablove i gasi internet.
 
Nazad
Vrh Dno