Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Sta je najbolji izbor za zastitu od zarazenih fles memorija? Koristio sam MCShield, medjutim izgleda da su digli ruke od njega, posto odavne nema update.

MCShield je neprevazidjen, a pomaze i imunizacija fleseva. Provereno u firmi na preko 100 racunara gde se sve to koristi.
 
Stavio sam na PC i laptop, sve isto što se tiče AV. Update baze radi redovno. Nisam primetio razliku samo za AV?
 
Nice combination
 
Hm, da. Njegov RAM usage je dostizao i 3 GB. Odlepio načisto, morao sam sve da ugasim, i sam njegov service.
 
istice mi trial za KIS 2018.. Kinguin mi deluje preskupo u odnosu na ebay.. Jel ima neko da prosledi link od proverenog prodavca za Kaspersky Internet Security 2018 (uzele bi se dve licence)
 
Sta je najbolji izbor za zastitu od zarazenih fles memorija? Koristio sam MCShield, medjutim izgleda da su digli ruke od njega, posto odavne nema update.

Ugasiš autorun u sistemu za fleševe i rešiš problem. ;)
Tada ti ništa neće "uskakati" u sistem.
A skeniraš flešku sa bilo kojim AV-om i to je to.
 
Ugasiš autorun u sistemu za fleševe i rešiš problem. ;)
Tada ti ništa neće "uskakati" u sistem.
A skeniraš flešku sa bilo kojim AV-om i to je to.

Najkomplikonije resenje. Dignes VM sa nekim linux, stavis clamav, sophos ili nesto slicno i tek kad prodje 2-3 provere ga pustis na sistem.
McShield stoji vec godinama tu, nije bilo problema do sada. Mislim da i Bitdefender i ostali imaju slican softver....
 
Prvi put sam uzeo placeni AV. Da vidimo ima li to neke veze, mada nikad nisam imao problema sa virusima sa ovim free AV.
Uzeo sam na ebay Kaspersky Internet Security 2018 - 4evra, smesno.

Koristim KIS nekoliko godina (za 3 ili 5 korisnika boxed upgrade sa Amazona pa nas izadje po glavi 10e) i prosle se zahebem i uzmem isto kao i ti sa ebay-a. Odradi mi update sa 2016 na 2017 i "proguta" kljuc, naravno posle ukucao isti nije hteo da overi, a oficijelni KAV support naravno nista ne interesuje sem ako kljuc nije direktno kod njih na sajtu kupljen. Cisto da znas - ne mora da te pogodi ali moze da se desi.


A sto se samog KIS-a toce sam sasvim zadovoljan, cak i na puzu od lapa (i3 iz 2010., 4gb ram i hdd) ne davi sistem. Za ovih par godina ni jednoj masini sa KIS-om +Malwarebytes nije nista "uletalo"...

Pre toga koristio 2-3 godine Nortona (dok mu nije uleteo neki malware zbog koga sam morao reinstall da radim), a pre placenog Nortona Aviru i Avast.



Btw letos skidao sa McAfee sa novog Asus lapa poznanici (jer svi novi dolaze out of the box sa Win10 i tim krsom) i mecku sam izrodio dok ga nisam ocistio (cak ni njihov deinstaller sa sajta ne funkcionise). Nije mi jasno kom bil.me.zu u kompaniji je palo na pamet da to djubre stavlja fabricki na svoje modele...
 
Skines KIS sa sajta (imas 30 dana trial koji mozda nije lose da iskoristis) i uneses kod.

Ako me pamcenje sluzi cini mi se da sam jednom prilikom i registrovao kljuceve na njihovom sajtu (mozda prvi put) posto "delim" licencu sa drugima.
 
Skines KIS sa sajta (imas 30 dana trial koji mozda nije lose da iskoristis) i uneses kod.

Ako me pamcenje sluzi cini mi se da sam jednom prilikom i registrovao kljuceve na njihovom sajtu (mozda prvi put) posto "delim" licencu sa drugima.
Hvala. A ovaj salje na ebay kod?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ma pazario sam ovaj zabarski ali je na italijanskom pa ne razumem. Verovatno ce da posalju na ebay...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Koji Antivirus?

Onaj koji vam najviše odgovara i onaj koji vam radi posao.....po vašem mišljenju naravno.

Lično, Eset "Smart/Internet Security", jednom u godinu dana bacim "Malwarebytes" da prečešlja i to je to.
Uvažam i drugo mišljenje...tj. mišljenje drugog AV-a.
 
Presao sa defendera na Eset Anti Virus i neverovatno koliko sistem brze radi, prodisao bukvalno. Uvek je nesto drljao u pozadini, Eset je gotovo neprimetan i odlican za sada.

Sent from my Xperia T using Tapatalk
 
I kod mene Kaspersky stalno nešto drlja i skenira što me nervira, naj ja procesor na pola, a sve mu je isključeno...
Ni meni Eset nikada nije tako drljao bez pitanja

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Dobra vest, ovi iz Bitdefender-a su konačno shvatili da su ručni izuzeci obavezni svuda pa su konačno ubacili ovu opciju i u Free verziju.
 
Pa već neko vreme postoji ta opcija, ako misliš na izuzeće foldera za scan?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Postojala je opcija i ranije da kada nađe nešto, ti možeš da postaviš izuzetak na konkretni fajl. Foldere i stranice nisi mogao da izuzmeš, a nije bilo opcije da ručno izabereš šta da zaobiđe. Zbog toga sam pre par meseci prešao na Kaspersky Free. Danas sam primetio na drugom kompu da su ubacili ovo i definitivno vraćam Bitdefender Free i na glavnu mašinu.
 
Najlosije iskustvo imam sa Bitdefenderom Free.Prvo što je puno usporavao internet ,nekada bi ga čak i blokirao, a takođe je usparavao komp,to mi se prvi put desilo sa nekim AV.
Plus je meni trebalo mesec dana da shvatim da je do njega. Instalirao sam sistem i bio ubeđen da je do loše verzije windowsa,kada sam deinstalirao bitdefender radilo je normalno.
Trenutno ne koristim ni jedan
 
Isprobao sam Bitdefender free na brdo računara među kojima je bilo i prastarih (bukvalno) Pentium 4 mašina i definitivno je jedno od najbržih rešenja trenutno na tržištu. Po zaštiti je gotovo sigurno na prvom mestu. Na računaru iz tvog profila ne bi smeo da se oseti ni jedan anti-virus, tako da je, pogotovo uz izjavu da i ne koristiš AV, sigurno nešto do tvog sistema i tebe.
 
Alex je u pravu - BD Free definitivno nesto (malo) gnjavi internet saobracaj. Ne koci kompjuter ali net malo uspori.
 
Ja zaista nisam primetio nikakvu razliku u brzini interneta između Windows Defender-a, Bitdefender-a, Kaspersky-a, Avast-a i Avira-e, njih sam koristio poslednjih dve, tri godina na više računara. Ima razlike na sporijim kompjuterima u ukupnom radu, ima razlike u zaštiti i ponašanju, ali ni jedan jedini av mi nikada nije usporio net.
 
Zato sto vecina ljudi samo instalira i ne podesava nista.

Koristim ESET godinama (trenutno Internet Security 11.nesto) i nikad problema s njim, samo treba da se podesi sve sto treba. Nije intrusive, setim se da ga imam samo kad ubodem flesku i to zato sto sam podesio da me pita sta hocu da radim sa fleskom kad je ubodem. Tu i tamo reaguje na sumnjive sajtove, ako mislis da je greska, dodas na listu izuzetaka i to je to. Isto vazi i za sumnjive elemente.

Ljudi ne kapiraju da AV sam po sebi NIJE vise dovoljna zastita i da mora da se koristi dodatni softver uz periodicno skeniranje dodatnim alatima.
 
Dajte neku preporuku za free AV koji za vreme igara ne drnda update ili skeniranje, ubi me ovaj Bitdefender free, svaki dan radi update i posto desktop uglavnom koristim za gaming cesto se desi da u sred partije zabada(na kratko, nekoliko sekundi, ali iritira).

Trenutno sam na Panda antivirusu, vidim da ima neki "game mode", ali koliko sam shvatio sluzi samo da ne bi bilo notifikacija kad je fullscreen. 360 TS ima game mode takodje, ali on ubija jer pri svakoj instalaciji iskace prozor sa upitom..
Jedini drugi uslov jeste da postoji exclude opcija za foldere/fajlove..
 
Kaspersky free može manuelno da radi update, možeš da podesiš da radiš ručno, dnevno, nedeljno ili posle starta samog AV-a. Skeniranje (auto i zakazano) može do negde da se setuje da ne smara. Nisu mu baš savršeni meniji za setovanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno