Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Ja imam bitdefender već godinama ali ću sada da ga deinstaliram..postao je mnogo agresivan po pitanju blokiranja...i neke stvari sada i ne mogu da odblokiram...razmisaljm da nabavim avast premier ima li neko neko mišljenje o istom?

Ako je mašina iz potpisa sa Win 10, koristi Defender.
 
Ako je mašina iz potpisa sa Win 10, koristi Defender.

Ma i koristio sam ga do skora i to poptuno legalnu verziju ali je i potpuno poludeo :)....blokira sve živo...čak i kada je isključen....to nije loše...ali me po nekada nervira ako moram da instaliram nešto što blokira....tako da sam ipak prešao na avast premier...nabavio sam neki kluč preko ebaya...kaže aktivacija mi važi do 2045 godine :)....i radi za sada...
 
Možda će nekome koristiti:

Isticao nam je u kancelariji Norton, godišnja licenca (do 5 kompjutera). Ja zaboravio da otkažem auto-renewal i naplatili mi 80€ u ponedeljak. Na drugom setu kompjutera koristimo Bitdefender, koji je više nego duplo jeftiniji.
Zatražim ja refund, pitaju me zašto - kažem zaboravio sam da otkažem auto-renewal, a i našao sam dosta povoljnije rešenje.

Javlja se operaterka posle deset sekundi, nudi 50% popusta :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A ti joj kazes - Gospodjo, vi me ne razumete, nasao sam 'dosta' povoljnije resenje :D tih vasih 50% mi ne znaci nista, mozete vi i bolje :D
 
Ja sam imao bitdefender, pa avast na kraju sam završio sa Kasperskim uošte nije toliko zahtevan koliko ljudi pričaju mada ja imam jaku mašinu....ubedljivo najispeglaniji program koji sam koristio...
 
Kaspersky Free radi super na hardveru starom deset godina, dual core, dva GB RAM.. Sjano ispeglan program. E sad, da malo uspori net saobracaj tj ucitavanje strana - istina je. Ali svaki AV to radi manje ili vise.
 
Free varijante ne priznajem samo full a ni pored njih nisi siguran ako ne znas sta radis... Ko zna sta radi njemu i ne treba AV nikakav
 
Mislim da nisi baš upućen u razlike između besplatnih (pre svega za kućnu upotrebu) i plaćenih (to ,,full") rešenja istih antivirusa. Sama anti-malware zaštita je praktično ista. Plaćeni softver, pre svega, nudi bolju podršku i neke, ne striktno zaštitne, alate koji su uglavnom nepotrebni (posebno za kućnu upotrebu). Tu su i preciznija setovanja, ali, opet, uglavnom nebitna. Kompanije putem besplatnog softvera za kućnu upotrebu promovišu svoja rešenja koja se gotovo uvek plaćaju u poslovnim okruženjima.

Ni ovo da nekome ko zna šta radi ne treba zaštita nije tačno, često malver dolazi sa poznatih, proverenih lokacija. Otvoriš poštu koja je stigla sa domena tvoje firme, a ono Word dokument sa Locky-em unutra. Relativno često se i poznati i sigurni sajtovi zaraze nekim malverom koji lako bez zaštite može da zarazi komp. Fleš od prijatelja, iz fotokpirnice,... Jednostavno, postoji veliki broj načina da zaradiš neki malver na koje ne možeš baš da utičeš i kad znaš šta radiš.
 
Kaspersky Free radi super na hardveru starom deset godina, dual core, dva GB RAM.. Sjano ispeglan program. E sad, da malo uspori net saobracaj tj ucitavanje strana - istina je. Ali svaki AV to radi manje ili vise.

u Settings -> Additional -> Network ugasi "Inject script into web pages..." pa će ti dosta manje usporavati.
 
Da, ali tako se iskljucuje-zaobilazi jedan lejer zastite..ne hvala.
 
Da, ali tako se iskljucuje-zaobilazi jedan lejer zastite..ne hvala.

Ne isključuje se dodatni nivo zaštite (jer to i nije zaštita) već se samo umanjiti funkcionalnost ekstenzije u pretraživaču (URL Advisor) koja i kad je ugašena ne umanjuje nivo zaštite. Kompletan posao zaštite obavlja Web Anti-Virus komponenta koja ne zavisi od injektovanog JavaScript koda. Jedina stvar sa kojom ćeš umanjiti funkcionalnost Web AV komponente jeste isključivanje skeniranja HTTPS saobraćaja.
 
Znam to, hvala. To ne zelim da izgubim, dopada mi se funkcionalnost te ekstenzije. Cini mi se da je pogotovo Firefox pogodjen tj da je usporavanje vece na njemu nego na npr Chromeu.
 
Koji Kaspersky uzeti uz obnovu licence?
KIS ili KAV pitanje je sad?
Sta to ima u KIS vise a da je potrebno (poželjno) ga imati?
Roditeljski nadzor mi ne treba, a sta je to sto cini dok pruza zastitu "privatnosti" i kako to radi, sta i kako stiti "novac"?
Imam KAV godinama i NIKAD nisam stavio kis, zanima me da li vredi i zasto, uzeti KIS...

Ajde dajte par predloga...

Vidim da Singi daje obnovu KAV licence plus jos jedna besplatna licenca za 2760rsd a za KIS je to isto za 3315rsd.

Ima li jeftinije negde na netu zvanicno sa nekog od sajtova kasperskog?
 
Ја сам неколико година узимао KAV јер ми се чини да је firewall разлика а то ми углавном није потребно јер их има више у ланцу. Вероватно има и јефтиније али је потребно проверити колико је сигурно и колико је једноставно уплатити, мени је Синги био најлакша варијанта.
Одавно не користим AV па не знам више детаља.
 
Ja kupio licencu sa ESET Internet Security za 1.99$ na ebayu do juna 2021 prije po godine. Smijesno.[emoji108]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Bitdefender Total Security 6 months free

Bitdefender Total Security 2019 is a cross-platform solution that offers protection for all popular operating systems, including Windows, MacOS, iOS and Android.




This trial subscription cannot be used to extend any other active subscription you have.
Trials are for new users only. Data collected according to our privacy policy.
Campaign ends January 15th 2019



USA / Canada Only.







https://www.bitdefender.com/media/html/consumer/new/christmas-trial-tb-opt/
 
Poslednja izmena:
Obnova za KAV (Kaspersky antivirus) 2760rsd. Bilo je malkice povoljnije na netu al me najljutilo da je mnogo veci popust za KIS i da bi me KIS za 2g dosao dal ono 6e, 8e ili 10e manje nego za KAV i odustanem uz socne psovke...
Sve mi se cini da se moglo za 46e ili 48e uzeti 2g licenca za KAV a 39e 2g za KIS... kav 7% popust a za KIS 14%.

Pre 4 godine sam 2g licencu za KAV na netu uzeo za 18e (i nesto, manje od 19e) a pre 2g sam isto 2g licencu uzeo za 21e (malo vise). sad nema na netu bez 46 ili je bilo 48e.

Sve u svemu za 3 dana kod nas u E***-ju putem neta (poruceno preko njihovog sajta), placeno elektronski od kuce kad su stigli podatci u emailu od prodavnice, stigla licenca, sve po ceni po kojoj Singi preporucuje prdaju. Svi ostali su kuplji od 39rsd pa do nekoliko stotina dinara.

E da, zaboravih, sada se uz kav dobijea licenca (jedna) za dva kompa. Druga vazi od trenutka kada se prva aktivira, bez obzira kada je aktivirana ona prva, odnosno kada je pokrenuta aktivaciju na drugom kompu.
 
Poslednja izmena:
Za 2 godine korišćenja nisam premetio nikakvu prednost KIS-a u odnosu na MS zaštitu (defender). Samo veći bloat i blokiranje pouzdanog sadržaja. Možda neko ko više voli da posećuje sumnjive delove "inter neta" ima razloga, ali onaj ko bar malo vodi računa, nema potrebe da traži bilo kakvo 3rd party rešenje. Bar je moje mišljenje takvo
 
Ti mozda nisi, ali ima ko jeste.

Korisio sam aviru sa komodom, avast sa komodom (kada avira nije mogla da ukloni), presao na Nortona (kada je avast free poceo da pravi probleme) i onda na KIS koji koristim na 5 masina (2 moje i 3 od sire familije). Ja licno sam mozda 2-3x imao problema (jednom sam morao da radim reinstalaciju dok nisam presao na KIS). Ali zato znam koja sam nerviranja imao i koliko su te masine od familije bile pune i koliko sam se nervirao kada su me zvali da im sredjujem i reinstaliram sisteme...
Evo vec 3-4 godine nemam glavobolja po tom pitanju.

A da koci sistem apsolutno netacno jer znam da KIS nije gusio lap iz 2009 sa Win7,4gb rama i I3 mobile CPU-om...Jedino ako i dalje vozite XP masine od pre 15 godina...To je samo stvar navike i zelje (da se ne placa licenciran AV 10ak eura godisnje)

A price o gusenju sistema su smesne ako danas moze povoljno da se nabavi SSD od 240gb za 50-60e (u nekim slucajevima i manje od 40e), sto je sasvim dovoljno da stare masine "progledaju"...
 
Poslednja izmena:
Kaspersky ima milion nekih zastita, koje vise stete naprave nego koristi, jer blokira dosta legalnih stvari. Koliko sam samo puta pauzirao zastitu da odradim neke operacije. Stalno neka pitanja/iskakanja/smaranja, cackanja po podesavanjima.

Barem je ranije tako bilo. User friendly, performanse...0 bodova, bloat teski.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde naci najjeftinije KIS licence? Treba mi za 3-4 racunara.
 
ebay
 
Kod mene se Win+KIS na laptopu sa 5400rpm HDD-om vukao kao prebijena mačka. Ako već ne verujem da će nekom korisniku biti dovoljan Defender da ga zaštiti, pre ću ga prebaciti na Linux. Jer u jednom trenutku mu ni KIS neće biti dovoljno dobar :d
 
Bitdefender najbolji, podese se Exclusions jednom i nema vise razmisljanja, 360 TS smara sa reklamama i pri instalaciji.
 
Nazad
Vrh Dno