Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Prvi problem(koji sam primetio) sa Defenderom posle oko mesec dana koriscenja, drndao je pri instalaciji programa cija instalacija sama po sebi traje malo duze, pa je dodatno oduzio.
 
Isključi Application guard.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja sam šutnuo Kaspersky sa mog kompa, testirao sam ga par meseci i ne vredi. Samo nešto drlja po hard, traži rotkitove i gluposti, nabija CPU na 80%.

Držao sam ga isključenog nekoliko dana i onda obrisao jer šta će mi antivirus ako je isključen.
Vratio sam Comodo Internet Secutity jeste da je po detekciji najlošiji ali barem neće da drlja po hard disku

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Rootkit skeniranje se dosta često pali i zna da optereti procesor, ali može i da se isključi iz setovanja.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja sam prvi put u zivotu stavio Bitdefender (free verziju) i mogu reci da sam zadovoljan. Mnogo vise nalazi od one tupave Zemane.
Pored njega, tu je i Cybereason RansomFree.
Ne "osecam" nikakva usporavanja ni drljanja.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Rootkit skeniranje se dosta često pali i zna da optereti procesor, ali može i da se isključi iz setovanja.

Isključio sam mu ono brzo skeniranje u određeno vreme ali rootkit skeniranje nisam nigde video da se isključuje.
Nema veze, koristiću Comodo jedno vreme dok mi ne dosadi pa ću videti šta dalje, trenutno mi se ni jedan ne sviđa osim ESET-a
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ni meni se nikad nista nije svidjalo osim ESET-a (u onom periodu Nod32), unazad 20 godina skoro. Dok su se svi lozili na Kaspersky, ja sam ESET furao i minimalizam. Prije mjesec/dva instalirah opet ESET Internet Security "preko" Defendera, i nisam dirao nista, fino se integrisao i dobro radi. Kupio licencu na godinu dana, 2$, kad istekne opet itd...

Filozofija ESET-a je ista ostala i ne mijenjaju je od starta, bez mnogo bloatware, dobar UI, jednostavna podesavanja, 'lagan' rad, optimizovan update, scan itd....
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
I meni na pm
 
Ima toga na ebay.

Mislim da $2 bas nije standard za godinu dana, ali ima ih po 9-11 meseci za tako neke pare, kupio sam ja.

Verovatno su to neki promo kodovi koji isticu, pa idu jeftinije kada su naceti :)
 
Ima toga na ebay.

Mislim da $2 bas nije standard za godinu dana, ali ima ih po 9-11 meseci za tako neke pare, kupio sam ja.

Verovatno su to neki promo kodovi koji isticu, pa idu jeftinije kada su naceti :)
Da. Tu je oko godinu, mjesec gore/dole. Ja uzeo prije mozda mjesec dana a vazi do 9.3.2019.

*mjau**mjau**mjau*, za 2$ ni ne mozes ocekivati sad...

Za 6$ ima po 2godine i to na 5 pc...

Meni je svejedno koji su, bitno da radi...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ni meni se nikad nista nije svidjalo osim ESET-a (u onom periodu Nod32), unazad 20 godina skoro. Dok su se svi lozili na Kaspersky, ja sam ESET furao i minimalizam. Prije mjesec/dva instalirah opet ESET Internet Security "preko" Defendera, i nisam dirao nista, fino se integrisao i dobro radi. Kupio licencu na godinu dana, 2$, kad istekne opet itd...

Filozofija ESET-a je ista ostala i ne mijenjaju je od starta, bez mnogo bloatware, dobar UI, jednostavna podesavanja, 'lagan' rad, optimizovan update, scan itd....

Slazem se.Ja ga koristim jos 2005-te i definitivno nisam imao nikad problem.Nakon sveze reinstalacije sistema moze da se prekine skeniranje(ako ne zelis),ima dobru izolaciju foldera koje ne zelis da skenira,a takodje mozes da izolujes i servise koje ne zelis da skenira (citaj krekerski servisi).Pali se tacno kad zatreba i definitvno blokira svaki adware i malware.Dopada mi se kod ovog novog Internet Security to sto moze da skenira i mrezu odn. ruter pa prikazuje koje sve nakacen na mrezu i da obavesti kad se neko prikaci.
 
Da, nije losa opcija za paranoje ni onaj Secured Browser, da encryptuje sve sto se otkuca na tastaturi, kad se pokrecu neke stranice gdje se barata sa novcem.

Svidja mi se i njegov FW i blagi HIPS, ma sve..

Samo se izgubila opcija da se privremeno blokira net nekog procesa, dok se opet ne pokrene, bilo je to ranije nekad...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Navukao viruscinu dok sam pokusavao da na W7 nadjem drajver(na kraju preko Driver Easy-ja instalirao, zapravo nije toliko djubre), sta nisam uspeo sam da obrisem(deinstalacijom i rucno), Bitdefender free i Zemana nisu pronasli, ali je Malware Bytes Anti-Malware nasao 12 komada :)
 
Obrisao sam Comodo Internet Security, štelovao sam mu nedelju dana hips i firewall i odjednom je poludeo i prilikom skeniranja izbaci za sve živo da je virus, isključio sam mu huaristiku i sve živo i opet ne vredi...
Srećom, sačuvao sam backup Windowsa sa Eset - om i vratio se bez mnogo truda na Eset.
Uzgred, skenirao sam i sa Eset - om i on ništa nije pronašao.
Šteta, sviđa mi se Comodo, pregledniji mi je nego Eset i brže i lakše mogu da ga naštelujem, naročito hips i firewall, ali antivirus mu je stvarno đubre

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Brateee sada ćeš me naterati da instaliram Comodo Antivirus i pokažem da je lako naštelovati... Inače od AV ne koristim ni jedan za akltivno skeniranje samo Malwerbayts za manuelno ponekad i to je to.
 
Lako je naštelovati Comodo antivirus, ali je jako loš jer ima mnogo false...

Napisao sam da se Comodo lakše našteluje od Eset-a jer je pregledni i bolje rešen sto se tiče podešavanja, a antivirus ima mnogo manje opcija od Eset-a pa ni nema mnogo šta da se šteluje

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji AV je noob-friendly?:)
Treba mi za totalnog laika, kome ne mogu da podesavam i proveravam pre koriscenja ;)
Za W10 cini mi se :( Na kraju cu samo da pustim Windows Defender izgleda..
 
Bitdefender free je u tim situacijama savršen, skoro da i nema podešavanja, a odlična zaštita.
 
Koji AV je noob-friendly?:)
Treba mi za totalnog laika, kome ne mogu da podesavam i proveravam pre koriscenja ;)
Za W10 cini mi se :( Na kraju cu samo da pustim Windows Defender izgleda..

Avast Pro 2018: https://antivirusprotection.reviews/review/avast/

Ne znam koliko je taj sajt verodostojan sto se tice testova i ocena ali na osnovu licnog iskustva (doduse sa kompletnijim, Premier 2017/2018 verzijama) Avast ima apsolutnu preporuku i za laike ali i za malo zahtevnije korisnike. Interfejs je material, veoma pregledan i lak za koriscenje. Za AV mogu da se nadju poduze trial verzije a Premier ''paketi'' su dosta skupi ali nalete povremeno za 30-40$.

Free: https://www.avast.com/index
https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2471522,00.asp

Kao dodatnu zastitu bih dodao i Zemanu ili Malwarebytes AM, iskljucio autorun/autoplay jer cesto ''zarazeni'' usb naprave haos kod takvih korisnika.

Ali da, i BitDefender free je odlicna opcija.
 
Poslednja izmena:
BD Free it is then.

Sto se tice samih AVova, znam kako rade engini, dva veca AVa koriste delimicno moj softver... haos je izmislio red za AV engine ;)
Ali ovde mi treba nesto lagano za korisnike da bas ne brine o ubacivanju fleski i nekog najprostijeg malware-a sa neta, kao laik... a da ne moram pri tome ja da izgubim nekoliko sati podesavanja :)

BD Free nije intrusive znaci? 10x
 
BitDefender Free i Avast Free imaju veoma slicne ocene a i uopste su slicni po interfejsu, ergonomiji i laki su za koriscenje.
Ali bih korisniku-laiku svakako instalirao Malwarebytes ili Zemanu (negde u temi je postavljen link za legalnu ZMN sa dvogodisnjom licencom), iskljucio bih i autorun jer se tako najlakse ''zaraze''.
 
Avast je sada OK, ali je ranije imao veći i dugotrajni pad (u svemu, a pre svega u sigurnosti) pa još uvek nemam puno poverenje u njega. Bitdefender je zaista odlično rešenje po pitanju sigurnosti, po meni je trenutno ispred svih. Nije težak (prosek), a od podešavanja imaš samo izuzetke i karantin. Nekima smeta što ne može da se podesi kada se radi update, ali sam s tim nisam imao probleme. Posebno je dobar za manje iskusne korisnike jer je potpuno automatizovan (odmah čisti/blokira, ne pita šta da radi).
 
Nazad
Vrh Dno