Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Dali je još uvek preporuka koristiti AdGuard?
Čitao sam temu od 2017 godine i preporučivao se AdGuard pa sam hteo da uzmem licencu na ebaju i za njega međutim nisam našao ništa jeftino (tipa 2-3$)
inače sam stavio ESET internet securety 12.x.x.x i aktivirao ga na godinu dana za 3$, extra.
 
Ubaci u browser uBlock Origin.
 
Stavio, thanks, videćemo kako će se pokazati, šteta što na nema neka opcija da se ovakav neki adbloker ubaci na tablet, tamo mi YT stalno izbacuje reklame.
Edit: uBlock radi :) na istom sajtu adBlock Plus pokazuje 6 blokiranih napasti a uBlock 8
doduše na YT adBlock + kaže 44 a uBlock 12 ali nema veze, dopunjavaće se :D
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje na AdGuardu u Chromeu. Fercera super.
 
Ne znam koliko dotiče korisnike, ali pazio bih na ažuriranja i nove verzije u narednom periodu
https://www.bleepingcomputer.com/ne...ess-and-source-code-from-antivirus-companies/

Što se addblockera tiče, uBlock Origin je najbolje rešenje. Dok Google ne implementira planirane izmene u Chroimuimu, i onemogući kompletno blokiranje svih reklama. Nakon toga jedino Firefox i uBO će možda moći da nas spasu ovih napasti.
 
Juce sam isprobao zadnje verzije kaspersky,avast,panda,360...kinezi i dalje najlaksi,doduse u perfomance modu...
 
Od besplatnih antivirusa preporucio bih: Kaspersky Free, Avast, AVG, Pandu pa i Comodo Cloud Antivirus i Comodo Antivirus.
Od besplatnih ne bih nikako preporucio: Aviru, Zone Alarm Antivirus Free
Ostali su svi so-so.
 
Za one koji koriste Kaspersky Total Security, kakav im je Password Manager?
Hteo sam samo da uzmem PM, ali vidim da ima ovaj paket AV +PM, pa me zanima kakav je što se tiče popunjanja web formi itd.
Hvala
 
Ok, jasno mi je da ko veruje AV kompaniji, nema razloga da ne koristi i njihov PM. Ali pored Bitwardena koji radi kao sat, dostupan je na svim paltformama i FOSS je, nema razloga da se koristi nešto drugo. Jedino Keepass(XC), za one koji ne žele nikakvo cloud rešenje
 
Dali je još uvek preporuka koristiti AdGuard?
Čitao sam temu od 2017 godine i preporučivao se AdGuard pa sam hteo da uzmem licencu na ebaju i za njega međutim nisam našao ništa jeftino (tipa 2-3$)
inače sam stavio ESET internet securety 12.x.x.x i aktivirao ga na godinu dana za 3$, extra.

Baci mi na PM link ka prodavcu
 
Jel vam ukljucen i Eset Live Grid s tim kljucevima?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koristim godinama Aviru, ma decenijama zapravo. Nikada nisam imao nijednog jedinog problema.

Medjutim, od pre par nedelja, kontam posle nekog major update-a, mi mrzne komp. Prvo je zabadao prilikom dizanja sistema, par minuta bukvalno nista ne moze da se radi na njemu. Sad vise ne mrzne prilikom dizanja sistema, ali desava se random u toku dana, nema pravila.. Izvalih da je do Avire. Ko sta sta su izbutali..

Jel se desava nekom slican problem?


Користим Авиру одприлике дуго као и ти. Имам Windows 8.1 нисам приметио те проблеме. Који имаш Windows ?
 
ESET ili Kaspersky.

Za Cyber Monday uvek bude nekih super ponuda na Amazon za 15ak usd/gbp za 10 licenci.

To mi taman pokrije kuću i rodbinu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li je "Windows Defender" dovoljan za Windows 10 PRO?
 
Da li je "Windows Defender" dovoljan za Windows 10 PRO?

Ako misliš onda je dovoljan mada ga ja prvo njega isključujem jer više šteti nego koristi. Samo malwarebyts ponekad zbog rootkitova, trojanaca i slično i to kao pasivan skener. Najvažniji je fajervol avaj Free Firewall je odličan ako znaš da ga podesiš.
 
Da li je "Windows Defender" dovoljan za Windows 10 PRO?

Ja mislim da nije. Trenutno koristim kombinaciju Kaspersky Free + Malwarebytes Premium. Sledeća će biti ESET internet securety + Malwarebytes Premium. Inače obrisao sam Comodo Firewall jer mi je mnogo jeo resurse koji po meni u opšte nisu mali 16 GB DDR 4 + I5 6500
 
Ja mislim da nije. Trenutno koristim kombinaciju Kaspersky Free + Malwarebytes Premium. Sledeća će biti ESET internet securety + Malwarebytes Premium. Inače obrisao sam Comodo Firewall jer mi je mnogo jeo resurse koji po meni u opšte nisu mali 16 GB DDR 4 + I5 6500


Dvoumim se oko AVG i Kaspersky Free
 
AVG je (bio) Avast?

Na mašinama koje sam imao prilike da, silom prilika, održavam taj Avast je bio veći virus od bilo čega.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za Kaspersky Total Security se može kupiti licenca na ebay za oko 10-15eur (za 5 računara). Treba samo paziti da se licenca može aktivirati bilo gde u svetu.

Sent from my Mi 9 SE
 
Znači tvoj izbor je Kaspersky Free.
Nisam imao prilike da probam Free verziju.
Prema sajtu ima osnovnu zaštitu sličnu istu kao i Windows Defender.

Lično, ne verujem u free rešenja vezana za safety i security.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno