Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

bolje onog nortona od pre ~5 godina staviti... :smoke:
 
Sta je to AVIRA AV?:D
To vam je "onaj" av koji kada instalirate na svez os pronadje zilion gamadi:laugh:
Jednog dana ce i cep komp proglaziti za opasnost:laugh::laugh::laugh:
To djubre odmah u kantu:crash:

Dobro je,shvatili smo posle 25 istih postova da ti se ne svidja Avira,nemoj smarati vishe.
 
RE:

pre nekoliko dana sam se vratio na Avast. Zasad lepo radi u kombinaciji sa Malwarebytes! Probao sam i taj Microsoftov, kineski Rising, Commodo...
Zasad ova kombinacija na W7 x64 radi sasvim dobro!
 
Ja koristim Aviru i pre par dana odneo sam bekap hdd kod drugara da mu iskopiram neke HD filmove. On iz čiste predostrožnosti stavi da se hdd skenira sa Avastom i nađe nekoliko virusa. Sad ne znam šta da mislim o Aviri. Doduše, moram da se ogradim, ne sećam se da li sam ja uopšte skenirao nekada taj hdd sa Avirom ali bez obzira ću isprobati Avast.
 
Ja koristim Aviru i pre par dana odneo sam bekap hdd kod drugara da mu iskopiram neke HD filmove. On iz čiste predostrožnosti stavi da se hdd skenira sa Avastom i nađe nekoliko virusa. Sad ne znam šta da mislim o Aviri. Doduše, moram da se ogradim, ne sećam se da li sam ja uopšte skenirao nekada taj hdd sa Avirom ali bez obzira ću isprobati Avast.

Vidi ti da to nisu false-positive ili mozda adware smetala
 
Trenutno su Avira 9 personal i Avast 4.8 home od free resenja (a bogami i od komercijalnih mnogih bolja) jedini softver koji bih ja stavio na svoj racunar. AVAST 5 samo sto nje izasao i koliko vidim po testovima ima da obrise patos Avirom 9. Sacekajmo ipak jos malo i videcemo.
 
Ljudi jel zna neko sta da podesim u Nod32 ESS 4.x na laptopu i isti taj samo 3.x na desktopu da mogu bez problema da sherujem podatke sa jednog na drugi. Desktop je vezan lanom, a laptop wirelesom.
Kad iskljucim firewall onda sve fercera bez problema...
Izvinite na malom off-u...
Inace koristim nod jos od verzije 2.7 i nikad nisam imao nekih vecih problema...
 
u Trusted Zone ( Zone & Rule setup u Advanced) definishi koji ti je LAN opseg i/ili subnet, a dodatno mozzesh da mu u opciji iznad precizirash da li hoccesh da radi u Strict ili Sharing mode-u

ili potrazzi config koji sam ostavio u ovom thread-u u nekom od prethodnih post-ova pa ga load-uj :smoke:





pozdrav
 
Poslednja izmena:
nod32 u neki malware protector sluzi i cuva me vec dugi niz godina unazad bez ikakvih problema...izbegavajmo softvere tipa zone alarm itd
 
Probao sam ja Comodo Internet Security- x64 i x86 verziju na Win7 rtm. x64 verzija mi blokirala pristup internetu, pa sam probao x86 verziju koja radi dosta dobro. kod drugara sam instalirao istu verziju i on je zadovoljan.
 
Kod mene radi x64. Svidja mi se sti ima i vatreni zid integrisan i naravno free je :). Vreme ce da pokaze valja li sta.

Hvala.
 
Antivirusi...

Ako ne zelite da platite antivirus instalirajte 1.Aviru 2.Avast ili 3.AVG. Ako hocete da platite mozete da instalirate bilo koji...radice dobro.
Problemi uglavnom nastaju zbog crackova, "losih" serijskih brojeva i kljuceva ili zbog nemogucnosti redovnih update-ova.

Uz antivirus obavezno instaliram i WINPATROL (besplatnu verziju). http://www.winpatrol.com/download.html
:smash:
 
Ja sam pre za Microsoftov Security Essentials, ako cemo bas besplatan av...
 
AVAST 5 samo sto nije - beta 5 188 je aktuelna verzija. Skoro je gotova zvanicna. Bice kvantni skok u odnosu na 4.8 koja nije uopste losa. Rok je zvanicno kraj oktobra - mozda se produzi do sredine novembra.

Security essentials..krastavac ima tu jos dosta da se radi iako naoko nije los AV programcic. Imas legelan windows? :)
 
Poslednja izmena:
Am... o_O
Da, naravno, gospodin milicajac :d
(vezbam samo :D)
 
Ako ne zelite da platite antivirus instalirajte 1.Aviru 2.Avast ili 3.AVG. Ako hocete da platite mozete da instalirate bilo koji...radice dobro.
Problemi uglavnom nastaju zbog crackova, "losih" serijskih brojeva i kljuceva ili zbog nemogucnosti redovnih update-ova.

Uz antivirus obavezno instaliram i WINPATROL (besplatnu verziju). http://www.winpatrol.com/download.html
:smash:

Dok smo ovde gde radim na 50+ računara imali "legalan" KAV mislio sam da nemam ni jedan virus na računarima, sve dok nisam konačno ubedio glavne da kupimo legalan AV (AVG 7.5 Network Edition) i koji je na svakom računaru nedeljama čistio viruse i srećom očistio ih.Iako se KAV redovno updateovao ipak nije radio kako treba.Verujem da je bila u pitanju legalna verzija da ovih problema ne bi bilo.
 
koristio sam sve zivo od NoDa do Kasperskog, preko BitDefendera i Avasta.... i mislim da je KIS najbolje, a oni koji ga ne koriste onda ne moraju nista da koriste
 
Kao da je KIS jedini i najbolji AV koji postoji na svetu.Jeste među boljima, ali nisu ni drugi baš toliko loši.
 

Ignorisi. Decko je uspeo da nagura 27 postova pa sada soli pamet ljudima. Naravno sa sve argumentima :d

Od kada je meni KIS pravio greske po HDD i restartovao PC s vremena na vreme (sa ili bez BSOD) ja doticni softver ignorisem (tadasnja verzija 7). Mozda su ga doveli u "upotrebljivo" stanje, ali da je najbolji, ni blizu.
 
Ja ne sumnjam da je KIS jedan od najboljih ali ova izjava.. :)
 
Ja sam izneo svoje misljene.... niko ne tera od vas da se slozite.... Ja se slazem da je KIS jako zahtevan. Na mojoj staroj masini da bi mi pes 09 radio u fulu morao sam da ga iskljucujem.... Mogu da kazem da sam imao neke viruse sa ostalim AV i da kad sam instalirao KIS.. on ih je obrisao... To sto imam 27 postova.... ne mora da znaci da ne znam o cemu pricam...
 
KIS i NIS su sigurno dva najbolja programa za onog ko moze da plati legalnu lincencu ili da
vodi stalnu borbu sa " lekicima ".
Mislim da o tome govori cinjenica o teskoj dostupnosti " lekica " kao i to da se tesko mogu dobiti
kao preinstalisani programi.
Moja iskustva sa KIS i NIS su samo pozitivna. E sad za nekog home usera koji neulazi ni
u najosnovnija podesavanja antivirusnog programa svaki antivirusni program je bolji nego nikakav.
Ponekad u nedostaku licenci sam prelazio na Avast ili NOD i programi su korektno radili
s obzirom da su free resenja ali se zna ko su gazde u kraju;)
Jedino me razocarala Avira broj fake warning-a je stvarno veliki.
 
Od kad je NOD free?
 
Nazad
Vrh Dno